Şimdi Ara

SpaceX'in Starship Mk1 prototipi basınç testi sırasında patladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• SpaceX'in Starship programı, Mars'a ve Ay'a yolcu taşıyabilmeyi amaçlıyor. SpaceX, uzay turizmi için geliştirdiği bu program kapsamında Starship Mk1'in, ilk 20 km'lik deneme uçuşunu önümüzdeki birkaç hafta içerisinde gerçekleştirmeyi düşünüyordu ancak Güney Teksas'taki Boca Chica test bölgesinde SpaceX'in ilk tam kapsamlı Starship Mk1 prototipi test aşamasında başarısız oldu.

Ayrıca Bkz.Titan'ın, ilk küresel jeolojik haritası tamamlandı

Mk1 prototipi, yapılan kriyojenik basınç testi sırasında bir anormallik yaşadı. Metan ve oksijen tanklarının kriyojenik bir sıvı(kaynama noktası çok düşük sıvı) ile doldurulmasından ibaret olan test esnasında tanklarda gereğinden fazla basınç oluştu ve bu basınç uzay aracının üst kubbe kısmını patlattı. 

SpaceX temsilcileri, "Bu testin amacı sistemleri yüksek basınç altına almaktı, bu yüzden sonuç tamamen beklenmedik değildi." derken Elon Musk, attığı tweetle Mk1 prototipini tamir etmek ve yeniden test etmek yerine daha gelişmiş prototipler üretmeye odaklanacağını söylüyor. 

• Görüntüsü hiç güven vermiyor. sanki okul projesi için sanayide soba borusu ile yapılmış gibi

• hacı adı üzerinde prototip. ne bekliyordun Star Wars evrenindeki "Imperial Class Star Destroyer" gibi bir şey mi?

• ALGISAL ele alirsan oyle ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

ALGISAL ele alirsan oyle ...
    evet algısal ele aldım. gerçekler gerçek değildir. algılar gerçektir
  • Guldurmek istedin kendimi de cok zorladim gulemedim bea :/

Gercekler gercek degildir de ne oluyor o.O ?

Alginin algi oldugunu bilirsen sorun yok. Yani sigara zararlidir biliyorsun ama iciyorsun gibi ...

Habere donecek olursak : Bunlar hepsi planli seyler ve gozlemlenerek degerlendirilecek anlasilan .

Bilim ve Teknoloji paso basarilarla elde edilemez. Basarinin yolu defalarca basarisizliklardan da gecer ... Edisson un yasadiklari da ibretliktir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Guldurmek istedin kendimi de cok zorladim gulemedim bea :/

Gercekler gercek degildir de ne oluyor o.O ?

Alginin algi oldugunu bilirsen sorun yok. Yani sigara zararlidir biliyorsun ama iciyorsun gibi ...

Habere donecek olursak : Bunlar hepsi planli seyler ve gozlemlenerek degerlendirilecek anlasilan .

Bilim ve Teknoloji paso basarilarla elde edilemez. Basarinin yolu defalarca basarisizliklardan da gecer ... Edisson un yasadiklari da ibretliktir...
    Nasa roketi olsa dediğin doğru ama uzay turizmi için gerçeklerin bir önemi yok. algıların önemi var.
  • ALGI onemlidir ama iyi seylere .

Uzay turizmine ilgim var :) .
  • Bu uçurmak için olan bir alet değil. Uçuş öncesi bunun gibi testler yapmak için. Deneme yanılma yapılmadan bir şey yapılamıyor malesef...

• Yenilgi, yenilgi büyüyen bir ZAFER vardır. Sen üzülme elon reis.

• Evet soba borusu gibi üst kapaktan patlamışhttps://twitter.com/NASASpaceflight/status/1197265917589303296

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.