- x
RAYBAN ALACAĞIM YARDIM
45 Cevap9984 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mayıs 2007; 18:28:55 

Arkadaşlar yaz geldi malum gittigidiyorda 120-130 liraya raybanlar var ve deri kılıf silme bezi vs. herşeyiyle orjinal olduğunu iddia ediyorlar tüm logoların olduğunu ve ürün yorumları iyi.

Bu fiyata RAyban olabilir mi?

Zira orjinalleri 200 den tut 400 e kadar gidiyor filtresine camına göre.

Nasıl anlaşılır?Veya bunlar orjinalmidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 6 Mayıs 2007; 18:37:55 >

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 18:42:08 

bana yer önerecek varmı arkadaşlar

833 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:44:08 

Ayıptır sorması Rayban ney?

"...1910'da Osmanlı işçilerinin ve Osmanlı sanatkârlarının kurduğu Turan Sanatkarangücü’nün devamı olan Ankaragücü'nü göremezsiniz. O Ankaragücü ki, bütün futbolcuları, Ulusal Kurtuluş Savaşı’na gönüllü katılmıştır; kurumsal olarak katılmış tek kulüptür. Şehitler vermişlerdir Geyve boğazında, İmalat-ı Harbiye'de çalışmışlardır ve kurtuluştan sonra Ankaragücü yeniden kurulmuştur.”

1368 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:46:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Baran-06

gözlük

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 18:47:28 

Gözlük markası arkadaşım.

Camındaki RayBan yazısından anlaşılıyordu yanlış hatırlamıosam

95 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:48:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Baran-06

Gzölük markası

bu arada orjinal diyorlarsa orjinaldir, ama önceki sezonlardan kalma olabilir çünkü fiyatları çok uygun

not: alıcaksan aviator alma bence herkesin gözünde ondan var artık sidestreet modellerinede bi göz at

Çok yorgunum!
Beni bekleme kaptan..
Seyir defterini başkası yazsın,
Çınarlı, kubbeli, mavi bir liman
Beni o limana çıkaramazsın!

32 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:49:33 

bence denemeden gözlük alma pişman olursun.

İmzam kural dışıymış.

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 18:54:49 

denicem zati bi gözlükçüde model i zaten 3 boy small medium large ona göre alcam, bide giymediğim rayban kalmadı arkadaşlardan tüm modellerini denemiştim

2598 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:57:43 

oncelikle denemeden alma bence de .
120 ytl orjinalse cok ucuzmus gercekten . iyice ogren oyle al derim.
normalde 300 civarı diye biliyorum ortalama

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 19:03:39 

orjinal olmama ihtimali var ya da kullanılmıştır...

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 19:27:07 

ya gözlüğün dezavantajı şu jöle kullanan için kafaya konuşunca sorun oluo

Hep te gözde kalmıo ki kardeşim

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 20:00:43 

Bir kişide ben şuradan aldım şu kadara aldım dememiş alan yokmu hiç???

2598 Mesaj
6 Mayıs 2007; 20:16:56 

ben izmir alsancaktan tanıdık gozlukcuden aldım gecen sene. 300e bıraktı .normalde 380di o zaman.

1063 Mesaj
6 Mayıs 2007; 20:18:58 

Ben de bu yaz almayı planlıyorum. Bi kurban alıp denerse bizede tecrübelerini aktarır. Bekliyoruz...

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

5673 Mesaj
6 Mayıs 2007; 20:19:13 

Walla ben geçen sene 250 yr almıştım.. Orjinal olduğunu sapının gözlük camıyla birleştiği yerde sağda küçük saydam bir logosu var.. Gerçi bunu da taklit ediyolar ama logonun kalitesinden anlayabilirsin bunu..

PSN: SAVIARs
Gamertag: SAVIARs

1362 Mesaj
6 Mayıs 2007; 20:27:08 

Bu sene kredi kartıyla 280e aldım.. Peşin 220ye falan geliyodu...

