Şimdi Ara

Alibaba, 11.11'de rekor satış gerçekleştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünya Bekarlar Günü olarak kutlanan 11 Kasım’da pek çok alışveriş sitesi büyük indirimler yaptı. 11.11 Alışveriş Festivali’ni hayatımıza kazandıran Alibaba önemli satış başarısı elde etti.

Alibaba grubunun içerisindeki markalarda gerçekleştirilen 11.11 indirimleri sonucunda 1 günde 38,4 milyar dolarlık satış gerçekleştirildi. Geçen yıl aynı günde 30,8 milyar dolar satış gerçekleştirilmişti. 2019’da yüzde 26’lık bir artış yakalandı.

Ayrıca Bkz.Elektronik sigaralar en az tütün ürünleri kadar zararlı

11.11 Alışveriş Festivali kapsamında Alibaba bünyesindeki alışveriş kanallarında 200 bini aşkın marka satış yaptı. 1 milyon çeşit yeni ürün, ilk kez 11 Kasım’da satışa çıktı. Alibaba’nın kargo şirketi Cainiao Network, indirim döneminde verilen siparişlerdeki 1.3 milyar ürünün teslimatını yapacak.

Alibaba grubunun e-ticaret platformu Aliexpress’te 11.11 indirimleri devam ediyor. 13 Kasım saat 11.00’e kadar indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Trendyol üç gün boyunca indirim gerçekleştirdi

Alibaba, ülkemizdeki e-ticaret sitelerinden Trendyol.com'a 2018'in yaz aylarında yatırım gerçekleştirdi. Trendyol'un çoğunluk hisselerini 728 milyon dolar karşılığında satın aldı. Trendyol, 9-10-11 Kasım tarihlerinde 11.11 indirimleri düzenledi. Trendyol'un ne kadarlık satış gerçekleştirdiği henüz açıklanmadı.

• bu sene aliexpress te kayda değer bir indirim görmedim. 100 liralık ürün 98 liraya düşmüştü. indirimden önce 1260 tl olan gtx 1660 1440 liralara çıkartılıp 1220 küsürlere düşmüştü. zamanında 1000 liralık kartı 500 liralara alıyorduk. bence pek bi espirisi yoktu bu senenin.

• Bu baba bizede gönderim yapıyomu? Bişey alsak yolda kalırmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sene piyasa kötü ağım şahım indirim olmadı reklam bunlar

• Biz şu işin aslını yazalım yine de. Elde kalmış, modası ve yılı geçmiş malzemeleri satmak için uydurulmuş bir gün. Elbette ciddi indirim yapan da olmuştur hakkını yememek lazım. Ama aslı da böyledir.

• En çok düşüş tr de mi yaşandı acaba

• Herkeze böyle bi alibaba lazım.

• Eğri otur doğru konuş demişler. Bu sene n11 de ciddi kuponlar kullandık 500 625 tl değerinde yani yüzdelik olarak konuşmak gerikirse. Satıcının yaptığı indirim dışında %10a yakın indirim aldık.

• Gönderir elbet, ama gümrük vergisi ve gümrük sunum ücreti ödemeniz kaydıyla.

• Fiyatları şişirip şişirip indirmişler kamiller.

• Gümrüğün içme ettiler bizimkiler

• Bazı vatandaşlar 100 liralık indirim kuponları kapmıştı. Onlar bu işten iyi kar ettiler

• Trendyolda indirim mi vardı? Ben niye gormedim! İstisna olan birkaç üründe indirim olduysa oldu gerisinde 10tl 15tl indirim oldu hep göz boyamak için 64gb flaş almak istiyordum bütün siteleri dolaştım ama hiç indirim göremedim ben. Alibaba kendisi gelmedikten sonra trenle falan olacak iş değil bunlar. Artık gözümü ayın 28ine diktim bakalım ne olacak

• 15 dolarlarlık birşey vergilerle ne kadar yansır bilginiz var mı?

• Hocam şu siteden daha detaylı ve net bir Bilgi alabilirsiniz. aliexpress vergi hesaplama

• Aliexpress i bilmem de bizimkiler once bindirip sonra indiriyor

• 2016 ve 2017 yıllarındaki 11 Kasımlarij tadını alamıyorum 2 yıldır. Çok güzel indirimler oluyordu 2 senedir kayda deger bir sey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek bi ürüne üzüldüm onuda getirtemiyoruz Xiaomi resmi note 8 pro 128gg 1300₺ beleş Türkiye'de 2500₺

• 38 milyar dolar Türkiye nin bir senelik gsmh sının %5 i kadar diyebiliriz. Yani bir firma ve bir günde bunu yapıyor. Sadece alkışlanır

• hocam güzel yazıymış fakat ben bir ekleme yapayim, burada yazan fiyatlardan daha fazla vergi ödemeniz bazen mümkün. görevli kişinin ruh haline kalmış sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.