Şimdi Ara

Intel i3 işlemcisinin Ryzen 5 3600’den iyi olduğunu iddia etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
4.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD Zen mimarisi ile adeta işlemci pazarına geri dönüş yaptı. Buna karşılık olarak yıllardır değiştirmediği çekirdek konfigürasyonlarını değiştirmek zorunda kalan Intel zor günler geçiriyor. Firmanın Çin’deki tanıtımı da buna bir işaret olabilir.

Intel: Core i3-9350KF yüksek frekansı sayesinde önde

Sunuda Core i3-9350KF’nin Ryzen 5 3600’den daha iyi olduğunu iddia eden firma buna kaynak olaraksa hız aşırtma kilidi bulunmayan i3 işlemcisinin kolaylıkla 5 GHz’e yükseltilebileceğini gösterdi. Frekans avantajı nedeniyle daha iyi iddiasında bulunulmasının yanı sıra Intel sürücü desteği konusunda da daha başarılı oldularına yer verdi.

Daha ilginci ise Core i3-9350KF’nin tüm Ryzen 5 3000 serisinden oyun, ofis kullanımı ve hatta içerik üretimi gibi bir alanda dahi daha performanslı olduğuna yer verilmiş. Evet Core i3-9350KF bazı oyunlarda %5’e kadar fark atabilse de çoğunlukla söylenen tablo doğru değil. Dahası 6/12 konfigürasyonda sunulan Ryzen 5 3600’ün sanal izlek desteği dahi bulunmayan 4 çekirdekli modelden geride olması Zen 2’nin IPC avantajı da düşünüldüğünde gerçekle bağdaşmıyor.

Ayrıca Bkz.AMD yakın zamanda çekirdek artışına gitmeyebilir

Son olarak Core i3-9100’ün Ryzen 5 3500X’ten daha iyi olduğu aktarılırken Core i5-9600KF’nin de Ryzen 7 3800X’ten üstün olduğu iddia edildi. Burada da Core i5-9600K ile Ryzen 7 3800X'in oyunlarda %1'lik pay çerçevesinde performans gösterdiklerini hatırlatalım. Görünüşe göre Intel geçtiğimiz günlerde eski yazılım kullanarak AMD’nin EPYC yongasını geride gösterirken izlediği stratejisinde kararlı.

• Ryzen 1700x ile beraber 3dsmax te render alırken aynı anda 60fps sabit battlefiled 1 oynadığımı bilirim. Siz başka bir sorun yaşamışsınız haberiniz olmamış :) yoksa 7600k modeli ryzen 1700x modelinin tırnağı dahi olamaz. Aradaki işlem beceri farkı bu kadar büyük

Hatta kendi çektiğim video kaydını buraya koyayım. Obs ile kayıt alındı. Aynı anda 3 tane oyun oynatan işlemci :)

Ya ben buna bir yerimle gülerdim ama neyse yani. Leage of legends dediğin oyun bu işlemci için uygulama bile değil. Haberin olsunda hani bilmiyorum yani. Sana 3 tane oyunu yanyana açan işlemcinin LOL gibi, oyun bile sayılmayacak bir uygulamayı havada karada açıp yayın yapacağını söylüyorum. Yayın dediğin nedir ki yahu? Ben sana obs ile 3 tane oyunu yanyana açtığımı gösterdim. Sen bundan hiç birşey anlamadın mı gerçekten? G4560 yazmışsın birde.
    Ben bf1 de 120 fps oynarken g4560 olan arkadaşım 45 fps de sürüm sürüm sürünüyordu. Aradaki fark böyle işte. Fakat senin bundan ve işlemci dünyasından en ufak bir bilgin olmadığına kanaat getirdim.

Bırak g4560 modelini bırak 7600k yı.. 7700k nın r7 serisi yanında yayıncılıkta nasıl süründüğünü istersen şu videoda inceleyebilirsin.

