Şimdi Ara

Akıllı İhracat Platformu’nun detayları belli oldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz Mayıs ayında ilk kez duyurulan Akıllı İhracat Platformu’nun detayları belli oldu. Geliştirilecek yazılım sayesinde yurt dışında satış yapmak isteyen üreticinin daha doğru stratejisi belirlemesi sağlanacak.

Ürünlerini ihraç etmek isteyen firmalar, Akıllı İhracat Platformu sayesinde hedefledikleri ülkelerin yasal altyapılarından pazar ve tüketici özelliklerine kadar pek çok bilgiyi kolaylıkla ücretsiz olarak görüntüleyebilecek.

Ayrıca Bkz.Rusya, Wikipedia’ya karşı kendi çevrimiçi ansiklopedisini hazırlıyor

Akıllı İhracat Platformu'nu kullanacak firmanın üretim kapasitesi, çalışan sayısı, konumu gibi bilgiler analiz edilerek firmanın dijital karakteri oluşturulacak. Daha sonra yapay zeka sayesinde bu firmanın ürünlerini dünyada en çok ithal eden ülkeler hangileri, ithalatında hızlı artış olan ülkeler nereler, bu ürünün vergi oranı hangi ülkede ne kadar, o ülke ne kadar uzakta, o ülke iş yapma kolaylığında kaçıncı sırada, firmanın sattığı ürünle beraber satılan ürünler var mı gibi kriterler işlenecek ve firmaya ihracat tavsiyelerinde bulunacak.

İki fazdan oluşan Akıllı İhracat Platformu’nun ilk fazı 2020'nin ilk 6 ayında, ikinci fazı da 2020 sonu itibarıyla tamamlanacak.

• Aliexpress benzeri bir platform ve ucuz gönderi sunulursa ülke iz için çok faufalı olabilir diyeceğim ama İzmir İstanbul dosya kargonun 25 TL olduğunu düşündüğümde yurtdışı gönderi dünyanın parası tutacağının farkına vardım.

• Kızmayın, alakasız bir şey söyleyeceğim.

100 senelik Türk aydınlanması, ihracat/ithalat yerine kullanabileceğimiz iki tane kelime bulamadı mı?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Dış Satım/Dış Alım diye bulmuşlar ama gündelik hayatta kulanilmadigindan kimse bilmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İhracat / ithalat Arapça kökenli olduğu için mi sordun?

• Kimler yapacak bu yazılımı?

Kaç MİLYON DOLARA(!) yapacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcht38

Dış Satım/Dış Alım diye bulmuşlar ama gündelik hayatta kulanilmadigindan kimse bilmiyor.
    Bilmiyordum.

Kötü bir kelime bulmuşlar. Normal kullanılmaması

• gemicikler çok güzelmiş nasıl alabiiliriz ! karta kaç taksit olur.

Export ve imports nasıl? Daha iyi olur değil mi

• bunu yapmaya uğraşıyolar iyi hoş, kaç yıldır insanlar paypal kapatıldığı için küçük çaplı bir şekilde büyümeye çalışan insanların önünü kestiler direk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Export ve imports nasıl? Daha iyi olur değil mi
    Onu bilmem de seni bloklayınca çok güzel olacak

• Akıllı ihracat yazılımı kim yapacak tabi ki akpli şirket
    Paypal gitti ne müşteri kaldı ne de iş.
    Hep şahenk kazanacak ersoy zengin olacak bilmem hangi akpli iş kişisi para basacak Gençlerin kobilerin adeta işini kestiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 6 Aralık 2019; 0:39:5 >
  • Bu ulkede paypal bile yasak

Ne ihracatı bwbdjdjdjdshdbsjsj

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.