Şimdi Ara

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov: WhatsApp'ı telefonunuzdan silin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, tüm kullanıcılara seslenerek casus yazılım olarak kullanılabilmesi nedeniyle "WhatsApp'ı cihazlarından silme" çağrısında bulundu.

Ayrıca Bkz.Xiaomi en ucuz akıllı bilekliğini tanıttı: Mi Smart Band 3i

Durov, Whatsapp'ın kesinlikle güvenli bir iletişim ve bilgi depolama aracı olmadığı görüşünde. Zira bilgisayar korsanları ve devlet yetkililerinin bu bilgilere kolayca erişebileceğini söylüyor.

Telegram’ın kurucusu, Facebook bünyesinde yer alan mesajlaşma uygulamasındaki yeni açıkların gazetecilerin ve insan hakları savunucularının haklarını ihlal etmek için kullanacağından emin.

Büyük bir güvenlik açığı ortaya çıktı

Durov'a göre ABD elde ettiği bu bilgileri diğer ülkelerin istihbarat servislerine aktaracak. Birkaç gün önce WhatsApp'ın hem Android hem de iOS sürümünde yeni bir kritik güvenlik açığı keşfedilmişti.

Bu ciddi güvenlik açığından faydalanan bilgisayar korsanları özel bir MP4 dosyası kullanarak hedefteki kişinin cihazına kötü amaçlı yazılım yükleyebildikleri gibi hassas verilerini ele geçirip, casusluk yapabiliyorlardı. Ancak, Facebook kısa süre önce bu güvenlik açığını giderdiğini açıkladı.

• Ben farklı şeylere açık biriyim. Telegram kullanırım sıkıntı olmaz. Ama çevrem kullanmadıktan sonra, kimseye Telegram üzerinden ulaşamadıktan sonra bir anlamı yok.1 milyar üstündeki insan Whatsapp kullanıyor. Çevrem de öyle. Daha Facebook'u kapatamadım sırf bu iletişim derdi yüzünden. Çünkü hala Facebook Messenger'dan görüştüğüm, bağlantımın olduğu kişiler var.
  • Telegram kullananlarin telegram övgüleri gelmeden yerimizi alalım

• Bütün kimlik bilgilerimiz zaten internette satılıyor bu saatten sonra hala gizliliğe önem varmı gerçekten türkiyede?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yav he he

• E kendilerinin verileri nerelere verdiklerini, vereceklerini de söyleselermiş bari :D Böyle hedef saptırma olmaz

• Ben farklı şeylere açık biriyim. Telegram kullanırım sıkıntı olmaz. Ama çevrem kullanmadıktan sonra, kimseye Telegram üzerinden ulaşamadıktan sonra bir anlamı yok.1 milyar üstündeki insan Whatsapp kullanıyor. Çevrem de öyle. Daha Facebook'u kapatamadım sırf bu iletişim derdi yüzünden. Çünkü hala Facebook Messenger'dan görüştüğüm, bağlantımın olduğu kişiler var.
  • Hemen silip Telegram kuruyorum reyiz, bi Telegram en güzeli en güvenlisi Telegram kullanmayan adam değildir dememiş.

• Diktatör Putin'in yalamasi konusmus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp'ın sahibide telegramı telefonunuzdan silin diyor kimi dinliyeah Paul gardaş ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanmadığım zaman mikrofon ve kamera iznini kapatıyorum.

whatsapp sürekli çalışan ve internete erişebilen bir uygulama.
    casusluk yapmadığına inanmak için saf olmak lazım.

• Tamam hemen siliyorum

• Telegramda şu var whatsappta yokçu, beyin reyizler hala gelmemiş.

• Kim ne derse desin Telegram gayet güzel bir program.
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Türkiye mi? Her yerde öyle bu durum

• Fevkelade1i kullanıcısına yanıt
    Ben kendi ülkemde gördüm diğerleride tabiki geride kalmamış

• İçinizi rahatlatan bir şey yazayım ne yüklerseniz yükleyin verileriniz irdeleniyor inceleniyor yani yok Telegram yok whatsapp farketmiyor.

İstediğimizi yükleyin bu yüzden özellik gizlilik sadece banka işlemlerinde olur.

• Signal güvenilirliğini sürdürüyor gibi görünüyor hâlâ.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese açık ücretsiz uygulamanın güvenliği mi olur ki açığı olsun

• Hocam herif Rusya'dan kaçtı, Telegram da Rusya'da yasak zaten. Ne ilgisi var bu yorumun olayla?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.