Şimdi Ara

Star Wars dizisi The Mandalorian'dan müthiş başarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Star Wars dizisi The Mandalorian'dan müthiş başarı

Disney Plus'ta yayınlanan yeni Star Wars dizisi The Mandalorian, bildiğiniz gibi son iki haftada adeta sosyal medyayı ele geçirmiş durumda. Dizinin yayınlanan her bir bölümü kısa sürede Twitter, Reddit gibi platformların en çok konuşulan şeyi haline geliyor. The Mandolarian'ın zaten ortada olan bu popülaritesi şimdi rakamlarla da desteklenmeye başlandı. Parrot Analytics'in yayınladığı istatistiklere göre The Mandolarian, Stranger Things'i geride bırakarak ABD'nin en çok izlenen streaming içeriği oldu.

Parrot Analytics'in rakamları 17-23 Kasım tarihleri arasına ait. Bu hafta öncesinde tam 21 hafta boyunca Stranger Things listenin başında yer alıyordu. The Mandalorian ikinci bölümüyle birlikte Stranger Things'i tahtından etmeyi başarmış. Parrot Analytics, dizinin ikinci haftasında ilk haftasına göre neredeyse üç kat daha fazla rağbet gördüğünü söylüyor.

Yayınlanan verilerde daha enteresan bazı istatistikler de var. Parrot Analytics'in ifadelerine göre The Mandalorian, ilk yedi gününde Stranger Things'in ikinci sezonunun ilk yedi gününe göre önemli oranda daha fazla seyirci çekmeyi başarmış. Ayrıca The Mandolarian'ın Doctor Who'nun 11. sezonundan %72,3, Westworld'un ikinci sezonundan %175, Star Trek: Discovery'nin ikinci sezonundan ise %298 daha fazla izlendiği belirtiliyor.

Disney, The Mandalorian'ı haftalık olarak yayınlıyor. Dijital yayın servislerinde bildiğiniz gibi tüm bir sezonun aynı anda yayınlanmasına alışmıştık. Disney Plus ise bu formülü terk ederek geleneksel TV sistemine geri döndü. Star Wars hayranları da haftalık yayınlardan memnun kalmış gibi görünüyor. Birçok kişi Cuma günlerini (Türkiye için Cumartesi) merakla beklediklerini söylemiş.

Disney Plus, ABD'de 12 Kasım'da yayın hayatına başlamıştı. Servisin sadece ilk gününde 10 milyon aboneye ulaştığı belirtiliyor. Bir haftalık ücretsiz deneme sürümü nedeniyle bu rakamın biraz şiştiği söylenebilir. Ancak Disney Plus'ın sadece 7 dolarlık oldukça uygun bir fiyatı da var. ABD özelinde Netflix ve HBO Max gibi rakiplerine göre çok daha ucuz. Disney Plus, rekabetçi fiyat politikası ve Star Wars ve Marvel gibi orijinal içerikleriyle önemli bir başarıya ulaşacak gibi görünüyor.

Kaynak:https://www.comingsoon.net/tv/news/1111962-the-mandalorian-tops-stranger-things-as-the-top-streaming-tv-show

• İlk 3 bölüme göre karar verecek olursam, nihayet, Star Wars ruhuna uygun bir dizi buldum. Olmuş arkadaşlar, bu dizi olmuş. Bilim Kurgu, sürükleyicilik, senaryo, müzik, kostüm, aksiyon sahneleri ile sanki 500 veya 1000 sene sonrasını yaşatıyor. Gram sıkılmadım.
    Bölüm bitişinde yazıları gösterişi bile müzik eşliğinde etkileyici.

Eğer görüntü ve ses sisteminiz destekliyorsa, 10 bit 1080p li ve ses kaydı DD.5.1 li veya Dolby Atmos lu olan versiyonu indirip seyretmenizi tavsiye ediyorum, keyfiniz ikiye katlanıyor.
    Keşke bölüm başı 45 dak. olsaydı.

Bilim kurgu sevenler kaçırmamalı.
    Ben hepsini izleyen birisi olarak sana çok hak veriyorum. İlk seri gerçekten zamnının ötesinde yeni bir sinema buluşu ve hikaye olarak gayet iyiydi. Ama sonra ki anakinin geçmişine ta çocukluğuna gitmeleride az buçuk anlarım ama bu son seride anakinin yeğeni senaryosu çok sıkıcı. Ne lan battal gazi mi bu, evrende başka adam yokmu tüm hikaye bir adamın etrafında dönüyor. Hele her bölüm sonunda yok edilen o dev yıldız yok eden gemi saçmalığı yokmu. Ulan adamlar yapıyo her bölümde bu nerdeyse ay kadar gemiyi. Bizim uyanıklar bi zayıf noktasını bulup sızıp tek atışta imha ediyo. Yermi anadolu çocuğu. Çizgi filmlerde bile bu kadar saçmalık yok...@labtek38
  • Hakkını yememek lazım ama bölümler 45 veya 60dk olsa tadından yenmez.

• Dizi yayınlanan bölümler itibari ile bu seviyesini korursa eğer; Game of Thrones, Vikings, Lost, Walking Dead, Battle Star Galactica hatta Star Trek orjinal serisinden bile daha iyi ve kaliteli.