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

M. Kemal ATATÜRK

3061 Mesaj
6 Mayıs 2007; 20:45:52 

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Walla ben geçen sene 250 yr almıştım.. Orjinal olduğunu sapının gözlük camıyla birleştiği yerde sağda küçük saydam bir logosu var.. Gerçi bunu da taklit ediyolar ama logonun kalitesinden anlayabilirsin bunu..

evet arkadaşın dediği doğru bende gecen sne raybanımı 280 aldım..
sapında yazıyor zaten orjinalliğini oradan anlarsınız

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2007; 20:49:03 

quote:

Orjinalden alıntı: CaN®

gözlük

gözlük ney

157 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:11:09 

120-130 a ray-ban büyük ihtimal önceki sezon malıdır.
Gözlüğü gözüne tak.dışarı çıkıp güneşe bak.eğer rahatça bakabiliosan cam orjinaldir..
Yok eğer göremiyosan kırılma yapmıodur.camlar cam delik mikadır.
Mika cama (adına başka bişi diolar) 120-130 ytl verilmez.Hiç alma daha iyi..

tırnağınla camın üzerine tıkla..Cam ise daha tiz bi ses,cam değilse daha tok bi ses gelir kulağa..
Daha yüksek fiyatlı ray-ban ların sahte olma olasılığı da olabilio..

UV süzme testi bu iş için biçilmiş kaftan

yaklaşık 7 yıldır ray-ban kullanıyorum.Çoğunlukla damla modeli kullandım.Şimdi ki kullandığımı geçen yıl 350 YTL ye aldım.Orjinal Cam..

Eski Nick : Dj AnGeL Of AnGeL 99

3700 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:14:15 

güneş gözlüğü yerine geçen bi lens olsada onu kullansak artık

hatta colormatic lens olsa ooh ne güzel, çocukken vardı öyle gözlük güneşte koyu içerde açık

Mobil imza versek?

5673 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:19:21 

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

güneş gözlüğü yerine geçen bi lens olsada onu kullansak artık

hatta colormatic lens olsa ooh ne güzel, çocukken vardı öyle gözlük güneşte koyu içerde açık

E yok artık.. Saylonlu gibi..

3700 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:21:31 

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

E yok artık.. Saylonlu gibi..

lense para ver gözlüğe para ver... bankamız yok bizimde yavv

Mobil imza versek?

5673 Mesaj
6 Mayıs 2007; 21:37:10 

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

lense para ver gözlüğe para ver... bankamız yok bizimde yavv

Harbi ya.. Aslında çizdirirken diyeceksin 'UV li çizin benim gözümü" diye.. Yada siz en iyisi demeyin korneanızdan da olmayın sonra..

1752 Mesaj
6 Mayıs 2007; 22:02:12 

Bende geçen sene damla modelini 170 YTL e aldım kadıköyden.

2457 Mesaj
28 Haziran 2007; 21:30:21 

Arkadaslar bu sahte olayı iyice kafamı karıştırdı birebir taklitini yapıyorlarmı? bu aralar bende alıcam ama sahte tuzağına düşmeyelim ne derecede sahtelerini yapabiliyolar ayırt edemiyecek kadar?
yukarda arkadas anlatmış nasıl ayırt edileceğini ama ne olur ne olmaz...

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

3665 Mesaj
28 Haziran 2007; 21:34:37 

Ewet 15 ytl ye alcaz inş,Valiliğin karşısındaki işportacıdan
quote:

Orjinalden alıntı: Contranarya

Arkadaslar bu sahte olayı iyice kafamı karıştırdı birebir taklitini yapıyorlarmı? bu aralar bende alıcam ama sahte tuzağına düşmeyelim ne derecede sahtelerini yapabiliyolar ayırt edemiyecek kadar?
yukarda arkadas anlatmış nasıl ayırt edileceğini ama ne olur ne olmaz...

404 Mesaj
28 Haziran 2007; 22:30:13 

ayirt etmek icin baslica yontemleri soyleyeyim size,

1. camin ustundeki rayban yazisini tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger yazi cikiyorsa bilinki sahte
2. cercevesinde model numarasi ve model ismi mevcutmu bakilmali, genellikle cercevenin ic kisminda olur
3. nerde uretildigine bakin, genellikle yazilir
4. cercevede CE damgasi mevcut olmasi lazim
5. son olarak cercevedeki tum yazilari tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger kazilarak yazilar cikmiyorsa bilinki o gercektir

simdi bazi rayban modelleri var, camlari plastik gibi maddeden olusabiliyor, sakin plastik diye aldanmayin.

Okumam yazmam yok, parmak bassam olurmu?

