Şimdi Ara

108MP kameralı Xiaomi Mi Note 10'u kullandık | ilk izlenimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Xiaomi'nin büyük ses getiren 108MP kameralı telefon modeli Mi Note 10'u kısa bir süre için kurcalama fırsatı doğunca, bunu kaçırmadım ve deneyimlerimi bu ilk izlenim videosunda sizlerle paylaştım, fotoğraf örnekleri de var video içerisinde. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10
    Xiaomi Mi Note 10

• Diline sağlık erdi abi. Başarılarının devamını dilerim.

• Fotoğraf için bir kanun vardır bilen bilir ne kadar büyük sensör o kadar kaliteli görüntü. İsterse bir o kadar daha megapiksel olsun küçük tırnağın yarısının yarısı kadar sensör oldukça ,sayısal büyütmeden fazlası olmaz olamaz ...

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Bence bu özellikler fena değil.Sadece sayısal büyütme gibi değil.

108 MP (8P lens), f/1.7, 25mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
    12 MP, f/2.0, 50mm (telephoto), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Laser AF, 2x optical zoom
    5 MP (upscaled to 8MP), f/2.0, (telephoto), 1.0µm, PDAF, Laser AF, OIS, 5x optical zoom
    20 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.8", 1.0µm, Laser AF
    2 MP, f/2.4, 1/5", 1.75µm (dedicated macro camera)

• abi şu sizin oturduğunuz yerlerin stüdyonun arka tarafını ışıklarınızı falan gösteren bir video çeker misin nasıl ekipman nasıl ışıklar kullanıyorsunuz

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Sensörde büyük. 1/1.33 inch... Neredeyse sony rx100 serisiyle ayni ebatta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 para etmez çöp. sanki her şeyi 108mp çekecegiz
  • Süper bir inceleme olmuş abi, ama sitedeki resimler gözükmüyor, merak etmiştim

• Erdi hocam inceleme için teşekkürler,
    fotoğraflardan gordugum kadarı ile fotoğraflarda interpolasyon oldukça fazla, belki kamera sensöründe Samsung ISOCELL HMX yerine Sony IMX 58. li seriden bir sensör olsaydı buna cok gerek kalmayabilirdi, ayrıca xiaomi'nin acilen kendi yazılımında da renovasyona gitmesi gerekiyor, zira mi9X serilerindeki yazılımsal problemler hedef kitle açısından marka imajını zedeliyor.
  • Başarılı bir inceleme olmuş. Teşekkür ederim. Fakat telefon için aynısını diyemeyeceğim megapiksel demek kalite demek değildir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sensör iri ise iş yapar,

• İzlemek için çok uzun. Yazılı olarak da özetini koysaydınız iyi olurdu

• fotoğraf örneklerine baktığımda çözünürlük 3000*2250 gözüküyor.Normalde 108 mp de 12,032 x 9,204 pixels olması gerekmiyormu.??

• Şu telefonlara şöyle 20-30 optik zoom yapabilseler
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyreequel

Sensörde büyük. 1/1.33 inch... Neredeyse sony rx100 serisiyle ayni ebatta.
    rx100 ün sensörü %70 daha büyük.
  • Telefonların kamera yetenekleri önemli fakat pek çok firmanın ürünü belirli bir seviyenin üzerine geçmeyi başardı.

Kamera değil 108, 1008 MP de olsa en çok telefonu sadece kamera ile satabileceği anlamına gelmiyor.

Benim en çok merak ettiğim; kamera dışındaki, hayatı kolaylaştıran ne gibi özellikleri olduğu.

Bunu sadece Mi Note 10 kapsamında değil tüm telefonlar için söylüyorum.

Artık lansmanlarda kameraya yönelik showlar yerine hayatı kolaylaştıracak yazılım farklılıkları görmeyi istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borukuzen -- 30 Kasım 2019; 17:7:15 >
  • Erdi Bey, videonun sonlarına doğru cihazın kamerasının iyi olduğunu ama en iyilerden olmadığı tarzında konuştunuz. Biliyorsunuz Dxomarkta bu cihaz 2. sırada lakin bende Xiaomi'ye kamera konusunda pek güvenmiyorum. Çok sayıda kamera koyup göşteriş yapmışlar verimli olmaz gibi geliyor bana. Bu cihaz Dxomark listesindeki iddia edildiği gibi video demiyorum sadece fotoğrafları çok iyi çekebilir mi? Mesela bir galaxy S10'dan iyi fotoğraf çekebilir mi? Başka bir ifadeyle amiral gemisi telefonlarla aynı kalitede fotoğraf çekebiliyor mu?
  • Note 10 ve pro arasında tam olarak ne fark var beyler? Fark sadece hafıza ve kamerada olduğu söyleniyor. Net cevabı bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.