Şimdi Ara

DH Android uygulaması 2 kat hızlandı, daha az pil tüketmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• DonanımHaber’in mobil platformlardaki yüzü DH, hem Android hem de iOS tarafında yepyeni özellikler kazanırken bir yandan da sizlerin yaptığı yorumlar neticesinde iyileştirmeler kazanmaya devam ediyor.

Özellikle Android tarafında bir süredir üst seviye cihazlar da dahil olmak üzere uygulamanın ilk açılış süresinin kısalması ve ülkemizde de en çok kullanılan Youtube, Instagram, WhatsApp gibi global ölçekli Android uygulamalarına denk bir deneyim sunması adına önemli çalışmalar yürütüyorduk.

Performans metriklerini düzenli olarak inceleyip analizler yapan ve performansı sekteye uğratan durumları tespit eden Android takımındaki mühendis arkadaşlarımız, uzun testler sonrasında problemlere yenilikçi çözümler üretti. Aşağıda en çok kullanılan ekranlardan üç tanesi yer alıyor. Zaman içindeki performansın artışını görsel olarak da gözlemleyebilirsiniz.

Hem forum hem de ana sayfa için performans metriği

Forumda mesajların göründüğü ekranlar için performans metriği

Forum konularının listelenme ekranları için performans metriği

Arama çok daha hızlı hale geldi

Sizlerin de bildiği üzere bir süredir Elastic Search alt yapısı ile desteklenmiş arama motorumuz üzerinde çalışıyoruz. Her gün binlerce arama sorgusunun yapıldığı aramayı daha iyi hale getirmek adına bir yandan da yapay zeka destekli olarak sistemi daha iyi öğrenen ve akıllı hale getirmeye çalışıyoruz. Tabi bunlar olurken optimizasyonlar da yapmaktan geri durmadık ve bugün yayına çıkan son arama sürümü ile hem web sürümlerinde hem de mobil uygulamalarda aramayıbir saniyeden daha kısa sürede -anlık olarak- sonuç dönecek hale getirdik.

Mobil uygulamaların geliştirilmesinde sizlerin yorumları ve istekleri bizim için yol gösterici oluyor. Tüm yorumları tek tek okuyup değerlendirmeye alıyoruz. Bu haberin yorumlarında taleplerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirseniz çok seviniriz.

• Evet hızda düzelme var ancak halen çok şarj yiyor. Tarayıcı mobil sürüm hala önde.
  • Videolu haberlerde hala ios app uzerinde kullandiginiz video oynatici cok kullanissiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaç gündür özel mesaj atarken hep büyük harfle yazıyor anroidde bunu çözün ilk

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Şu an testleri devam eden sürümde bu sorun düzeltiliyor. Muhtemelen çarşamba günü yayında olacak.

• nicosia kullanıcısına yanıt
    Hangi Android sürümünü kullanıyorsunuz? Ayrıca uygulamayı son versiyona güncellediniz mi?

• Yıldum da hep büyük harfle yazıyor uygulama beni soğuttu...

• ahmet. kullanıcısına yanıt
    Android 9 - Pie sürümünü kullanıyorum. Bugün güncelleme geldi mi bilmiyorum ama dün yükleyip çok şarj yediği için silmiştim tekrar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı Haberleri okurken uygulamadan devamlı atıyor. Videoları da izleyemiyorum. Bunu da bir araştırırsanız iyi olur.
    Iphone 7 plus. 10.3.3 sürüm. Uygulama güncel.

• foxwoods kullanıcısına yanıt
    Uygulamadan atıyordan kasıt nedir? Çöküyor mu?

• ahmet. kullanıcısına yanıt
    Evet kapanıyor, tekrar açmam gerekiyor. Arka planda açık sayfaya da gidemiyorum yine kapanıyor. Arka planda kapatıp öyle giriş sağlayabiliyorum. Tekrar aynı habere girince yine yapıyor. Bu yüzden o habere girmiyorum. Örnek ekran görüntüsündeki haber. İçine girdikten sonra az aşağıya kaydırdığımda kapanıyor.

DH Android uygulaması 2 kat hızlandı, daha az pil tüketmeye başladı

• Şuan 10 tane bug yazarım!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Kaç gündür özel mesaj atarken hep büyük harfle yazıyor anroidde bunu çözün ilk
    +1

• Klasik Google Chrome haberi gibi

• videolu içerikler bildirimle geldiğinde tıkladığımızda video çıkacağını belirten simge birşey ekleyin

• Teşekkürler emeğinize sağlık

• Video izlerken ekran kilidi devreye giriyor.

• Sıklıkla "bağlantı hatası" uyarısı alıyorum?! Tarayıcıdan girince sorun yok

• Özel mesajı yanıtlarken büyük harfle yazıyor, klavyeden küçültüyorum, yine büyük hale getiriyor, bunu düzeltir misiniz

• Her güncelleme sonrasında bildirim ayarlarını kafasına göre sıfırlıyor uygulama.
    Ben bildirim almak istemiyorum, zaten günde çok defa uygulamayı açıp bakıyorum haberlere. Neden inatla bildirim ayarlarını sıfırlıyor ki?
    Bunun düzeltilmesi lazım.
    Bir de yorumları eskiden yeniye sıralama çok kullanışsız. Normal tarayıcıdaki gibi en eski yorumu en üstte görelim sıralamaya basınca.
    Hem uygulamadan çıkıp geri girince hem de güncellense bile bu ayar bozulmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der_Kaiser -- 3 Aralık 2019; 9:40:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.