Şimdi Ara

Microsoft, Xbox Project Scarlett için Düşük Maliyetli Sadece Dijital Versiyon da Çıkarmayı Planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft, yeni nesilde iki Xbox Project Scarlett konsolu ile karşımıza çıkmayı planlıyor.

Kotaku'nun Microsoft'taki kaynaklarından edinmiş olduğu bilgilere göre, Microsoft üst seviye Project Scarlett'in yanı sıra bir de düşük maliyetli, disk sürücüsüne sahip olmayan bir model üzerinde çalışıyor. Kod adı Lockhart.

Fiyat bilgisi henüz yok fakat Lockhart'ın daha ucuz olması ve performans olarak da aralarında Xbox One X ve Xbox One S gibi bir fark olması bekleniyor. İki konsola da eşit destek sunulacak. Performans olarak bir geliştirici Lockhart'ın gücünü SSD ve daha hızlı CPU gibi özellikler dışında PlayStation 4 Pro'ya benzetmiş.

Üst seviye modelde 4K çözünürlük ve 60fps standardı belirlenmeye çalışılırken, Lockhart Lockhart için 1440p çözünürlük ve 60fps standardı belirlenmeye çalışılıyor. Bu yine de tüm oyunların aynı değerlerde çalışacağı anlamına gelmiyor.

Ek olarak, Kotaku'ya konuşan bazı geliştiriciler Microsoft'un Project Scarlett ile ilgili iletişim konusunda zayıf olduğunu dile getirdi. Geliştiriciler PlayStation 5 geliştirme kitlerinin çoktan ellerine ulaştıklarını fakat Project Scarlett geliştirme kitlerinin çok az kişide olduğunu belirtti. Yine de çoğu geliştirici yeni nesil oyunlar üzerinde çalışırken hangi özellikleri hedef alacağı konusunda bir fikre sahipmiş.

Şu noktada PlayStation 5 mi yoksa Xbox Project Scarlett'in mi daha güçlü bir platform olacağı belli değil. Geliştiriciler ikisinin de çok güçlü olduğunu, kabaca benzer özelliklere sahip olduklarını farkın daha çok işletim sistemi özellikleri ve bazı teknolojiler de olacağını söylüyor.  

Xbox Project Scarlett ve PlayStation 5 2020'nin sonlarında satışa sunulacak.

• One x konsoluma hiç cd takmadım. Benim gibiler için gereksiz bir maliyet. 4k monitör kullanmayan 1440p 60fps almak isteyenler de ucuz olan versiyonu tercih edebilirler. Yani bu ucuz olan bir alternatif, isteyen alır istemeyen almaz. Alternatif olan ürünü bile dümdüz eleştiriyorlar, sadece eleştirmek için. Neredeyse her haberde, rekabetin kullanıcılara yaradığını bile anlayamayacak kapasitede olanların yorumlarını okuyoruz sürekli.
  • 1500 tl altı ryzenli çıkarsınlar gamepass için alınır

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheNewAtilla

1500 tl altı ryzenli çıkarsınlar gamepass için alınır

Hayal kurmak guzeldir hocam amasen biraz asiriya kacmis gibisin

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Güzel bir atılım olur. 2K ekranı olanlar 4K ya geçmek için uğraşmaz. Artı Disksiz olması da maliyeti kırar epey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım microsoft kutu dağıtmakla işin hallolmayacağının farkına varmıştır, gerçi yine playstation ın gerisinde kalacak orası ayrı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biohesner B kullanıcısına yanıt
    Üst model 500 usd olacaktır. Alt model ise max 300 usd olur.

170 euroya satılan xbox paketi bizde 1400 tl resmi fiyatla satıldı.

Yani çıkış yaptığı ilk iki sene zor 200 usd altına inmesi ama üçüncü senesi dediğim fiyatlara gelir.

