Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10 Mobile desteğini sonlandırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft mobil cihazlar ve özellikle akıllı telefonlar konusunda çok başarılı olamadı. Android ve iOS'un top koşturduğu mobil işletim sistemi pazarında varlık gösteremeyen şirket Windows 10 Mobile desteğini de sonlandırdığını açıkladı.

Ayrıca Bkz.AB, batarya teknolojisinin araştırılması için verilecek 3.2 milyar avroluk yardımı onayladı

Şirketin yeni gözdesi Surface Duo

Şirket 10 Aralık itibarıyla Windows 10 Mobile işletim sistemi için destek sunmayacak. Bu açıklama işletim sisteminin artık güncelleme, düzeltme veya yama almayacağı anlamına geliyor. Microsoft'un, Windows 10 Mobile işletim sisteminde herhangi bir hata veya açık olması durumunda ise kullanıcıları yalnız bırakacağını söyleyebiliriz.

Yazılım devi her ne kadar mobil işletim sistemi pazarında pek başarılı olmasa da, şirketin yeni mobil cihazlar konusunda çalışmalar yaptığı biliniyor. Birkaç ay önce Android işletim sistemine sahip katlanabilir bir akıllı telefon modeli olan Surface Duo'yu duyuran Microsoft, cihazı 2020 yılında satışa sunmayı hedefliyor.

• Ağlamıyorum,gözüme karanlık tema kaçtı :(

• Microsoft daha çok üstünde dursaydı keşke. Güzel sistemdi yani en azından stabildi bir kere.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzelim sistemin içine ettiler. Meego ve Wp kullanırken aldığım keyfi ne iOS tan nede android ten almadım.
    Üzülmemek elde değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Androidboylar ve ayoesçiler yüzünden bir işletim sistemi daha gitti...

• Microsoft o kadar kalleşlik yaptı ki kullanıcılarına. Öncellikle kullanıcılarını bildiğin salak yerine koydu. Nasıl mı? Kaç telefon için ne özellikteki telefonlar için sözler verdi. 512 mb ram e update verecem deyip ertesi sene vermemeler, android uygulamalar çalışabilecek deyip, preview modda android uygulamalarının çalışabilir hale gelmesini sağlayıp sonra bu özelliği geri çekmeler. Herşeyi geçtim donanımsal olarak bildirim ledi olan lumia 735 den örnek verirsem, yazılım güncellemesi ile bildirim ledini aktif edeceğiz deyip etmemesi.
    Microsoft kadar vizyonsuz ve dayatmacı bir firma görmedim mobil sektöründe.
    Microsoft pocket pc den beri mobil sektöründe aktif bir firma olmasına rağmen bu kadar hatayı üst üste yapıp, her güncellemede mobil işletim sisteminin ya bir özelliğini kıstı ya da kullanıcılar tarafından istenmeyen bir dayatma ile millet rezil rüsva etti.

Lumia kullanıcıları bunları unutmayacak.

İnsan lumia telefonlarının bootloader larını açar bar de android kuralım. REsmen normal bir telefon kaldı elimizde. Geçmiş olsun lumia ailesi

• Bada gitti WP gitti kaldık ayazda.
  • Yaklaşık 5yıl kullandım o kadar seviyordum ki lumiaları 4 tane üst model cihaz kullandım (sırayla Nokia 8 iPhone 7 s9 mate 10 pro) hiç birinden vallahi zevk almadım hiç birinin kamerasıda son kullandığım lumia 950xl in kamerasını tutmaz

• Çok Şaşırdım..........

• 2014-2019 yılları arasında kullandım, Microsoft eline yüzüne bulaştırmasaydı güzeldi.

• Potansiyeli yuksekti. Microsoft umursamadi! Bircok alanda da ilklerdendir oncudur de ... Microsoft Lumia 950 XL sahibi biri olarak ifade ediyorum. Cihaz artik bir fotograf makinesi ve video kamera cihazi olmustur... Microsoft elbette guvenlik guncellemesi ile IOS ile birebir diyebiliriz Google Pixel lerden daha da ustun ama gerekli odaklanmayi yapmadilar. Alenen de Xbox oyun platformuna odaklanacagiz Mobile e bu kadar yeter dediler! Dengesiz bir aciklama idi ! ...

• üzülüyorum gitti bir alternatif daha

• PC desteğide bitse keşke kurtulsak şu win 10 saçmalığından

• Sorun yok, windows 10 yükledim

• İyi oldu silinip gitmesine çok sevindim. MeeGo gibi bir sistemin harcanmasına sebep olan rezil ötesi bir sistemdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 12 Aralık 2019; 10:31:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Konsolu da batırdılar

• Windows Phone pişmanlıktır. Lumia 1020 telefonum vardı, 2 senede desteği kesti, mağazadan hiçbir uygulama indiremez olduk, müşterilerini ortada bıraktı, sahip çıkmadı. Telefon kaliteli ama Whatsapp gibi uygulamalar artık çalışmıyor.
    Keşke, Android yüklenebilseydi, birkaç sene daha kullanırdım telefonu. Telefonu kamerası için almıştım, ama yanılmışım.

• Lumia 930 olarak hala kullanıyorum... İyi, en azından güncelleme vermeyeceklerini açıklamışlar. Telefonumu bozmasınlar da...

2020 ile androide geçeceğim. 4 yıl lumia kullandım, güzeldi.

• Lumia 1520 kullanmıştım rengi, donanimi ve kamerasi beni tatmin etmisti ama gel gelelim neredeyse tüm programlar betaydı. Cogu zaman wp bildirimleri bile gelmiyordu. Sürekli güncellenen ve desteklenen bi sistem olsaydı devam ederdim o cihazdan

• http://forum.donanimhaber.com/m_27948607/tm.htm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.