Şimdi Ara

Wunderlist kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yapılacaklar listesi uygulamalarının adeta patlama yaptığı bir dönemde Wunderlist uygulaması da aradan sıyrılarak popüler olmayı başarmıştı. Aradan geçen yaklaşık 9 yıldan sonra Wunderlist kapılarını kapatıyor.

Wunderlist nedir?

2011 yılında 6Wunderkinder tarafından yayınlanan Wunderlist uygulaması kapsamlı listeler oluşturma yanında bulut tabanlı senkronizasyon ile her cihazda düzenleme yapabilme gibi özellikler ile kısa sürede popüler olmuştu.

Ayrıca Bkz.Deepfake videolar Snapchat platformunda

2015 yılında Microsoft bu popüler uygulamanın geliştiricisini satın aldı ve aynı yıl To Do uygulamasını kullanıma sundu. To Do uygulamasını daha fazla ön plana çıkarmaya çalışan Microsoft haliyle Wunderlist uygulamasını geri plana itti.

Yılın başlarında kurucu Christian Reber'in uygulamayı tekrar satın alacağı gündeme gelmişti ancak bir anlaşma olmadı. Sonrasında Microsoft’un duyurusu geldi. Wunderlist uygulaması 6 Mayıs 2020 tarihinde kullanıma kapatılacak. Bu tarihe kadar kullanıcıların verilerini To Do uygulamasına aktarması gerekiyor.

• Yurtdisi veya yurtici menseili basarili kimi gorsem, mutlaka bir yapilacaklar listesi veya proje yonetimi icin bir veya birden fazla uretkenlik yazilimi kullaniyor. Yapilacak seylerin sayisi cok fazla ise bunu duzene bindirmenin en verimli yolu diyebiliriz bu tarz uygulamalar icin. Kisacasi cevremizde gormedigimiz icin alisik degiliz lakin dunya sadece cevremizden ibaret degil.

Microsoft da uzun suredir sadece yeniden markalandirilmis versiyonu Microsoft To-do'ya gecis icin acik tutmaktaydi zaten bu servisi. Microsoft To-do'nun iOS, Android, Windows, macOS uygulamalarinin herbirinin puani yuksek ve begenilmekteler. O sebepten Wunderlist kullanicilarinin bir kaybi olacagini dusunmuyorum cok.
  • Bir zamanlarda winamp listeleri vardı etrafta her gidi günler heyy :D

Şaka bi yana bu bilmem ne listeleri mevzuları çok saçma. Daha öncede yahoo delicious'a dünyanın parasını vermişti. Bu tür şeyler işe yarıyordur ama çok saçma paralar veriliyor satın alınırken. Birde bu tür şeyler anlık popüler olan ve daha sonra kesinlikle dibi göreceği belli olan projeler olmasına rağmen.

• Yurtdisi veya yurtici menseili basarili kimi gorsem, mutlaka bir yapilacaklar listesi veya proje yonetimi icin bir veya birden fazla uretkenlik yazilimi kullaniyor. Yapilacak seylerin sayisi cok fazla ise bunu duzene bindirmenin en verimli yolu diyebiliriz bu tarz uygulamalar icin. Kisacasi cevremizde gormedigimiz icin alisik degiliz lakin dunya sadece cevremizden ibaret degil.

Microsoft da uzun suredir sadece yeniden markalandirilmis versiyonu Microsoft To-do'ya gecis icin acik tutmaktaydi zaten bu servisi. Microsoft To-do'nun iOS, Android, Windows, macOS uygulamalarinin herbirinin puani yuksek ve begenilmekteler. O sebepten Wunderlist kullanicilarinin bir kaybi olacagini dusunmuyorum cok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afodfrea -- 10 Aralık 2019; 19:15:36 >
  • Ben kullanıyordum aslında bu uygulamayı. Microsoft'un programına geçeceğim mecbur.
  • bakalım kapatmada google geçebilecek mi ha gayret microsoft

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: requizm

Ben kullanıyordum aslında bu uygulamayı. Microsoft'un programına geçeceğim mecbur.
    Trello’yu da deneybilirsiniz, cok da memnun kalacaginiza eminim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: triposi

Trello’yu da deneybilirsiniz, cok da memnun kalacaginiza eminim.

Alıntıları Göster
    Trello'yu PC'de kullanıyorum bazen. Mobilde aradığım aman aman bir şey yok. Widget eklenebilir olsun, kullanımı basit olsun ve arayüzü sade olsun yeter. Microsoft'un uygulamasını kullanmaya başladım, Wunderlist'e oranla arayüzü daha yumuşak ve güzel gözüküyor sadece. Fonksiyon olarak elbet farkı vardır ama benim kullandığım özelliklere göre tamamen aynı.
  • Takvimle senkronize olsun diye Tasks'a geçtim ama To Do'dan çok gerideydi. Widget desteği bile yeni geldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.