Şimdi Ara

Snapdragon 865 performansı nasıl? İşte Geekbench sonucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Snapdragon 865 performansı nasıl? İşte Geekbench sonucu

Amerikalı yarı iletken ve telekomünikasyon şirketi Qualcomm, dün Miami'de düzenlediği Snapdragon Tech Summit 2019 etkinliğinde yeni ürün ve teknolojilerini duyurdu. Snapdragon 865 yonga seti, bu etkinliğin yıldız ismi olurken yeni çipsetin detayları ise etkinliğin ilerleyen günlerine bırakıldı.

Ayrıca Bkz.Qualcomm, 5G destekli Snapdragon 865 ve 765 chipsetleri tanıttı

Snapdragon 865 Geekbench performans testinde

Qualcomm'un çiçeği burnunda yonga seti Snapdragon 865'in nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. Çipsetin detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak olsa da Snapdragon 865, tanıtımından 24 saat geçmeden Geekbench testinden göz kırptı.

12 GB RAM'e sahip Android 10 yüklü bilinmeyen bir cihaz üzerinde Geekbench 4.4 testine konuk olan Snapdragon 865, oldukça yüksek skorlar elde etti. Öyle ki tekli çekirdek skoru 4303 olan Snapdragon 865, çoklu çekirdek testinden ise 13344 puan elde etmeyi başardı. 

Ayrıca Bkz.Qualcomm'un yeni Snapdragon 865 chipseti 200 megapiksel kameraya sahip telefonları mümkün hale getiriyor

Saniyede 15 trilyon işlem gücüne sahip Snapdragon 865, harici Snapdragon X55 modemle birlikte 5G desteği sunabiliyor. Ayrıca grafik performansı bir önceki nesil Snapdragon 855'e göre %25 arttırılan Snapdragon 865 yonga seti, 5. nesil yapay zeka motoruyla da selefine nazaran iki kat daha iyi bir performans sergiliyor. Saniyede 2 gigapixel görüntü işleyebilen ISP birimi sayesinde 200 MP çözünürlüğe kadar kamera sensörü desteği sunabilen yeni çipset, 8K çözünürlükte saniyede 30 FPS video kayıt imkanını da bünyesinde barındıyor. 

Snapdragon 865 yonga setini kullanan telefonların 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Xiaomi Mi 10 ve Meizu 17 modellerinin ise Snapdragon 865 yonga setinden güç alan ilk telefonlar olacağı, Çinli şirketler tarafından aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. 

Kaynak:https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14995777

• ulan o kadar büyüttükleri de multicore skorları aynı. single core da da bin puanlık falan bi fark kalmış. bu işlemcileri 400 dolarlık xiaomi meizu oneplus modelleri kullanacak ve her işinizi cayır cayır en az apple kadar hızlı görecek. siz çok övündüğünüz appleları 750 dolardan alamayacaksınız o da fakir ayponu yani orjinalleri 1000 dolar falan :DDD
    A14'ün rakibi 875 olacak. Release cycle denilen bir şey var. 865, A13'ün rakibi. 865 ve A13, ikisi de, 2020 için çıktı. Daha doğrusu, ikisi için de, çıkışlarından itibaren geçecek olan 1 yıllık zamanın en büyük kısmı 2020'de geçiyor. A14 ve 875 ise 2021 için olacaklar.

Apple'nin çipinin tek çekirdek sorunun daha yüksek olması da şaşırtıcı değil. Alıştığımız bir durum zaten. Sebebi de biliniyor. Teknolojik ya da mimari olarak çok ileride olduğu için falan değil. Asıl mesele ne işe yaradığı meselesi. Şu anda iki tarafın da sürekli olarak gücü ileri taşıması bence bir işe yaramıyor. Kullanıcı yine aynı 3-5 uygulamaya mahkum ve orta seviye çipler bile zorlanmıyorlar. Bir şeyler sayı olarak artıyor ve yeni, en iyi denilerek pazarlanıyor, o kadar.
    Söylediklerimden bunu anladıysanız eğer bu sığ kafa ve düşünce yapısından kurtulmanızı Allah'tan niyaz ederim.

