Şimdi Ara

WhatsApp belirli cihazlarda çalışmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mobil dünyanın en çok kullanılan iletişim platformu WhatsApp yeni özelliklerle güncellendikçe donanım açısından sorun çıkaracak eski cihazları da destek dışı bırakıyor. Yeni yılda milyonlarca cihaz WhatsApp kullanamayacak.

WhatsApp kötü haberi verdi

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren iOS 8 ve altındaki sürümleri kullanan cihazlar ile Android 2.3.7 ve altındaki sürümünü kullanan cihazların uygulamayı kullanamayacağı dile getiriliyor.

Ayrıca Bkz.Galaxy S11 canlı görselleri sızdırıldı

Bu sürümlerde bulunan kullanıcılar hali hazırda yeni bir WhatsApp hesabı açamıyor veya mevcut hesabını yeniden onaylatamıyordu. Bir süredir kullanıcıları zorlama sürecinde olan WhatsApp yaklaşık 45 gün sonra son hamlesini de yapmış olacak.

Akıllı telefon kullanım döngüleri uzadığı için halen bu sürümlerde olan milyonlarca kullanıcı olduğu tahmin ediliyor. Bir güncelleme imkânı olmadığı için de ya telefonu değiştirmek ya da WhatsApp uygulamasından vazgeçmek zorunda kalacaklar.

1 Şubat 2020 tarihinden sonra sadece iOS 9 ve üzeri sürümlerdeki cihazlar ile Android 4.0 ve üzeri sürümlerdeki cihazlarda WhatsApp sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam edecek.

• Whatsapp ile irtibata geçtiğiniz kişiler ve telegram ile irtibata geçtiğiniz kişiler tamamen aynı mı? Daha az kişiyle mesajlaşıyorsanız kullanımın daha az olması normal.

Kimse whatsapp'a meraklı değil ama iş, aile vb. grupları için ülkemizde tekel olmuş vaziyette. Yaygın durumda bir program var iken çok daha iyi bile olsa aynı işi yapan 2. bir programı yüklemek saçma geliyor ben dahil çoğu kişiye.
  • Yinede müthiş bir destek veriyor. O sürümlere destek verip bu son sürüm android ve ios’le beraber çalışmasını sağlamak mucize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haber niteliği olmayan bir paylaşım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Android 2.3.7 mi? Maaşallah baya baya tarihi eser cihazlara destek veriyormuş Whatsapp.
  • whatsapp hesabımı sildim telegrama geçtim ekran süresi kullanım süresi aynı 1 gün zor giden telefon 2. günü zorluyor. whatsappdan kurtulun.

• WoXeD kullanıcısına yanıt
    Tabi 2 güne çıkar. whatsapp kullanan sayısı ile telegram kullanan kişi sayısı arasında ki uçurum kullanımınızı da etkilemiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

Tabi 2 güne çıkar. whatsapp kullanan sayısı ile telegram kullanan kişi sayısı arasında ki uçurum kullanımınızı da etkilemiştir
    kullanım sürem değişmedi diyorum sayın okuduğunu anlamayan kişi. whatsapp ın sessize alma yapısı ile telegram aynı değil.servisleri arkaplanda hala çalışır whatsappın.ama telegramda sessize alınan grup ve kişilerin yazdığı için servis çalışmıyor uygulamayı açınca toplu geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

kullanım sürem değişmedi diyorum sayın okuduğunu anlamayan kişi. whatsapp ın sessize alma yapısı ile telegram aynı değil.servisleri arkaplanda hala çalışır whatsappın.ama telegramda sessize alınan grup ve kişilerin yazdığı için servis çalışmıyor uygulamayı açınca toplu geliyor.

Alıntıları Göster
    Whatsapp ile irtibata geçtiğiniz kişiler ve telegram ile irtibata geçtiğiniz kişiler tamamen aynı mı? Daha az kişiyle mesajlaşıyorsanız kullanımın daha az olması normal.

Kimse whatsapp'a meraklı değil ama iş, aile vb. grupları için ülkemizde tekel olmuş vaziyette. Yaygın durumda bir program var iken çok daha iyi bile olsa aynı işi yapan 2. bir programı yüklemek saçma geliyor ben dahil çoğu kişiye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Bellek

Whatsapp ile irtibata geçtiğiniz kişiler ve telegram ile irtibata geçtiğiniz kişiler tamamen aynı mı? Daha az kişiyle mesajlaşıyorsanız kullanımın daha az olması normal.

Alıntıları Göster
    evet aynı aktif olarak konuştuğum kişi sayısı 7-8 whatsappı 3-4 saat kullanıyoduysam telegramıda aynı şekilde kullanıyorum. hatta telegramda takip ettiğim duyuru ve dahil olduğum grup sayısı kıyaslanamayacak kadar daha fazla.

edit:ayrıca anlamak istemediğiniz şeyde şu.whatsapp ı AÇMASANIZ BİLE arka planda sessize alınan grup ve kişiler için servisi aktif kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoXeD -- 12 Aralık 2019; 14:51:36 >

• quote:

evet aynı aktif olarak konuştuğum kişi sayısı 7-8 whatsappı 3-4 saat kullanıyoduysam telegramıda aynı şekilde kullanıyorum. hatta telegramda takip ettiğim duyuru ve dahil olduğum grup sayısı kıyaslanamayacak kadar daha fazla.

edit:ayrıca anlamak istemediğiniz şeyde şu.whatsapp ı AÇMASANIZ BİLE arka planda sessize alınan grup ve kişiler için servisi aktif kullanıyor.

Alıntıları Göster
    Telegramı denemek için kurdum, rehberimde 16 kişide yüklü sadece Bu haliyle aktif olarak kullanamam maalesef

• ios 8 i anlarımda android 2 ne la :) android 2 cihazı olan varsa bence tuşluya terfi etsin daha iyi :D

• Bence çok bile destek veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de telegrama geçtim ama maalesef aktif kullanıcısı halen yetersiz. arkadaş grupları veya topluluk bazında bir geçiş yapılmalı.
    Sundukları kesinlikle Whatsapptan daha iyi...

• Android 2.3.7 ne demek biliyormusunuz samsung s1 de artık watsab çalışmayacak s2 de android 4. Var yani s2 de devam edecek destek helal olsun

• quote:

whatsapp hesabımı sildim telegrama geçtim ekran süresi kullanım süresi aynı 1 gün zor giden telefon 2. günü zorluyor. whatsappdan kurtulun.
    bende bu uygulamayı takip ediyorum,whatsapp dan çok daha iyi olduğu kesin ancak kullanım alanı dar olduğu için tercih edilmiyor ancak whatsapp içinde tehlike bir uygulama zira whatsapp olurda ilerde paralı yada saçma sapan reklam içeriği sapmları getirir ise bu uygulama herkes için alternatif olacak,zaten her daim bir uygulamanın daha yenisi ve iyisi çıkar,telegramda böyle bir alternatif bu alanda sessiz sedasız kitlesini toplamaya uğraşıyor.
  • Android 2.3.6 gingerbread sürümlü emektar Samsung S7500 boşta duran telefonuma marketten kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 13 Aralık 2019; 12:59:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O değilde 3 4 yıllık cihazlara çöp oldu öldü geberdi demekte ayrı bir komedi eğer cihaz amiral gemisi yada orta üst seviye bi cihazsa senelerce götürür.Neymiş efendim note 8 felan filan fıstık güncelleme almıyormuş alınmazmış çöp olmuş .Aha sana kanıtı kullanılırmı kullanılmazmı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.