Şimdi Ara

Rise of Empires: Ottoman mini dizisi gelecek ay Netflix’e ekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçen yıl sonlarına doğru hazırlıkları başlayan Netflix’in Osmanlı İmparatorluğu’nu konu alan 6 bölümlük mini dizisi Rise of Empires: Ottoman ya da bilinen adıyla Ottoman Rising gelecek ay itibariyle kütüphanedeki yerini alacak.

Rise of Empires: Ottoman neler sunuyor?

Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen dizinin yapımcılığını Kelly McPherson, Emre Sahin        ve Sarah Wetherbee üstlendi. Senaryo ve yönetmenlik koltuğunda ise Emre Şahin var. Yapımcı firma ise Karga Seven Pictures.

Ayrıca Bkz.Galaxy S11 canlı görselleri sızdırıldı

Mini dizi Fatih Sultan Mehmet ile imparatorluğun yükseliş dönemine girmesini konu ediniyor. Fatih Sultan Mehmet rolü ise Adı Efsane ve Muhafız dizilerinden hatırladığımız Cem Yiğit Üzümoğlu’na emanet edilmiş. Tuba Büyüküstün ise 3 bölümde Mara Hatun’u canlandıracak.

Rise of Empires: Ottoman dizisi Netflix ABD kütüphanesinde 24 Ocak itibariyle gösterime girecek. Türkiye’de de muhtemelen aynı tarihte dizi erişime açılacak. Bir ihtimal Mart ayında da yayınlanabilir.

• Iyi oldu yoksa atalarımızin tarihini öğrenemedik. Ocakta öğreneceğiz

• Eglence de olsa film de olsa objektiflik icin su dizi ile beraber izlenmelidir :
    https://www.imdb.com/title/tt11219794/

• Atalarımızın tarihini dizilerden değil kitaplardan öğrenin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriTicaL -- 12 Aralık 2019; 8:8:17 >
  • Ver mehteri ver..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kenan imirzalıoğlunun olduğu dizi güzeldi ama bütçesi yüksek ve izlenmeler az olunca erken final yapmıştı. Bence devamı çekilse daha iyi olurdu. Oyuncuları iyiydi dizinin

• Emre Şahin yaptıysa izlenir zira kendisi Discovery’de bir çok belgesel çeken çok sevdiğim bir yönetmen.

Belgeselde zırt pırt Türkiye geçince sonuna bakıp Karga Seven ve Emre Şahin’i görmüştüm araştırmıştım.

Türkiye’yi aşan bir ünü var merakla bekliyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bakalım Netflix, Türkiye sınırları içerisinde ne kadar cesurmuş. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 12 Aralık 2019; 12:11:52 >
  • Zenci Atatürk'ten sonra değişik bir Fatih yaparlarsa hiç şaşırmayın

• Yunanlilar dizi sonrasi linc kampanyasi baslatirlar. Netflix yandi ki ne yandi. 😖

• Gt95 G kullanıcısına yanıt
    Kahrolunması gereken bir durum ne yazık ki.. Osmanlı düşmanlarımı yaptı, emir kullarımı yaptı bilemem ama hata her zaman bizde oldu. Biliyorsun yakın zamanda da kozmik odaya girdiler, ders almıyoruz ne yazık ki..
  • Haberin altında dönen konuşmalara bak, cehalet paçamızdan akıyor malesef...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Objektiflik mi? *raplardan mı? Kalsın.

• TheStarBox kullanıcısına yanıt
    Senarist yonetmen objektiftir veya degilidir hicbirsey demedim ! Yani objektif Arap demedim tersini de demedim.

Bunu once tekrardan vurgulatmak ve hatirlatmak sarttir :) .

Bir benzetme ile aciklayayim. Hakimsin yargilama yapacaksin karsinda katil oldugu belli biri sucu sabit degil ama yargilanacak . Sen simdi hakimsin diye o adami dinlemeyecek misin ?

Yoksa klise bilinen insan davranislarindan akla su ihtimalleri de baskinlastirabilir : Birseyde kisi veya kurum veya kitle vs suclu ise dinlemek bilmek vs 5 duyu organiyla algilamak istemez :) ...

Onyargili olmak ta SAKINCALIDIR .

Daha da vahimi genellestirmeler de SAKINCALIDIR ... Yani istatiksel olarak %99 u ayni ise karsina gelen herkesi %1 olabilir diye de ele almak yaklasmak elzemdir.

Sonucta Arap degilim ustun koru Arap sevici veya uskunkoru Arap dusmanligina da karsiyimdir. Kusurlu, suclu yalanci vs kimse o kisileri baglar ...

Kitap okumayan vs uzun gelebilir bu cevabim ... Objektiflik kisiden bagimsiz bir ifadedir. Objektiflik denilince objektif bireyden bahsedilmiyor. Objektifligin kendisinden bahsedilir.

Elbette objektifte konu insan algisi insan ve olgularla ilintilidir...

Osman Belgeleri bazilarini rahatsiz etmektedir. Murat Bardakci in belgeli kitaplari neden bir ara tepki gordu ? Gercek oldugu icin . Gercekler tepkiler uzerine ortulemez toplatilamaz vs ...

Erdemlilik ve gecmisten ders cikarmayi bilmeyenlere de tarih tekerrur etmesi kacilmazdir. Yasananlarda hep ayni ...

Artik Osmanli diye hareme odaklanilan baska seylere cok az deginilmesindeki amac ARZ-TALEP uzerine eglence sektorunun urunleridir ... Muhtesem Yuzyil filan nice dizilerde amac budur. Bunlar elbette populist siyasetin de malzemesi olmaktadir...

Sonuc olarak mental masturbasyon mental uyusturma had safhadadir ...

Ben olsam BELGESEL seyrederdim... Kaliteli icerikli belgesel dogrulugunda kaliteli diziler de elbette vardir. Ama Yerli Diziler de var midir suphelerim vardir...

• Harbiden meraklıysanız açıp işin uzmanlarının yazdığı iki kitap okuyun düzgün kaynaklardan böyle dizi film gibi popüler kültür öğelerinden öğrendiğiniz şey bilgi değil eğlence ürünü kardeşim bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Emre Şahin yaptıysa izlenir zira kendisi Discovery’de bir çok belgesel çeken çok sevdiğim bir yönetmen.

Belgeselde zırt pırt Türkiye geçince sonuna bakıp Karga Seven ve Emre Şahin’i görmüştüm araştırmıştım.

Türkiye’yi aşan bir ünü var merakla bekliyoruz.
    ayrıca dizinin tarih danışmanları Prof.Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan

sırf bunlar için bile izlenir.

https://forum.donanimhaber.com/rise-of-empires-ottoman-24-ocak-netflix-orijinal-mini-dizi-fatih-sultan-mehmet-in-hikayesi--135606792#141197862

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Celal Şengör Osmanlı düşmanı Avrupa meraklısı bir tip yanlış olmuş bence.

• Umarım gerçekleri olduğu gibi yansıtır, gerçekleri yansıtmayan olayların yaşanmış gibi gösterilmesini istemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ne anlatıyorsun ne hocam ya.
    Ne kadar petrol zengini dingil varsa toplanmış sırf propaganda amaçlı dizi yapmışlar.Kim incelerse incelesin çok net, bu dizi türkiyenin itibarsızlaştırılması için yapılıyor. Çöl fareleri gelmiş 600 yıllık imparatorluğa muhalefet ediyorlar. Sanki şuan kendileri çok adil , çok düzgün bir yönetim örneği sergiliyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.