Şimdi Ara

## Intel'de İki İşlemci Daha Tarih Oluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 22 Nisan'da yaptığı indirim ile hem işlemci fiyatlarını daha alıanbilir seviyeye çeken Intel hemde sessizce birkaç yeni modeli de pazara sunmuştu. Tabii işler bunlar ile sınırlı değil. Daha önce çok kere haberini verdiğimiz üzere firma Temmuz ayında "Conroe Refresh" olarak ta bilinen 1333MHz fsb'ye saihp yeni Conroe işlemcilerini de pazara sunacak. Tabii her yeni duyurualnn işlemci ile birlikte firmanın ürün gamı genişlemeye başlıyor. Bu yılın sonuna kadar güncel ürün gamını tamamen Core mimarisini esas alan işlemciler üzerine kuracak olan Intel Netburst mimarisine saihp olan modellere de yavaş yavaş kapıyı gçöstermeye başlıyor.

## Intel'de İki İşlemci Daha Tarih Oluyor ##

Intel'in 2007 yılının sonuna kadar tamamlamayı planladığı sert dönüşümünün son kurbanları ise 90nm üretim teknolojisine sahip olan ve Netburts mimarisini esas alan Celeron 336 ve 331 modelleri oldu. Kısacda bu işlemcileri hatırlamak gerekirse, 90nm üretim teknolojisine sahip olan işlemcilerin her ikisi üzerinde de 2. seviye 256KB bellek bulunuyor. 533MHz fsb'ye sahip olan işlemcilerin saat hızlarına baktığımızda ise 336 modeli 2.8GHz, 331 modeli ise 2.66MHz'lik frekans değerlerine sahip. Gelen bilgilere göre, Intel 7 Aralık 2007 tarihi ile birlikte işlemcilerin fişine çekecek ancak OEM pazarında işlemcilerin 9 Myıs 2008'e kadar varlığını sürdürmeleri bekleniyor.

Editörün Notu: Yapılan bazı pazar araştırmalarına göre, 4 çekirdekli (Quad-Core) işlemciler 2009 yılında sistemlerde kullanılan standart işlemciler olacaklar.

• of offf bu intel öldürcek bizi yaaa
  • İntel küresel ısınmaya önlem almış olmalı bu Prescott Celeron'ların üretimini durdurduğuna göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

İntel küresel ısınmaya önlem almış olmalı bu Prescott Celeron'ların üretimini durdurduğuna göre.

• quote:

İntel küresel ısınmaya önlem almış olmalı bu Prescott Celeron'ların üretimini durdurduğuna göre.

bence de ve güzel gelişmeler var intel bu kadar iyi değildi eskiden
  • quote:

• quote:

doğru tespit
  • celeron D 336 işlemcisini en ucuza nerde ne kdara bulabilirim acaba?

Teşekkürler...
  • quote:

Alemsiniz ya...

Aslında olabilir dimi ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultraslan_4423

quote:

valla dört çekirdekli için beklesek mi bilemedim yaw çıldırtıcak adamlar en sonunda bizleri birini alamadan ötekiler geliyor bir yandan da gidiyor...

• oof poff. bu siteye takıldığımdan beri pc alamıyorum. bi bakyım dedim baktımdan beri 4 ay geçti.bekle allah bekle.almıcam artık pc.
  • quote:

Süper bi yorum
  • Ben de aynı durumdayım yaw.Upgrade düşünüyodum.Yalan oldu.Hergün yeni bi haber.Kaldık tek çekirdeğin insafına
    quote:

Orjinalden alıntı: emoxy

oof poff. bu siteye takıldığımdan beri pc alamıyorum. bi bakyım dedim baktımdan beri 4 ay geçti.bekle allah bekle.almıcam artık pc.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.