Şimdi Ara

Ticaret Bakanlığı’ndan elektronik sigarayla mücadelede kararlılık mesajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son aylarda özellikle ABD gündemini meşgul eden ancak Çin gibi ülkelerde de yasak kararlarıyla karşı karşıya kalan elektronik sigara üreticileri ve ürünleriyle mücadeleye Türkiye’de devam ediyor.  Ekim ayı içinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sarf ettiği  "Elektronik sigaranın satılması, ülkeye girişi dâhil olmak üzere yasaklı hale gelecek. Üzerinde yasal düzenleme çalışması yapılıyor. Meclise gelecek." sözleri üzerine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan da dün itibariyle bir açıklama geldi.

Ayrıca Bkz.Boeing, 737 MAX krizinin gölgesinde serinin MAX 10 modelini piyasaya sürüyor

Pekcan, Anadolu Ajansı’na verdiği demeçte yapılan teknolojik yatırımlar, kolluk birimleri vasıtasıyla müşterek yürütülen piyasa denetimleri, kaçakçılığın tespiti ve önlenmesi konusunda yürütülen çalışmalar neticesinde hem kaçak sigara hem de elektronik sigara ticaretiyle mücadelede etkinliğin arttığını söyledi.

Vatandaşa elektronik sigarayla mücadele çağrısı

Bakanlığın bazı verilerini de açıklayan Ticaret Bakanı sözlerine şöyle devam etti:

"Gümrük Muhafaza ekiplerimizce, gerek sigara gerekse elektronik sigara kaçakçılığıyla mücadelemiz hız kesmeden başarıyla devam ediyor. Yıl başından bu yana 12,8 milyon paket kaçak sigara ele geçirdik ve 125 bin elektronik sigara ve aksamının yurda girişine engel olduk. Sadece ekim ayında yaklaşık 400 bin paket kaçak sigara yakaladık. Tütün mamulleriyle mücadelemiz sadece sigarayla sınırlı değil. Yine ekim ayında 45 milyon makaron, 2 tondan fazla tütün ve 1 milyon 100 bin sigara kâğıdı yakalaması gerçekleştirdik. Bu yıl 105 milyon 850 bin makaron, 90 ton tütün ve 11,6 milyon sigara kâğıdı yakaladık.”

Elektronik sigara ile mücadele konusunda bir çağrıda da bulunan Bakan Pekcan, Vatandaşların bu konuyla ilgili  “Alo 136” hattını kullanarak ihbarda bulunulabileceklerini söylerken Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünün ücretsiz bu hattına 7 gün 24 saat ulaşılabileceğini hatırlattı.

Elektronik sigara satışına yönelik olarak geçtiğimiz günlerde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Juul şirketine dava açılmıştı.

• juul' a açılan davanın konusu 18 yaş altı çocuklara satış yapılabilmesi konusu. çindeki olay kim bilir ne, nasıl bir çarpıtma.
    eğer elektronik sigarayı bırakmak zorunda kalırsam, %80 i vergi olan ateşli sigarayı içmeyeceğim. sırf cari açık olmasın diye, döviz kaçmasın diye yurtdışından gelen her şeye yasak koyacaklar yakında.
    donanımhaber de havuz medyayla beraber eşlik ediyor bu saçmalığa.
    o o meşhur amerikadaki ölümlerin hangi malzemeden nasıl bir kullanımla olduğu araştırıldı mı? bozuk domates bile öldürebilir sizi veya dozunda olmayan su bile sizi zehirleyebilir. iddia ediliyor haberciliğiyle olmaz bu işler.
    ingilteredeki gerçek bir araştırma da, elektronik sigaranın kısa zamanda ateşli sigaranın etkilerinden kurtulmayı sağladığını ispatladı. gerçek bir araştırma hem de.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38889930
  • Alo 136 Hattı aradım. Marketlerde Sigara satışı mevcut dedim, En uygun içilebilir sigara 12 TL, en pahalısı 18 TL dedim. İhbar ediyorum, bu konu hakkında bir an önce çözüm üretin diyerek ekledim.

