Şimdi Ara

Rusya, ilk elektrikli otomobilini 2020'de satışa sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Şarj istasyonlarının ve buna bağlı olarak elektrikli araç kullanımının fazla yaygın olmadığı ülkelerden biri olan Rusya, ilk elektrikli otomobilini önümüzdeki yıl satışa sunmaya hazırlanıyor.

Rusya’nın ilk yerli üretim elektrikli otomobili olacak bu küçük aracın ismi Zetta. Rusya Sanayi Bakanı Denis Maturov’a göre Zetta, 2020’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Küçük boyutlarına rağmen dört kişilik kabine sahip olduğu açıklanan Zetta’nın başlangıç fiyatı yaklaşık 6 bin 400 euro olacak. Bu sayede dünyanın en ucuz elektrikli otomobillerinden biri olacağını söyleyebiliriz. 

Ayrıca Bkz.2020 Renault Espace, yeni teknolojileriyle tanıtıldı

Zetta’nın teknik detayları henüz netleşmiş değil. Fakat elektrikli otomobilin maksimum 120 km/s hıza çıkabileceği ve tek şarjla 200 kilometre yol gidebileceği söyleniyor. Bu küçük otomobilin her bir tekerleğinde küçük elektrik motorlarının bulunacağı ve 10 kWh batarya ile donatılacağı, daha büyük bataryalara sahip iki farklı versiyona da sahip olacağı gelen bilgiler arasında.

Rus Bakan'ın açıklamalarına göre Zetta'nın bataryalar hariç tüm parçaları yerli olacak. Bataryalar ise en büyük elektrikli otomobil pazarlarından biri olan Çin'den ithal edilecek. İlk etapta yılda 15 bin elektrikli araç satmayı hedefleyen Rusya, Zetta'yı ilerleyen yıllarda farklı pazarlara da sunmayı düşünüyor.

Türkiye'de durum ne?

Türkiye’nin yerli “elektrikli otomobil” projesinde ise çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz aylarda yerli otomobilin iki boyutlu tasarımının tamamlandığı açıklanmış, prototipi de önümüzdeki aralık ayında göreceğimiz duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde nerede üretileceği de açıklanan yerli otomobilin 2022’de üretim bandına çıkacağı belirtiliyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Biz yapmadan önce Papua Yeni Gine de elektrikli otomobil üretip bize satar gibime geliyor.

• smart a benziyor.

• İçini görseydik bir de iyiydi. Bu şekilde boyutu pek anlasilmıyor

• Güzel araç.

• Rusya, ilk elektrikli otomobilini 2020'de satışa sunacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz direk 5g ye geçecez, genel stratejimiz bu. bizim elektrikli araba çıkınca tesla bize gıptayla bakacak.

• Güzel bir çalışma yapmış adamlar. Helal olsun bizim daha iki tekerimiz bile yok. Yerli arabamız göklerde

• Darısı bize..
    5G'ye geçince yaprız bizde heralde!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eğer bu bizim yerli otomobilimiz olsaydı şu an binlerce yazar bu otomobili yerden yere vurur gömerdi ama Rus olunca sus pus kayıplar! Hayret!

• Yalnız şu zamanlarda tüm dünya elektrikli oto tanıtıyor, sony, rusya, çin vs derken elektrikli otomobil işi çok hızlı ilerleyecek gibi görünüyor. Belki 2022ye kadar geç bile olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akülü araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Eğer bu bizim yerli otomobilimiz olsaydı şu an binlerce yazar bu otomobili yerden yere vurur gömerdi ama Rus olunca sus pus kayıplar! Hayret!
    Onlarda yerli diyipte italya dan getirtseydi ayni eleştiriler olurdu.

Adam gibi dogru bilgi verseler kimse elestirmez dalga gecmez.

Yalan soylemeye gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fortune1905 kullanıcısına yanıt
    Saçma. Bir sürü kanıt ortaya atıldı Togg çalıntı, kopya, başkasına ait gibi gibi. Ama bir şeyin çalıntı olması için bir başkasına ait patenti, orijinalliği ve izinsiz kullanılması lazım. Ama Togg'un tasarımı için ortaya atılan ne bir patent davası, ne bir ülke ne bir otomobil firması olmadı. Nerede bu ürünün gerçek sahibi? Neden dava etmiyorlar? Demek ki orijinal patendi Türklere ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 8 Ocak 2020; 12:17:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Türkiye'de üretilen tekstil ürünlerinin de etiketinde Made In Turkey yazıyor ama markası Nike, Adidas, Dolge Gabana olabiliyor.
    Dünyada yüzde yüz her şeyini kendisi yapan çok az firma var. Bu Rus otomobilinin kaçta kaçı Çin tasarımı veya işçiliği biliyor muyuz ama kesin tamamı Rus'dur çünkü bir tek Türkler hiç bir şey yapamaz demek de ne bileyim ırkçı habis bir duygu.

• İtalya'dan getirilen ve alt takımı,kaput altı,soğutması ,kısaca en ufak somut donesi belli olmayan ve Yerli Milli adı altında tanıtılan "Pininfarina Şeysi" üretime geçmezse,buna olası bir Abd-İran savaşı ve Orta Doğuda kartların yeniden dağıtılması bahane gösterilecektir.
  • quote:

Saçma. Bir sürü kanıt ortaya atıldı Togg çalıntı, kopya, başkasına ait gibi gibi. Ama bir şeyin çalıntı olması için bir başkasına ait patenti, orijinalliği ve izinsiz kullanılması lazım. Ama Togg'un tasarımı için ortaya atılan ne bir patent davası, ne bir ülke ne bir otomobil firması olmadı. Nerede bu ürünün gerçek sahibi? Neden dava etmiyorlar? Demek ki orijinal patendi Türklere ait.
    saçma olan senin düşüncen. para verip tasarımı alırlarsa kimse dava açmaz. ben çalıntı mı dedim ki böyle saçma bir cevap yazmışsın.

saab tan nasıl alınmışsa italya dan da aynı şekilde almışlar işte
  • Bütün süprizini kaçırmışlar. İnsan önce bir kaç sene örtüyü, farlarını falan gösterir, resim çekilirler.
  • quote:

Türkiye'de üretilen tekstil ürünlerinin de etiketinde Made In Turkey yazıyor ama markası Nike, Adidas, Dolge Gabana olabiliyor.
    Dünyada yüzde yüz her şeyini kendisi yapan çok az firma var. Bu Rus otomobilinin kaçta kaçı Çin tasarımı veya işçiliği biliyor muyuz ama kesin tamamı Rus'dur çünkü bir tek Türkler hiç bir şey yapamaz demek de ne bileyim ırkçı habis bir duygu.

Alıntıları Göster
    Nasil boyle bir kaniya vardin anlayamiyorum.

Ruslarin otomobili basit sekilsiz birsey, o yuzden muhtemeldir ki kendileri cizmis bicmistir dedim. Bizim ki hangi fabrikada uretilmis bilmiyorum. Ayrica ornegini verdigin Adidas, Nike vs. ulkemizde uretiliyorsa ne mutlu bize... Anlatmak istedigim ve anlasilamayan kisim da kendimize has ozgun uretim yapabilmemiz cok daha onemli diyorum. Sermaye ve kaynaklarimiz ulke icerisinde donmeli... 300 - 400bin tl ye satilacak elektrikli otomobilin parcalari icin yurtdisindaki tedarikcilere milyarlarca lira gitmesin diye... Ulke olarak, birey olarak kalkinabilelim diye...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.