Bu da recebin gözleriyle görüp aktardığı video

Neyse forumada böyle bir mesaj kazandırmış oldun. En azından ben eğlendim. Sende bilgilenmiş oldun.
  • Kardeşime bir 5000 yetele işlemci sarın kendine gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • he zaten g3420 de 3950x den daha iyi. tabi yersen

HEP SÖYLERİM TIPTA EŞŞEKLİĞİN ÇARESİ YOK.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9350KF 5ghz mantikli bir urun ama gel gelelim 200 dolar ulen, 120 dolar olsa neyse. 3600 ile karsilastirilmasi ile trajikomik.

• Intel tineri fazla kaçırmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin komik tarafı 9350kf nin içinden %99 soğutucu çıkmayacak. 5Ghz içinse 1000tl lik su soğutma almalısın dostum diye intel tutturacak. Neyi tutturmaya çalıştığı çok belli aslında ;)

• Intel i3 işlemcisinin Ryzen 5 3600’den iyi olduğunu iddia etti
  • İş yerinde tiner kullanıyorum bazen bende bile bu kadar kafa yapmıyor arkadaş.
  • Intel'den çirkef esnaf hareketleri...

• Intel bu kafayı neyle yaptın ? Her neyle yaptıysan aynısından ben de istiyorum .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Intel i3 işlemcisinin Ryzen 5 3600’den iyi olduğunu iddia etti
  • Intel yepyeni bir mimariyle teknolojik devrim yapmadıkça toparlayamaz bundan sonra.

• Gayet yerinde bir açıklama. İntel fanları (tüm markaların fanları gibi) değil miydi G3258'in i5 4570k'dan iyi olduğunu iddia edenler. Adamlar tanıyor müşterilerini. Ver çoşkuyu ver ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gcb1903 -- 10 Aralık 2019; 15:57:13 >
  • Gribim fena halde yanlış mı okuyorum herşeyi? Böyle iddalı iddalı nasıl konuşuyorlar anlamadım :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim evimin tuvaletinde yaptığım işlemci intelin i3 ünden daha performanslı. İddia ediyorum.

• G3258 ise Ryzen threadripper 3990x'ten %70 daha performanslı
  • Hadi sallıyon ama bari biraz destekli salla. Hani bir acaba mı diyelim :) 14nm+++++++ ile pcie-3 ile kalkıp yine bir de yeni board yedirmeye çalışacaklar. 3770K dan sonra inteli bırakıp 3700x'e geçtim x570 board ile keyfim gayet yerinde.

• 9350KF çok ama çok kolay şekilde 5 ghz'a çıkartır tüm çekirdeklerini ve evet oyunda daha iyi performans verebilir. Daha iyi dediği %50 oranında iyi demiyor ki. %10 olsun. Buda bir başarı değilmidir ? 6 çekirdek 12 izlek işlemciye karşı sadece 4 çekirdekli bir işlemcinin tek çekirdekte daha iyi olması ?

ne yalan söyleyeyim arkadaşım ryzen 7 1700x almıştı hem yayın hem oyun işleri için ki ben aldırmıştım. sonra donuyor ediyor dedi inanmadım gittik baktık. msi b350 gaming pro carbon anakart vardı 8+8 3000 mhz ramler cl 16 tras 28 de çalıştırmıştım. gerçekten oyun oynayıp yayın yaparken donuyordu.

müşteri buldum sattım. i5 7600K alıp biraz o.c yaparak deneyelim dedik intele geçirdim. oc yapmadan denedik default 4.2 hızlarıyla. ne oyunda donma vardı nede yayın yaparken donma. biraz oc yapıp 4.6 ya stabil çıkarttım. çocuk hala kullanıyor.

tamam amd yi bende seviyorum athlon 64 dönemi zamanları parladı. sonra batırdı şimdi ryzen 3.nesil ile tekrar parladı. ama 9350KF oyun için alınır arkadaşlar. bu işlemcileri 4.6 5 ghz yapmak öyle sanıldığı kadar 3 lü su soğutuculu radyatör gerektirmiyor. uyduruk 4 ısı borulu 120mm fanlı işlemci soğutucusu ile dandik bir macun ile gayet çıkartabiliyorsunuz. bilginize. bu soğutucularda satılıyor 70-100 tl birşeye....

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ; o anakarta intel işlemciyi takarken biraz bastırmış olmalısın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.