9330 Mesaj
28 Haziran 2007; 23:17:53 

Hocam internetten gözlükmü alnıyor yahu git bir gözlükçüden al ra-bay öneririm bende almıştım 400 ytl ye polazire

3072 Mesaj
28 Haziran 2007; 23:29:35 

Öncelikle bana şu sorunun cevabını verin ; İyi bir güneş gözlüğü mü istiyorsun? Yoksa Rayban mi?

2 hafta önce bende güneş gözlüğümü yeniledim...AÇıkçası almadan önce baya bir düşündüm....

Aklımda RayBan vardı.Gittim bizim tanıdık gözlükçüye...Bana iyi bir gözlük öner kardeşim dedim...

İlk şartın camlarının polarize olması gerektiğini söyledi...(sanırım polarize camın ne demek olduğunu ve özelliğini biliyoruz di mi?

-Eeeee başka? dedim...RayBan in ne farkı var?

-Sadece marka.... dedi.Ve bunu bana diyen kişi de RayBan satan bir gözlükçü !

Sonuçta arkadaşlar...gözlükte önemli olan camların polarize olmasıdır...polarize olduğunu gözlükçüde yaptığınız basit deneyler ile anlayabilirsiniz

Optelli,Hawk gibi markaların da RayBan dan hiçbir farkı yoktur...

Haa param yetmedi değil...istesem bende RayBan alırdım...Ama açıkçası diğerlerinden hiçbir farkı olmayan bir gözlüğe 3-4 gözlük parası vermek bana aptalca geldi

Ama herkezin kararına saygılıyım...

Teşekkürler....

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

4859 Mesaj
29 Haziran 2007; 0:46:20 

arkadaşım İstanbul da isen mekanı sirkeci dir. doğubankın karşında kozan optik var. yetkili satıcı. luxottica yetkilisi. biraz pazarlık yaparsan iyi fiyata kaparsın. ben 1,5 ay önce polarizeli aldım. 280 ytl ye. çok ilgililer ve garanti belgesi var luxottica damgalı. aman ha abzı yerler kendi getiriyor orjinal ama garanti yok. onlara dikkat ettt. bide gg dan alma. dediğim yere git. sapasağlam hiç pişman olmazsın.. adam dedi bişey olursa getir biz direk izmire yollarız dediler. düstribütr ordaymış..

hadi kolay gelsin...

319 Mesaj
29 Haziran 2007; 0:50:33 

Arkadasım ben izmirde mert optikten aldım. rayban ve polarize cam. Özellikle polarize cam al güneşten etkilenmezsin. Bana 400 ytl dediler 280e tek slip aldım. Ama camı normal cam olsun dersen yanı polarize olmasın dersen aynı model 180 e bıraktılar.

ŞAMPİYON FENERBAHÇE

4859 Mesaj
29 Haziran 2007; 0:52:06 

senin ki nin modeli ne...

6875 Mesaj
29 Haziran 2007; 0:53:38 

1 ay önce Eskişehir Carrefour'dan ( Neo ) dan aldım. Rayban Aviator, camları hafif pembe. Çok güzel.

Kredi kartına 6 ay peşin fiyatına aldım. 280 YTL

Ben GG'deki Raybanların orjinal olduklarına pek inanamıyorum. Zira benim aldığım gözlük orada 150 YTL. Ben kazık mı yedim acaba diye araştırdım. 280 - 270 - 300 arası değişiyor fiyatları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chryin -- 29 Haziran 2007; 1:04:40 >

4859 Mesaj
29 Haziran 2007; 0:56:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

1 ay önce Eskişehir Carrefour'dan ( Neo ) dan aldım. Rayban Aviator, camları hafif pembe. Çok güzel.

Kredi kartına 6 ay peşin fiyatına aldım. 280 YTL

Ben GG'deki Raybanların orjinal olduklarına pek inanamıyorum. Zira benim aldığım gözlük orada 150 YTL. Ben kazık mı yedim acaba diye araştırdım. 280 - 270 - 300 arası değişiyor fiyatları.

oradakiler orjinal ama ben almam. gözlük lüks tüketime girer. KDV+ÖTV+Gümrükle+Kar = satış fiyatı...

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 3 sa. 16 dk. kadarı kaldı.
29 Haziran 2007; 0:56:48 

Yine de 180 ytl kar etmişler senden
quote:

Orjinalden alıntı: crazy83

Arkadasım ben izmirde mert optikten aldım. rayban ve polarize cam. Özellikle polarize cam al güneşten etkilenmezsin. Bana 400 ytl dediler 280e tek slip aldım. Ama camı normal cam olsun dersen yanı polarize olmasın dersen aynı model 180 e bıraktılar.

