Şimdi Ara

Cybertruck siparişleri 200.000'e ulaştı: Tesla hisseleri yükselişte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cybertruck siparişleri 200.000'e ulaştı: Tesla hisseleri yükselişte

Tesla'nın 39 bin dolar başlangıç fiyatına sahip elektrikli pickup'ı Cybertruck geçtiğimiz hafta tanıtıldı. Analistler sunum sırasında zırhlı camlarının kırılması ile gündemi meşgul eden sıradışı tasarıma sahip aracın "kitlesel ilgi" uyandıramayacağını öne sürdüler.

Ayrıca Bkz.LPG'li Fiat Fiorino Eko satışa sunuldu: İşte fiyatı

Ancak, Tesla hemen ön sipariş almaya başlayarak potansiyel müşterilerin sadece 100 dolar depozito ödeyerek rezervasyon yapmalarına olanak sağladı. Kıyaslama açısından 2016'da Model 3 için talep edilen depoziton miktarının 1.000 dolar olduğunu hatırlatalım.

Ön siparişlerde deyim yerindeyse patlama yaşandı. Dün şirket CEO'su Elon Musk toplam sayının 200.000'e ulaştığını açıkladı. Model 3 ön siparişe açıldığı ilk hafta 325.000 rezervasyon yapılmıştı.

Cybertruck siparişleri 200.000'e ulaştı: Tesla hisseleri yükselişte

Hisseler yükselişe geçti

Buna paralel olarak piyasalarda da hareketlenme yaşandı. Musk'ın, Tesla Cybertruck için 200.000 ön sipariş alındığını açıklamasının ardından şirketin hisseleri yüzde 4 arttı. Ancak bu noktada ön siparişlerin tümünün satışa dönüşmeyebileceğini hatırlatmak gerekir.

Depozito yatıran müşterilerin bir kısmı satın almaktan vazgeçip paralarını iade almak isteyebilirler. Tesla, Cybertruck'ın üretimine 2021 yılının sonlarında başlamayı planlıyor.

Kaynak:https://www.reuters.com/article/us-tesla-orders/tesla-shares-rise-as-musk-says-cybertruck-orders-hit-200000-idUSKBN1XZ1OZ

• O nun 50 bini youtuber lardır :)

• adamların devrim yaratan etkileri var... helal olsun.

• 2021 sonu ne ya çok geç

• dokunmatik ekranlı telefonlarda ilk çıktığında eleştirilmişti ama sonra pazara hakim oldu. Lakin bu kamyonet harbi çok kötü, sanki alaminyum tenekesine biniyormuşuz hissi veriyor. Gelecek buysa ben o gelecekte olmak istemiyorum.

• Adamlar için araba almak yeni bir mobilya almak gibi. Değişik birşey olduğundan rağbet görüyor.

• Bütün pickuplar birbirine benziyor bunu görünce direk tesla dersin. Ben şahsen hiç beğenmedim itici geldi tasarım ne yalan söylim.

• Marsdaki uzay araçlarına benziyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geleceğin tasarımı bu ben şahsen tasarımı beğendim Mars'da kullanılabilecek bir araç

• Bolivya'yı boşuna karıştırmıyorlar. Tesla reise yeni lityum bataryalar gerekiyor.
  • Cebinde 100 dolar olan da sipariş veriyor bunun en az yüzde 20'si boş beleş ekran görüntüsüdür XD

• Eski otomobil markalari araclarinda altin orani ne sekilde uygulariz diye yillarini vermis tesla da dizaydan nasil yirtariz demis gibi ki buna da hayran 200.000 kisi.

• Para var çare var.. petrolüde bizim topraklardan sögüşlüyorlar.. deymeyin keyiflerine..

• kesinli inanmıyorum bu rakamlara algı yaratmaya çalışıyorlar

• Elon Musk, Twitter kullanmayı bıraktı :https://www.donanimhaber.com/elon-musk-twitter-kullanmayi-birakti--115611

Ne ara tekrar başladı

• interwap kullanıcısına yanıt
    3 gün ayrı kalabilmiş 😀

• Nasıl tasarım yaparsan yap mutlaka 200 bin kişi beğenir yani. Sonuçta ünlü bir markanın tasarımı. Apple gibi ne kadar çirkin yaparsan yap birileri alıyor. Bu sayı bence tesla için başarı degil.

• Uzay aracı gibi harbiden
  • Çirkin ötesinin de ötesi

• demekkı ınsanlar boyle farklı tasarımlarada ılgı duyabılıyorlarmıs.
    1 mılyon barajını rahat gecıcek gıbı gelıyor bana
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.