Şimdi Ara

## XFX'in Hız Aşırtılmış Ultrası: 8800 Ultra XXX ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## XFX'in Hız Aşırtılmış Ultrası: 8800 Ultra XXX ##

Bildiğiniz gibi Nvidia'nın GeForce 8800 Ultra modeli şu an için dünyanın en hızlı ekran kartı. İlk etapta gerek saat hızları gerekse genel tsarımları itibariyle Nvidia'nın referans tasarımına sadık kalan firmalar arka aryakay özelleştirilmiş modelleri duyurmaya başladılar. Buna son örnek ise XXX modeli ile XFX katıldı.

Bilindiği üzere Nvidia'nın GeForce 8800 Ultra model genel özellikleri itibariyle 612MHz grafik işlemci ve 2160MHz bellek saat ızına sahip. Ayrıca üzerinde bulunanan Shader üniteleri de 1500MHz de çalışmakta. XFX'in yeni modeli GeForce 8800 Ultra XXX ise limitleri biraz daha zorlayarak çıtayı bir basamak yukarı taşımayı başarıyor. Zira kartın saat hızları grafik işlemci için 630MHz bellekler için ise 2300MHz olarak belirlenmiş.

Test Sistemi:

- İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 @ 3.33GHz (366MHz x 9 ve FSB 1:1)
    - Anakart: ABIT IN9 32X-MAX Wi-Fi
    - Bellek: 2 X 1GB Crucial PC8000 5-5-5-15
    - Hard Disk: Hitachi 80GB 7200RPM SATA 2
    - İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Professional SP2
    - Sürücü: Nvidia ForceWare 158.16 ve DX9c

Test Sonuçları:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Mayıs 2007; 21:56:02 >

• Vay be 2300Mhz'i de gördük ya bakalım dahe neler göreceğiz
  • Baya iyimiş.
  • X1950XTX imle mutluyum

En az 2 sene daha degistirmeyi düsünmüyorum

Ancak bu seviye kartlar prestij icin yoksa cogu kimsenin bnları alacak gücü bile yok...

Ben hala O.C den anlayan birisinin 8800 Ultraya para vermesi icin mantikli bir neden göremiyorum
  • Suyunun suyu.

Zaten overclock lu karta overclock yapmıslar.
  • yaw bunlar iyice .okunu çıkardı.. 8800 ultra - 8800 turta - 8800 yumurta ohoooo... sonrada bu isimlerin yanına x2 koyuyolar bir de öyle ......
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fuckara99

yaw bunlar iyice .okunu çıkardı.. 8800 ultra - 8800 turta - 8800 yumurta ohoooo... sonrada bu isimlerin yanına x2 koyuyolar bir de öyle ......

• quote:

Orjinalden alıntı: Fuckara99

yaw bunlar iyice .okunu çıkardı.. 8800 ultra - 8800 turta - 8800 yumurta ohoooo... sonrada bu isimlerin yanına x2 koyuyolar bir de öyle ......

• quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

X1950XTX imle mutluyum

En az 2 sene daha degistirmeyi düsünmüyorum

Ancak bu seviye kartlar prestij icin yoksa cogu kimsenin bnları alacak gücü bile yok...

Ben hala O.C den anlayan birisinin 8800 Ultraya para vermesi icin mantikli bir neden göremiyorum

bende x1950xt em den baya memnunum sanırım direk dx10.1 e geçecem
    cohta 2560.1600 de 72 fps çüş
    yakında 8800gtx2ultra gelirse şaşırmayın
    2300mhzx850xt ilk çıktığında 1080mhz idi ve ben oha demiştim

• Üff psu'nun kablolara bak...Sanki nükleer santrala güç veriyor...
  • bu olay xfx'in her zaman yaptığı bişiy. adamlar daha bismillah demeden xxx modelini çıkarıyor. 3 bilinmeyenli denklem gibiler. Mümkünse xfx'e biri çüş desin
  • Vay anasını sayın seyirciler...
  • XFX ultrayi costurmus resmen ya yok böyle bir sey abiler ya.Performans i da baya bir arttirmislar yanliz hala parasini hakediormu orasi tartisilir sunu bi cok diil ya 600 dolara koysalar biz alamasak bile cogu donanim cilgini yabanci alir

Hakkini verelim kartin ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_MAD

Üff psu'nun kablolara bak...Sanki nükleer santrala güç veriyor...

Sinop Santrali yapılana kadar bizim biraz daha beklememiz lazım o kartı almak için
  • aynı çorbanın içine sanki çeşitli baharatlar koyup satıyorlar..nükleer enerjiden güç alan bir çorba
  • 400$ olsa alirdim ama fazlasi verilmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gelu

400$ olsa alirdim ama fazlasi verilmez

kesinlikle daha fazlası gerçekten verilmez nasıl olsa seneye tarih olacaklar
  • 1000 dolar vardır bu bebeğin, ıııh mümkün değil alınmaz. İki sene sonra satarken koyar adama sattığı fiyat
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gelu

400$ olsa alirdim ama fazlasi verilmez

Valla ne yalan söyliyim zengin olsam tekiyle yetinmem sli yapardım
  • benim almam için çıkartıyorlar ama almıcam. 1000nm 32mb geforce ile geçinip gidiyoruz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.