2489 Mesaj
29 Haziran 2007; 1:02:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

Kredi kartına 6 ay peşin fiyatına aldım. 270 YTL

sana bişey söyleyim arkadaşım..bu ticarette iki meslek bilirim en karlı iş olarak..biri gözlükçü diğeri ise saatçi....

sana şöle bi anımı söleyim benimde gözlük ray-ban ..bundan 2-3yıl önce almıştım..klasik siyahtır matrix benzeri bişey işte..neyse girdim gözlükçüye kadın bana fiyatına 315ytl dedi önce..sonra nakit alacam dedim 240 olsun ozaman dedi..ee yuh dedim bu kadarda indirimmi olur diye..yaw 200 olmazmı dedim geçen de geldik olur gibisinden sölemiştiniz diyince..gülerek ee hadi olsun ozaman dedi aldım çıktım..315 ten 200e indi...

bi arkadaşımda almak niyeti ile değilde ilgilendiği için ankamallda bi saatçiye girdi raymond rail in bir modeli vardı onu çok beğeniyordu..ilgili idide..neyse girdik içeri..arkadaş saat hakkında ki bilgilerini konuşturdu hani ciddi alıcı yız gibisinden di bu..daha sonra fiyata geldik adam 7milyar dedi..nakit te 5.5 e indi..biraz da biz öğrenciyiz abi falan dedik (öğrenciyiz ya 7milyarlık saat takacaz) adam son olarak 4milyarda anlaştık..

yani ben saatçi ve bir gözlükçü kadar üzerine faiş bir kar koyup satan esnaf görmedim..gerçi onlarda firmaların belirlediği kar marjlarından satıyolar lisetelerini gösteriyorlar herseferinde ama bu iş böle işte..

4859 Mesaj
29 Haziran 2007; 1:04:37 

abi o saati aldık demeyinnn..

2489 Mesaj
29 Haziran 2007; 1:07:30 

quote:

Orjinalden alıntı: hasankeyf

abi o saati aldık demeyinnn..

yok hacı almadık..daha doğrusu arkadaş almadı fakat çok hoş saatti..arkadaş zorunlu olarak vazgeçip tissot aldı..şu tom raider ın saatiniı..dokunmatik olan zımbırtıdan..

ama ALLAH sız raymond weil de çok şık saati valla

bu saatti işte
0

konu dağıldı biraz özür..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::ABSOLUT®::: -- 29 Haziran 2007; 1:11:48 >

1691 Mesaj
29 Haziran 2007; 1:08:42 

bilmem naaparsında bende 4 tane deişik renkte aviator var 1 adet yenı aldım yüzü kaplayan cinsten hafıf onu alma çok pahalı aviator al herkezde var iyi ğüzelde herkezde orjınalı yok ve herkezde olduu için almamazlık yapma herkezde farklı duruyor ve yakışıyor modası geçmez cinstendır.

ve 120 mılyonluk raybanlar orj deıl + garantısı var derler ama garanti kagıdının üzerinde kaşesı yoktur ve kaşesiz her hangı bir gözlükçuden alınmamış kaçak yolla gelmış demektır ya kaçaktır gerçektende orj dır yada kolpadır.ama dediğim gibi kaşe olmazsa garantınde fos olur.çunkı kimle muhattap olucaksın o durumda düşünsene?

siyah + mor + mavi + gri renklerı var bende avatardakı resımden de fark etmışsındır ortalama 270 250 arasıdr fiyatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 29 Haziran 2007; 1:11:15 >

4859 Mesaj
29 Haziran 2007; 1:16:21 

quote:

Orjinalden alıntı: :::ABSOLUT®:::

yok hacı almadık..daha doğrusu arkadaş almadı fakat çok hoş saatti..arkadaş zorunlu olarak vazgeçip tissot aldı..şu tom raider ın saatiniı..dokunmatik olan zımbırtıdan..

ama ALLAH sız raymond weil de çok şık saati valla

bu saatti işte
0

konu dağıldı biraz özür..

edit:imla

abi tıssot ta az para değil..