Bırakın abi insanlar ne kullanmak istiyor ise kullansın, Bir çoğu sigara fiyatları yüzünden kaçak sigara ve Elektronik sigaraya yöneliyor. Sen bunları yasaklayacağına, hazır satılması serbest olan ürünlere fiyat düzenlemesi getir.
  • Ufakta olsa elektronik sigara piyasasının temeli oluştu bile. Bir çok kişi rahatlıkla alım satım yaptı ve belki de yapıyor. Sonradan yasak geldi ama bence geç kalındı.

• O zaman hergün 1 paket malboş bıraksınlar geçerken.

• juul' a açılan davanın konusu 18 yaş altı çocuklara satış yapılabilmesi konusu. çindeki olay kim bilir ne, nasıl bir çarpıtma.
    eğer elektronik sigarayı bırakmak zorunda kalırsam, %80 i vergi olan ateşli sigarayı içmeyeceğim. sırf cari açık olmasın diye, döviz kaçmasın diye yurtdışından gelen her şeye yasak koyacaklar yakında.
    donanımhaber de havuz medyayla beraber eşlik ediyor bu saçmalığa.
    o o meşhur amerikadaki ölümlerin hangi malzemeden nasıl bir kullanımla olduğu araştırıldı mı? bozuk domates bile öldürebilir sizi veya dozunda olmayan su bile sizi zehirleyebilir. iddia ediliyor haberciliğiyle olmaz bu işler.
    ingilteredeki gerçek bir araştırma da, elektronik sigaranın kısa zamanda ateşli sigaranın etkilerinden kurtulmayı sağladığını ispatladı. gerçek bir araştırma hem de.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38889930

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 25 Kasım 2019; 11:42:46 >

• Yolsuzluk ve ihale hirsizligi isine de bi el atsaniz baslamisken.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amerika'da ki ölümlerde genclerin juul adli pod model e-sigaraya koyulmasi gereken likit yerine gencler ve ozellikle hippilerin cbd yani sivilastirilmis esrar likitleri kullandiklari için bilinmeyen akciger hastalığına kapılmıştır.

• donanimhaber.com bu elektronik sigara haberlerini neden yapıyor?
    Bir teşvik mi var?
    Bir direktif mi var?
    Bir menfaat mı var?

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Yorumları kapatsa dediğin olur. Bak özgürce yazdığın yorumlar görünüyor.

• Ey bakan!! hiç merak etmeyin, E-Sigarayı kararlılıkla kullanmaya devam ediyorum. Snfffffff HhoOOOo...

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Bana göre mantıksız. Burada kapatsa başka yerde yazabilirim. Konu açabilirim, başka mecralarda dile getirebilirim. 🤫

• Vergi geliri ... Elektronik sigarayla mücadele ettikleri kadar 18 yaş altına sigara satışıyla mücadele etmediler. Ben 2002'de 13 yaşındaydım o zamandan beri marketten sigara alırım( sigara kullanmıyorum) 1 market çalışanıda bana sigara alamazsın yaşın yetmiyor demedi.

• sigara fiyatlarına zam yapacağınıza gidin adam gibi indirim yapında vatandaşta tütün ya da e sigara kullanmasın.

• 20 yıl içtiğim sigarayı,elektronik sigara ile bıraktım.Bir yıl sonra elektronik sigarayıda bıraktım.Bence süper bir şey.Bence yasaklamadan ziyade,standartlar getirip serbest bırakmalı hükümet.

• şunu yakaladık bunu yakaladık sanki marifetmiş gbi delircem ya vergilendir e sigarayı sende rahatla bende :) marketlerde cayır cayır sigara satılıyor oda zararlı aynı şey ne fark var la:)asdgfaSDIJAHGFUAI komedi komedi ülkenin hali

• senatmr S kullanıcısına yanıt
    cbd ve thc nin insan vücuduna zararı yok thc yi likitte çözdürmek için içine koyulan vitamin e asetad yapıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.