Gerçekler? Hangi gerçekler?

- "S865, Apple`in A13'u gecemiyor" buraya kadar eyvallah gerçektir, doğrudur. (yayınlanan test sonuçları doğru ise)

- "A14 geldiginde heralde farki 50% acar" bu nedir? Gerçek mi, yoksa gözleri fanboyluktan kör olan bir acizin işkembeden salladığı bir varsayım mı?

Belki A14 farkı %50 açar, belki daha az fark açar belki de daha fazla fark açar. Bu tür söylemlerin hepsi A14 çıkıpta testleri yayınlanana kadar varsayımdan öteye gidemez, varsayımlara da gerçek muamalesi yapmak için nutkunuzun tutulmuş olması gerekir.

Aslında sorun varsayımlarda da bulunmak değil varsın bulunsun isteyen, ama böyle zevkle ve şevkle dör köşe olurcasına ölümüne elin Amerikalı firmasını savunmanız son derece aciz ve acınası bir tablo koyuyor ortaya.
    Neredeyse aynı fikirdeyim. Geekbench skoruna yansıyan farklar gerçek performans farkını yansıtmıyor aslında. Yani A13 çekirdeği bu farktan çok daha güçlü rakiplerinden.

Örneğin foto/video işleme sürelerine bakabilirsiniz; arada 3 kata yakın hız farkı var.

Yetmezse video kayıt yeteneklerine de bakabilirsiniz. Bir taraf 4k@60 FPs ama her şey ve tüm diğer kameralar kapalıyken kayıt yapabiliyorken, A13 Bionic ise hiç bir şeyi kapatmadan, tüm kameralar açıkken ve hatta 2 kamerası ile aynı anda 4K@60 FPS yani 4K@120 FPS video kaydı yapabiliyor. Hem de yine her şey (HDR10+, EIS vs) açıkken.

Geekbench'e bakarsanız aldanırsınız.
  • Hahaha Iphone vs Android karsilastirmasi varya, daha S865, Apple`in A13'u gecemiyor :D A14 geldiginde heralde farki 50% acar.
    https://www.gizmochina.com/2019/09/13/geekbench-listing-shows-apple-a13-bionic-is-blazing-faster-than-the-snapdragon-855/

• meizu 17'yi merakla bekliyorum :)

• blue7 kullanıcısına yanıt
    Gerçekleri söylemişse suç mu ? Rekabet edemiyor belli ki , bunu da kaynak belirterek eleştirmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Nasil bir cirkeflik bu böyle. Doğruya doğru durum bu. Apple nefretinden kafayi yemissiniz. Apple şuan boyle kaliteli işlemci uretiyor olmasa qualcomm snadragon 800-801 dönemlerindeki gibi milleti yolmaya devam ederdi.

• İki işlemci de uygulamaları çatır çutur çalıştıracak seviyede ki selefleri de zaten öyleydi, halefleri de öyle olacak. Peki 'bir zavallı', neden geekbench'te sidik yarıştırılmasından bu kadar zevk alır?

• ulan o kadar büyüttükleri de multicore skorları aynı. single core da da bin puanlık falan bi fark kalmış. bu işlemcileri 400 dolarlık xiaomi meizu oneplus modelleri kullanacak ve her işinizi cayır cayır en az apple kadar hızlı görecek. siz çok övündüğünüz appleları 750 dolardan alamayacaksınız o da fakir ayponu yani orjinalleri 1000 dolar falan :DDD
  • sahoron S kullanıcısına yanıt
    A14'ün rakibi 875 olacak. Release cycle denilen bir şey var. 865, A13'ün rakibi. 865 ve A13, ikisi de, 2020 için çıktı. Daha doğrusu, ikisi için de, çıkışlarından itibaren geçecek olan 1 yıllık zamanın en büyük kısmı 2020'de geçiyor. A14 ve 875 ise 2021 için olacaklar.

