Şimdi Ara

AMD Navi 23 ile üst segmente oynayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD son yıllarda giriş-orta segmente yönelik kartlarla karşımıza çıkıyor. Bu şekilde daha hızlı bir şekilde ve daha düşük bir bütçe çerçevesinde pazar payını yükseltmeyi başaran firma gelen haberlere göre artık vites yükseltecek.

‘’Nvidia Killer’’

‘’Nvidia Killer’’ olarak adlandırılan Navi 23 mevcut Navi 10 yongasından daha büyük bir zar alanına sahip olacak. Henüz detayları belli olmasa da firmanın yeni kartıyla RTX 2080-2080 Ti’ı hedef alacağı söyleniyor.

Buna karşın şu an için yorum yapmak için çok erken ve büyük beklentiler içerisinde de olmamak gerekli. Zira hali hazırdaki RX 5700 XT küçük zarına rağmen yüksek güç tüketim karakteristiğine sahip. Dolayısıyla büyük bir yongada sıcaklık ve güç tüketim problemleri ortaya çıkabilir. Yine de RDNA2 mimarisiyle ve daha olgun 7 nm süreciyle bazı sorunların üstesinden gelinebilir.

Ayrıca Bkz.MSI yanlışlıkla 64 çekirdekli Threadripper işlemcisini sızdırdı

Diğer taraftan yeni kartların ışın izleme desteğiyle ve değişken odak motoruyla gelmesi bekleniyor ki bu AMD'yi Nvidia'nın karşısında rekabetçi konuma yükseltecek. Son olarak yeni kart için 2020 yılını beklememiz gerekecek.

• 2080 ti ye rakip çıkarıcak aynı anda 3080 ti çıkıcak ee noldu şimdi ?

• AMD, İntel'e yaşattığı sıkıntıları Nvidia'ya da yaşatsa da, Nvidia fiyat düşürmek zorunda kalsa.Sonra hayat bayram olsa. Ne güzel olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 9 Kasım 2019; 22:14:10 >
  • quote:

Henüz detayları belli olmasa da firmanın yeni kartıyla RTX 2080-2080 Ti’ı hedef alacağı söyleniyor.

Ortasına yerleşir

AMD, daha çok orta seviyede rekabetçi olacak gibi.
  • Dolar 1.5 olsa da alsak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    çıkarmasın mı yani? diceksin daha iyisini yapması lazım iyide adamlar hayır işi yapmıyor zaten para için yaptıklarından daha iyisini yapabilicek olup ama yapmadıklarını mı düşünelim aslında daha iyisini yaparızda çok uğraştırıcı filan mı diyorlardır hayır kapasiteleri budur bunu yapabiliyolardır hep en iyiye odaklanılmasın 2080ti gücünde daha ucuza kart çıkarmalarıda gayet rekabettir en iyiyi istiyen 3080ti çıkar alır ama en büyük pay orta kesim değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Apple_M1

Dolar 1.5 olsa da alsak
    2.5'a bile razıyız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvidia tekrar kart çıkarır, AMD tekrar yetişmeye çalışır. Bu devran böyle döner. Danışıklı dövüş gibi geliyor bana. T1 Nvidia T2 AMD işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 10 Kasım 2019; 1:45:3 >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    5700 XT nin 2070 e rakip çıktığı kadar buda 2080ti ye rakip çıkar.

(very incea)
  • 150 derecede çalışır herhalde
  • kreat kullanıcısına yanıt
    ben 3.5 şe razıydım

• quote:

Orijinalden alıntı: kreat

AMD, İntel'e yaşattığı sıkıntıları Nvidia'ya da yaşatsa da, Nvidia fiyat düşürmek zorunda kalsa.Sonra hayat bayram olsa. Ne güzel olmaz mı ?
    AMD daha ucuza Nvidia kart alınsın diye ürün çıkartmıyor, aynı fiyatlardan gelirse şaşırmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimalle vega64'deki gpu tasarımını Rdna çevirip kullanırlar buda rx5900xt 4096shrader 256tmu 64rop ve 1800 mhz seviyesinde 250-300w tdp olur.
    Performans olarak tahminen rtx2080super'i geçer 2080ti'nde ensesinde olur die tahmin ediyorum.

• 5700XT lerin özel tasarımları 250 Wattı geçiyor, bu kart 300+ olur

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
  • Zamanında İntel için de aynısı deniyordu. AMD ilk Ryzenleri çıkarırken 9.nesil çıkınca bir anlamı kalmayacak diyorlardı. Şimdiki durumu görüyoruz hep beraber. Geç olsun güç olmasın. Zaten 1000 serisi ile 2000 serisinin farkını ben pek göremedim. Ray Tracing dedikleri şeyleri pazarladılar. GTX 1080'in çipini kullanarak 2080 super yaptılar. Yani aynı yerde sayıyor. Hatta mevcut Rtx serisi eski Gtx serisinden biraz daha kırpılmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

2080 ti ye rakip çıkarıcak aynı anda 3080 ti çıkıcak ee noldu şimdi ?
    fiyat performans isteyen %90lık kesim AMD tercih eder. saf performans isteyen nvidia tercih eder. Bu işten AMD karlı çıkar.
  • Nvidia Killer..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.