Şimdi Ara

Nvidia’dan AMD’ye büyük destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Grafik teknolojileri pazarının iki büyük oyuncusu Nvidia ve AMD arasındaki buzlar erimeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda VESA Variable Refresh Rate teknolojisini ekran kartlarında desteklemeye başlayan Nvidia; AMD Freesync monitörlerin de temel anlamda G-Sync ile uyumlu olmasına imkân tanımıştı.

Büyük destek

Şimdi bu projenin ikinci adımı geldi. Nvidia yaptığı açıklamada yeni nesil G-Sync monitörlerinde VRR desteğini açacağını duyurdu. Bu hamle ile artık AMD ekran kartlarının G-Sync monitörlerine yırtılma ve gecikme olmadan iletişim sağlaması mümkün oluyor.

Ayrıca Bkz.Yeni Huawei MateBook D dizüstü modelleri duyuruldu

Nvidia adına önemli bir hamle olsa da şimdilik biraz kısıtlı kalacak. Sadece yeni nesil monitörlerde bulunabilecek desteğin mevcut monitörlere gelmeyeceği ifade ediliyor. Yani yaygın bir kullanım alanı için beklemek gerekecek.

Nvidia’nın AMD’ye zeytin dalı uzatması elbette sadece iyi niyetle açıklanamayabilir zira AMD Freesync teknolojisine destek vermesi GeForce ekran kartlarının ve G-Sync uyumlu monitörlerin satışlarına olumlu katkıda yapacak.

• önemli olan kullanıcı ile arasındaki buzları eritebilecek mi? hiç sanmıyorum.

• Nvidia kendi için yapmış bunu uygun fiyatlı freesync monitörlerin yanında geforce satabilmek için..

2. Durum ise monitör alıcılarının sadece gsync diye belli ürünlerden vazgeçmesini önlemek için..Yani Monitör üreticilerini kurtarmak için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 12:49:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ikisini denemiş ve memnun kalmamış biri olarak şunu söyliyeyim. Yırtılmadan bunlarla kurtulmadım. Oyunu full ekran değilde pencereli yada pencereli çercevesiz modda açınca yırtılma olmuyor bende. Neden kaynaklı bilmiyorum daha önceden bunu yazdım sordum bir yanıt alamadım.
    Lol oynarken 150 kareleri geçiyor ve yırtılma oluyordu full ekranda. PEncereli yapınca yırtılma olmuyor bende kare sayısı yine aynı. GTA 5 ve Metrodada , diablo3 , Ekran kartını zorlmayan diğer oyunlarda. Açıklaması nedir bilmiyorum ama durum bu.

Neden pencereli ekran yapınca ne yırtılma takılma gibi yüksek karelerin vermiş olduğu olumsuzluklar olmuyor. Yağ gibi akıyor.

Not: 2080ti , 1080ti , GTX 970 , 7970 ve rx570 de denedim. Şuan birdaha denedim 1080ti ve ikici pc deki rx570 ile pencereli modda yüksek karelerde yırtılma olmuyor sanki vsynic açmış gibi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 26 Kasım 2019; 12:59:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Nvidia kendi için yapmış bunu uygun fiyatlı freesync monitörlerin yanında geforce satabilmek için..

2. Durum ise monitör alıcılarının sadece gsync diye belli ürünlerden vazgeçmesini önlemek için..Yani Monitör üreticilerini kurtarmak için..
    Nerden biliyorsun belki Nvidia amd ye kız vermek istiyor kayın valide kıza yüklenmesin diye yol yapıyor olamaz mı
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    kare sayisini 144 e sabitleyincedemi yırtılıyo?
  • Şöyle özetleyebilir miyiz? amd ile intel arasındaki savaştan sonra nvidia ile amd arasındaki bi antlaşma gibi. İlginç nvidiadan böyle bi hamle beni şaşırttı.