Apple'nin çipinin tek çekirdek sorunun daha yüksek olması da şaşırtıcı değil. Alıştığımız bir durum zaten. Sebebi de biliniyor. Teknolojik ya da mimari olarak çok ileride olduğu için falan değil. Asıl mesele ne işe yaradığı meselesi. Şu anda iki tarafın da sürekli olarak gücü ileri taşıması bence bir işe yaramıyor. Kullanıcı yine aynı 3-5 uygulamaya mahkum ve orta seviye çipler bile zorlanmıyorlar. Bir şeyler sayı olarak artıyor ve yeni, en iyi denilerek pazarlanıyor, o kadar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sipihrz

Gerçekleri söylemişse suç mu ? Rekabet edemiyor belli ki , bunu da kaynak belirterek eleştirmiş.
    Söylediklerimden bunu anladıysanız eğer bu sığ kafa ve düşünce yapısından kurtulmanızı Allah'tan niyaz ederim.

Gerçekler? Hangi gerçekler?

- "S865, Apple`in A13'u gecemiyor" buraya kadar eyvallah gerçektir, doğrudur. (yayınlanan test sonuçları doğru ise)

- "A14 geldiginde heralde farki 50% acar" bu nedir? Gerçek mi, yoksa gözleri fanboyluktan kör olan bir acizin işkembeden salladığı bir varsayım mı?

Belki A14 farkı %50 açar, belki daha az fark açar belki de daha fazla fark açar. Bu tür söylemlerin hepsi A14 çıkıpta testleri yayınlanana kadar varsayımdan öteye gidemez, varsayımlara da gerçek muamalesi yapmak için nutkunuzun tutulmuş olması gerekir.

Aslında sorun varsayımlarda da bulunmak değil varsın bulunsun isteyen, ama böyle zevkle ve şevkle dör köşe olurcasına ölümüne elin Amerikalı firmasını savunmanız son derece aciz ve acınası bir tablo koyuyor ortaya.

• Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Adabınızı takının, kendi taşıdığınız sıfatları başkalarına yapıştırmayın lütfen. 2 kişinin de arasına girmeyin. Sizin mesajınızı mı alıntıladım da ortaya atladınız birden? Ayrıca siz kimsiniz beni tanımadan kafanıza göre yanlış ve alakasız düşünceler ile yargılıyorsunuz?

Apple'den nefret etmiyorum, 1 adet iPhone XS Max, 1 adet Apple Watch 4 ve 1 adet Apple Airpods 2'im var. Sizce nefret etsem bu kadar Apple ürünü alır mıyım? Ha inanmıyorsanız bir kağıda adınızı yazıp bu ürünleri de üzerine koyup foto çekip atayım size.

Apple sevdiğim bir firmadır ve ürünlerini beğenerek kullanıyorum. Benim değindiğim nokta Apple karşıtlığı veya nefreti değil. Değindiğim nokta markaları babanızın malı gibi yüceltip, tepenize çıkarıp ölümüne savunmanız. Hiç bir firma ne sizin ne benim babamızın malı değiller, istediğinizi alın kullanın ama böyle aşırı ve aciz fanboyluğa kaçmayın acınası görünüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue7 -- 5 Aralık 2019; 0:16:18 >

Bu arada Qualcomm da Amerikan firması...

Bu arada adaptan bahsediyorsunda senin adama yaptığın yorumada bak lütfen

• Sipihrz kullanıcısına yanıt
    Qualcomm'u savunduğum bir kelime veya cümlemi gösterir misin?
    Benim yaptığım yorum halk arasında espri olarak kullanılan son derece yaygın ve adap sınırlarını pekte zorladığını düşünmediğim bir söylem. Elma ile armudu ayırt edelim lütfen.
    Ne oldu kıstas savunmak mı oldu şimdi enteresan :)
    Ne içiyorsan bana da aynısından diyemeyeceğim, senin durumunda olmayı hiç istemezdim. Ben ne diyorum sen ne diyorsun Allah aşkına. Neyse ya kime ne anlatıyorum. Rica ediyorum mesajlarımı alıntılama, alakasız saçma sapana laflarına verecek cevabım harcayacak daha fazla zamanım yok.
    Bir daha tartışabileceğin kişilere cevap yazarsın. Bu arada alıntılamadım cevap yazdım. Engelliyorum cevabınızı göremeyeceğim. Iyi akşamlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.