38 Mesaj
30 Eylül 2007; 17:30:06 

Arkadaşım verdiğin tüm maddelerin birebir taklidi mevcuttur..
Ben de şu GG den br rayban bakayım dedim.
Beğendiğim iki model vardı...numaraları 3323 ve 3308...en son kreasyon diye 140-170 ytl ye iki farklı kişi satıyordu...
Rayban sitesine girdim modeller hakkında bilgi almak için...Ama ne tesadüftür ki sadece o iki numaranın modeli yok..yani 3322 ve 3324 var ama 3323 yok (Lütfen kontrol ediniz:)
ya da 3309 dan başlıyor model numaraları...
Şimdi ben kime güvenip te orjinal diye ray-ban alacağım..
İçinizin rahat olması için gidip yetkili bayii'ye adam gibi bir ray-ban alın derim..tabii illa ray-ban olsun diyorsanız..
İnternettekilerin orjinal oldukları konusunda ciddi şüphelerim var...
Bir de polarize testi diye bir olay var...gidin 20 milyona satılan polarize testinden geçen bir sürü gözlük bulursunuz...

quote:

Orjinalden alıntı: YunTi

ayirt etmek icin baslica yontemleri soyleyeyim size,

1. camin ustundeki rayban yazisini tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger yazi cikiyorsa bilinki sahte
2. cercevesinde model numarasi ve model ismi mevcutmu bakilmali, genellikle cercevenin ic kisminda olur
3. nerde uretildigine bakin, genellikle yazilir
4. cercevede CE damgasi mevcut olmasi lazim
5. son olarak cercevedeki tum yazilari tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger kazilarak yazilar cikmiyorsa bilinki o gercektir

simdi bazi rayban modelleri var, camlari plastik gibi maddeden olusabiliyor, sakin plastik diye aldanmayin.

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2007; 17:32:41 

38 Mesaj
1 Ekim 2007; 23:16:53 

merhaba arkadaşlar..araştırmalarım sonucu gittig. da satılan 150 ytl civar raybanların iyi birer taklit olduklarını öğrendim..
göz sağlığım cebimden önemli diyenlerin bu hususu dikkate almasını öneririm....

1691 Mesaj
2 Ekim 2007; 7:58:56 

orj fiyatından aşagıya olan herşey ülkemizde birebir imitasyondur bunu hiç bir zaman unutmayın

8352 Mesaj
2 Ekim 2007; 8:32:36 

Orjinalini anlamanız için bu işi biliyor olmanız gerekir. Ray-Ban gözlükleri artık profesyonel şekilde taklit ediyorlar. İşin içinde olmadan anlamanız çok güç. Sezon bittiği için bence dükkanlardan almanız daha uygu. Göz Grup bildiğim kadarıyla %25 civarı indirim yapıyor Ray-Ban larda. Diğer markalarda %40 civarı.

Ayrıca
Gözlük camını florasan ışığa tutun. Eğer ışık aynı renkte gözüküyorsa almayın. Rengi sarıya veya yeşile dönükse alın. Bu üzerinde antrefle kaplama olduğunu gösterir. (gerçi artık ürettikleri camlarda genelde kaplama oluyorda bakmakta fayda var.) Ve 20-30 lira farkı göze alabilirseniz polarize camlı alın. Bu gözünüzü sadece güneş ışığından değil camlardan aynalardan yansıyan ışıklara karşıda korur

Ve gözlükleri alırken yapabildiğiniz kadar pazarlık yapın. Üzerlerinde ne kadar kar olduğunu tahmin bile edemezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piêr Dé Sans -- 2 Ekim 2007; 8:33:06 >

38 Mesaj
2 Ekim 2007; 22:55:48 

Bir hususu daha belirtmek isterim..malum GG da satıcılar var ve yorumlar..
rayban marka gözlük için olumlu yorum verenlere tek tek mesaj atıp memnun olup olmadıklarını ve bu gözlüklerin sahte olduklarını sorup söyledim..
İşin ilginç yanı bana yanıt verenlerden sadece bir kişi dürüst olarak gözlüğün sahte olduğunu ancak satıcının çok iyi niyetli olması nedeniyle olumlu yorum yaptığını söyledi..
Diğer gelen mesajlar hep satıcıya güvenmemi, gözlüklerin orjinal olduğunu iddaa etti..Yani al-gülüm ver gülüm danışıklı dövüş içindeler...
SAkın yorumlara bakıp da GG dan ürün almaya kalkmayın...Bunlar çete gibi birbirine olumlu yorum yapıyorlar.....

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » RAYBAN ALACAĞIM YARDIM
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

2.922