Stranger Things kötü değildir ancak sıkleti dahi değil. Mandalorian için biraz erken konuşmak gibi oluyor ama zaten belirttim yayınlanan bölümler itibari ile... Sanki Benhur'dan, Yüzüklerin Efendisi'nden, Esaretin Bedeli'nden, Matrix'den 30-40'ar dakika kesip kesip yayınlıyorlar. Kalite noktasında öyle böyle değil. İzleyin, izlettirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al-ozaria -- 27 Kasım 2019; 2:2:31 >
  • Spoiler içeren resim koymasanız iyidi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sw hayranı değilim bir tek anakin karakteri benim ilgimi çekmişti. Stranger things ise abartılmış bir diziydi, mandalorian'nı zevkle izliyorum ama çok kısa sürüyor malesef

• 36 Yaşımdayım hiç Starwars izlemedim. Bununla övünmüyorum ama bir eksikliğini de hissetmiyorum :D . Çok abartılıyor bence. o yüzden hayranları hep mutsuz. Beklentiler büyük olunca hayal kırıklıkları da büyük oluyor.

• bitince izlerim
  • labtek38 kullanıcısına yanıt
    Ben hepsini izleyen birisi olarak sana çok hak veriyorum. İlk seri gerçekten zamnının ötesinde yeni bir sinema buluşu ve hikaye olarak gayet iyiydi. Ama sonra ki anakinin geçmişine ta çocukluğuna gitmeleride az buçuk anlarım ama bu son seride anakinin yeğeni senaryosu çok sıkıcı. Ne lan battal gazi mi bu, evrende başka adam yokmu tüm hikaye bir adamın etrafında dönüyor. Hele her bölüm sonunda yok edilen o dev yıldız yok eden gemi saçmalığı yokmu. Ulan adamlar yapıyo her bölümde bu nerdeyse ay kadar gemiyi. Bizim uyanıklar bi zayıf noktasını bulup sızıp tek atışta imha ediyo. Yermi anadolu çocuğu. Çizgi filmlerde bile bu kadar saçmalık yok...@labtek38

• Star wars evreni için yapılmış en kaliteli şey bu dizi. Bölümler biraz daha uzun olsaydı keşke dedirtiyor.

• labtek38 kullanıcısına yanıt
    35 yaşındayım bu kadar saçma yorum ilk defa okuyorum, hiç izlemediğin filmin eksikliğinden nasıl haberin olacak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Battlestar Galactica'dan daha iyi demeseydin sana katılırdım ama hop dedik.. Kırmızı çizgiye yaklaşma.. So Say We All !

• daha iyi olabilirmis diyecegin yerleri var ama genel olarak begendim. guzel bir western karakteri var. ozellikla mando clint eastood un meshur blond karakterini cok fazla cagristiriyor. az konusan, ismi olmayan bir karakter. muziklerinde de conan the barbarian havasida aldim. tarz olarakda conan the barbarianla benzerlikler var.

• star wars izleyen biri değilim ama kesinlikle harika bir dizi olmuş.. onu bırak kardeşimde star wars hiç sevmezdi o bile abi yeni bölüm ne zaman geliyor diyor :) tek beğenmediğim yönü 30 dakika olması bari 45 dkk yapın onun harici herşey güzel..

• star warsı seven ama son 2 filmden haz etmeyen benim gibi insanalar için bu dizi güzel oldu. kylo ren ve rey gibi ne idüğü belirsiz tip yok en azından dizide.

• İlk 3 bölüme göre karar verecek olursam, nihayet, Star Wars ruhuna uygun bir dizi buldum. Olmuş arkadaşlar, bu dizi olmuş. Bilim Kurgu, sürükleyicilik, senaryo, müzik, kostüm, aksiyon sahneleri ile sanki 500 veya 1000 sene sonrasını yaşatıyor. Gram sıkılmadım.
    Bölüm bitişinde yazıları gösterişi bile müzik eşliğinde etkileyici.

Eğer görüntü ve ses sisteminiz destekliyorsa, 10 bit 1080p li ve ses kaydı DD.5.1 li veya Dolby Atmos lu olan versiyonu indirip seyretmenizi tavsiye ediyorum, keyfiniz ikiye katlanıyor.
    Keşke bölüm başı 45 dak. olsaydı.

Bilim kurgu sevenler kaçırmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 27 Kasım 2019; 12:37:33 >
  • İlk bölümü izledim. Prodüksiyon olarak sinema filmlerinin çoğunu cebinden çıkarır. Ama izlediğim tüm Star Wars filmlerinde de garipsediğim gibi lazer silahlarının, uzay gemilerinin falan olduğu bir çağda adamın kovboy filmlerindeki gibi çatışmalara girmesini bu dizide de garipsedim. Bir de ilk bölümde Mandalorian'ın pek de abartılacak yetenekleri olduğunu görmedim. Belki diğer bölümlerde hakkında dizi çekilmeye değer bir karakter olduğunu görebilirim.

• Diziyi sevdiyseniz birde oled tv de hdr formatinda izleyin, sonrada oturup aglayin nasil bu kadar cok fark olabilir, neden biz fakiriz diye.

• seamewe5 S kullanıcısına yanıt
    4k 100hz led panelde izliyorum ben. Harbi güzel oluyor

• İlk 3 bölüme göre karar verecek olursam, nihayet, Star Wars ruhuna uygun bir dizi bulduk

• dizi gerçekten film tadında. Star Wars evrenini seven kesinlikle izlemesi lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.