Şimdi Ara

Samsung ultrasonik parmak izi tarayıcısından vazgeçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung bir süre önce, akıllı telefonlarındaki Qualcomm üretimi ultrasonik parmak izi tarayıcılarıyla ilgili hoş olmayan bir sorun yaşamıştı. Galaxy S10'un ekranına Samsung onaylı olmayan bir ekran koruyucu film takıldığında, cihazın kilidi herhangi birinin parmak iziyle açılabiliyordu.

Ayrıca Bkz.Galaxy S10'un parmak izi tarayıcısı, ekran koruyucu filmle çalışmayabilir

Samsung, sorunu çözen bir güncelleme yayınlasa da bu durum şirketin ultrasonik sensörlere bakış açısını değiştirdi. Analistler, Samsung'un yeni akıllı telefonlarında bu çözümü kullanmayabileceğini söylüyor. Aynı zamanda diğer akıllı telefon üreticilerinin de benzer yönde bir karar alabileceği belirtiliyor.

Optik sensör daha güvenli

Geleneksel optik sensörlere sahip yeni amiral gemisi telefonların birçoğu zaten bu tarayıcıların ultrasonik sensörlerden daha hızlı olabileceğini kanıtladı. Dolayısı ile şu an için cihaz üreticilerinin ultrasonik teknolojiye geçmelerini gerektirecek özel bir durum yok. Hele ki güvenlik açısından büyük risk taşıdığı ortadayken.

• Bence bi süre sonra android üreticileri de Apple gibi sadece gelişmiş yüz tanıma teknolojisiyle yoluna devam edecek.

• Önceleri iPhone çentiğini sevmezdim ama samsungun yüz tanıma ve parmak izi rezaletlerinden sonra adamlar doğrusunu yapmış diye düşünüyorum.

• S10 p kullanıyorum belkide cihazın en güzel olayı buydu hem çok hızlı hem kusursuz açıyordu parmak izini masrafı çok olduğu için olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Firma avukatlığına soyunmak istemem lakin bu mevzuda gördüğüm boş kafayı başka mevzuda görmedim

• S10 e deki gibi yapsınlar. Gayet başarılı

• Yüz tanıma asla parmak okumanın yerini tutamaz. Şu tam ekran sevdasından vaz geçip yine alt tarafa home button koyun bari. İphone 6 nın rahatlığını hala arıyorum. Yüz okuma veya arka taraftaki sensörler kullanışlı değil.

• bu optik parmak izi konusunda en iyi yer belirleyen firma bence sony adamlar koymuş yana hadi ekran altına alalımmı diye bir düşünce yok zaten elinin altında parmak izi

• Qualcomm un ultrasonik parmak izi teknoloji ekranin heryerinde calisma uzerinedir :) Samsung bunu Exynos modellerinde entegre edemedi :) .

Neden Samsung tek sikayetci guvenlik acigi olarak merak ediyor insan :)

Bence Pixel 4 modellerindeki gibi yaklasim sart...
    Delikli ekran oldugu surece Samsung'tan uzak duracagim .

Ayrica haberden de anlasilan odur ki : Samsung pisman olmus ... Fiyaskosunu da kabul etmis olmaktadir. Yoksa daha da gelistirilmisini yine yeni 2020 cihazlarinda gorebilmemiz gerekirdi ki olmayacakmis... Elde kalanlari nasil eritirler bilmem ...

• Herhangi bir güvenlik açığı falan yok. Millet parmağının izini değil ekran koruyucuyu kaydediyordu. Bundan dolayı da herkesin parmağında açılıyordu.
    Çözüm basit, parmağını tanıtırken ekran koruyucu olmasın.

• vaz gecer tabi, agir sicti da ondan...
  • Yüz tanıma asla parmak okumanın yerini tutamaz

• Vermeyin şu parmağınızın izini.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.