Şimdi Ara

200’den fazla telefon modelinde Linux çalıştırmak mümkün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android’in temelinde yer alan kernel, Linux işletim sistemlerinin de temeli olsa da iki işletim sistemi arasında ciddi farklar mevcut ve Android’e bir Linux dağıtımı denilemiyor. Android’in bir Linux dağıtımı olarak adlandırılamamasının sebeplerinden bir tanesi GNU arayüzünün eksikliği, bir diğeri ise kütüphane farklılıkları. Bu farklılıklar yüzünden Linux ve Android arasında uygulama paylaşımı maalesef mümkün değil.

Her ne kadar zor olsa da, bazı geliştiricilerin gösterdikleri efor sayesinde çok sayıda cihaza Linux yükleyerek tam bir dağıtımı kullanmanız mümkün. Bu dağıtımlar genel olarak dokunmatik arayüzle kullanım için optimize edilmiş durumda ve kullanıcıların Android dışında bir şeyler deneyimlemelerine olanak sağlıyor. 

Dokunmatik odaklı Linux dağıtımları arasında Ubuntu Touch, postmarketOS ve Maemo Leste sayılabilirken bunların hangisini hangi cihazların çalıştırdığını öğrenmek için Can My Phone Run Linux sayfasına gidip arama yapmanız yeterli. 

Ayrıca Bkz.Windows 10 yakında WEP Wi-Fi şifrelemesini desteklemeyecek

Tıpkı bir özel ROM kurulumu yapar gibi yüklenen Linux dağıtımları, cihazınızın önyükleyici kilidinin açık olmasına gereksinim duyuyor. İnternet üzerindeki dokunmatik cihazlar için optimize edilmiş Linux dağıtımlarının çoğu hala geliştirme aşamasında, bu sebeple stabil bir kullanım beklememekte fayda var. Bu sürümleri deneyimlemek için en iyi yol, elinizde olan fakat kullanmadığınız bir cihazda oynamalar yapmak olacaktır.

• Htc 10 saçmalığa bak

• winehq ile tüm windows uygulamaları androidde çalşıyor bundanda bahsediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyc

winehq ile tüm windows uygulamaları androidde çalşıyor bundanda bahsediniz
    Siyah ekran cikiyo sadece çalışmadı bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya o değilde benim eski lumia 640 xl ye nasıl bir modifikasyon yapabilirim. Eski cihaz üzerinde uğraşmak istiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    başlangıç olarak burayı inceleyebilirsinhttps://android4lumia.github.io/
    benzer donanımlı cihazların da kaynak kodunu incelemen gerekecek muhtemelen

• Zaten android sisteml inux sisteminin türevi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.