Belki microsoft agresif davranır alt modeli 200-250 dolar yapar. Disksiz, ssdsiz 1 tb hdd tek kol ile imkansız değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gerek var abi şimdi böyle bir hamleye bilemedim. Bi taraftan uygun fiyatlı teknoloji olarak ssdli rtx li yeni nesil bir konsol, diğer taraftan bir anda şimdinin og xbox inin hatta one s inin içler acısı durumu. Yani bu lockhard da 2 yıla og xbox gibi yetersiz kalabilir scarlett in kendisinin bile durumu belli değilken. Çıkış günü para durumum ne olur bilmiyorum ama zorlar Scarlett e yürürüm gibi geliyor açıkçası.

• Ulan one x gücünde olacaksa niye Lockhart alsın millet one x zaten 4k 60fps bile açıyor bazı oyunları saçmalık...

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Ssd, Rtx, daha güçlü cpu, muhtemelen daha yüksek bellek ve bant genişliği, yeni nesil kontrolcü vs.

• Asıl amaçları konsol almaya gücü yetmeyen kısıtlı bütçeye sahip insanlara da bütçe dostu konsol satmak.. Birde takas oyunla oyun oynamaya çalışıp gelmiş bunu eleştiriyorlar. Ülkenin ekonomisi ortada dandik donnaımlı Ps4'ün bile ikinci elini almak bile uğraştırıken buna laf ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 5 Aralık 2019; 10:22:20 >
  • Mevcut konsolundan daha zayıf bir konsolu niye çıkartmak istersin ki, MS un ne yapmaya çalıştığını kimse anlayamıyor. Bu adamlar bakalım önümüzdeki nesil nasıl yaratıcı bir yöntem kullanarak kendilerini rezil edecekler merak ediyorum...

• One x konsoluma hiç cd takmadım. Benim gibiler için gereksiz bir maliyet. 4k monitör kullanmayan 1440p 60fps almak isteyenler de ucuz olan versiyonu tercih edebilirler. Yani bu ucuz olan bir alternatif, isteyen alır istemeyen almaz. Alternatif olan ürünü bile dümdüz eleştiriyorlar, sadece eleştirmek için. Neredeyse her haberde, rekabetin kullanıcılara yaradığını bile anlayamayacak kapasitede olanların yorumlarını okuyoruz sürekli.

• Sony yapsa miy miy ,Micro yapinca gariban fukara dostu

• Şimdi bu yeni nesil rtx desteği ile gelecek, acaba bu ucuz modeli alırım diyen kitle, ucuz versiyonda rtx olmazsa yine de alacaklar mi bu konsolu, merak ediyorum?

• Microsoft Scarlett prototiplerini bile şu an sayılı stüdyo'ya vermiş. Millet Ps5 için çok güçlü olacağa yoğunlaştı lakin Microsoft'un kartlarını saklı tutup sürpriz yapmak istediği konuşuluyor.
  • Ellerinde kalan Xbox One X'in kasasını değiştirsinler, tamamdır.
  • Şahsen Xbox alacaksam Scarlett alırım.

Ama yalnızca Fifa, Pes gibi neslin sonuna kadar benzer grafik kalitesinde kalacak ve 60 FPS'yi rahatlıkla verecek oyunları oynayan ciddi sayıda oyuncu var. Lockhart'ın kitlesi için çok uygun.

Gücünü bilmiyoruz elbette. Eğer iki konsol arasında temel fark çözünürlük olacaksa (ki sanmıyorum) 2K veya 1080p görüntü cihazı kullanan oyuncular da tercih edeceklerdir. Onun dışında ciddi görsel farklar varsa Scarlett akar.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Lockhart denen konsol one x’den ufak farkla güçlü olabilir. Amd radeon rx 5500 diye bir kart çıkarıyor. Az güç tüketen rx 590 gücünde bir kart bu. Bence lockhartta bu gpu olabilir. Üst modelde de rx 5700 xt olur diye tahmin ediyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.