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Yırtılma yok farklı bir kasıntı oluyor sanki bazı sahnelerde beliriyor. Siz sabitlesenizde 144fps fazla aldığınız sahneler oldumu anlıyorsunuz. Yükleme ekranları gibi . 180 hz lik monitorde bunu çok yaşadım. Tamam 180hz akıcı canavar gibi ama bu olay abartıldığı gibi değil. Yada ben çok hassasım. Diğer kullanan arkadaşlar varsa daha iyi sonuca varılır.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Baktı rx5700xt satışları iyi monitör firmaları açıyorum dedi freesync yi envidia dedi kusura bakma dedi.. Elde kalmasın mallar dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 13:15:2 >
  • nvidia önce freesync desteğini hdmi'a getirsin. Freesync monitör 1070 ekran kartımız var. displayportsuz kullanamıyoruz.

• Amd ekran kartlı kullanıcıları, kendi pazarı olan Gsync modüllü monitörlere çekmeye çalışıyor olmasın? :)
  • TncyKrmn kullanıcısına yanıt
    Aynen ya, evde 65inç 4K Samsung TV'in var. Freesync var ama displayport yok şaka gibi.

• AMD kart kullanan adam zaten gidip gsync monitor almaz ucuza freesync monitor alır, kullancıların %1'ini ilgilendiren bir hamle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 26 Kasım 2019; 14:50:1 >
  • Yav MSI MAG241CR aldım freesync desteği var ama ekran kartım nvidia nasıl gsync açacağım bilen var mı?
  • monitörün kaç inc ve çözünürlük ney?

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    kullandığınız hdmi kablosu nedir? hdmi 2.1 mi kullanıyorsunuz yoksa daha uygun fiyatlı bir kablomu takılı optik versiyonlarından kullanmayı denedinizmi?

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Displayport ile ekran kartını monitöre bağlıyorsun. Daha sonra Nvidia kontrolpaneline girdiğinde sağ üst köşede Gsync göreceksin onu aktif ettiğinde freesync ile kullanırsın.
  • "GeForce ekran kartlarının ve G-Sync uyumlu monitörlerin satışlarına olumlu katkıda yapacak."

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Her ikisini denemiş ve memnun kalmamış biri olarak şunu söyliyeyim. Yırtılmadan bunlarla kurtulmadım. Oyunu full ekran değilde pencereli yada pencereli çercevesiz modda açınca yırtılma olmuyor bende. Neden kaynaklı bilmiyorum daha önceden bunu yazdım sordum bir yanıt alamadım.
    Lol oynarken 150 kareleri geçiyor ve yırtılma oluyordu full ekranda. PEncereli yapınca yırtılma olmuyor bende kare sayısı yine aynı. GTA 5 ve Metrodada , diablo3 , Ekran kartını zorlmayan diğer oyunlarda. Açıklaması nedir bilmiyorum ama durum bu.

Neden pencereli ekran yapınca ne yırtılma takılma gibi yüksek karelerin vermiş olduğu olumsuzluklar olmuyor. Yağ gibi akıyor.

Not: 2080ti , 1080ti , GTX 970 , 7970 ve rx570 de denedim. Şuan birdaha denedim 1080ti ve ikici pc deki rx570 ile pencereli modda yüksek karelerde yırtılma olmuyor sanki vsynic açmış gibi oluyor.
    Size tavsiyem kendinize kaliteli bir Displayport kablosu alın 100 TL üstü. Bende ki 165 HZ monitör de en yüksek performansı böyle alabildim. Eski kablom ile 144 hz üstünde siyah ekran oluyordu, bazen 144 HZ de ekran gidip geliyordu.

Nvidia Geforce ayarlarında freesync açık mı diye kontrol edin. Monitörden de açın. Olmuyorsa oyunda V-sync var, onun açın. O da olmuyorsa FPS sabitleme varsa FPS sabitleyin.

• amd nin işlemci tarafındaki başarısını ekran kartlarına da taşıması lazım orta seviye ekran kartları f/p sunabiliyor iken hala nvidia karşı yüksek seviye ekran kartları yok rx5700 lerde nvidianın en üst ekran kartlarının karşısına konumlandırılmış değiller. Rekabet her zaman iyidir ve son kullanıcının lehine işler o yüzden uzun süredir nvidia nın hakim olduğu yerlerde pastadan daha fazla pay alması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.