Şimdi Ara

Turkcell, 5G üzerinden uzaktan ultrason taraması yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell, 5G üzerinden uzaktan ultrason taraması yaptı

Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisiyle önemli bir test gerçekleştirdi. İstanbul’da 5G pilot şebekesi üzerinden 5G teknolojisiyle donatılan bir ambulans aracılığıyla uzaktan ultrason taraması gerçekleştirildi. Ambulanstaki hasta daha hastaneye ulaşmadan 5G yardımıyla uzaktan muayene edildi ve tanı koyuldu.

Ayrıca Bkz.5G teknolojisi sağlığımızı ve güvenliğimizi tehdit ediyor

Medical Park Hastaneleri iş birliği ile gerçekleştirilen testte, İstanbul Maltepe'deki 5G pilot şebekesi üzerinden etkileşimli aramanın sağlık sektörü için gerçek hayatta nasıl kullanılabileceğine dair bir senaryo uygulandı. 5G teknolojisiyle donatılan ambulansta hemşireye geribildirim özelliğine sahip eldiven giydirildi. Ultrason görüntüsünün doktora iletilmesine ek olarak hemşirenin el hissi de çok düşük gecikme ile hastanedeki doktora başarıyla iletildi.

Turkcell, 5G üzerinden uzaktan ultrason taraması yaptı

Yapılan bu uygulama 5G teknolojisinin kullanıcılara, kurumlara ve sektörlere sağlayacağı dönüşümsel faydaların, sağlık sektöründeki önemli bir yansımasını açıkça ortaya koydu. Doktorlar, 5G'nin sunduğu düşük gecikme ve yüksek hız avantajları sayesinde hastalara uzaktan tanı koyabilecek. 5G teknolojisi sağlık sektörünün yanı sıra ulaşım, güvenlik, oyun, inşaat gibi sektörlere de önemli katkılarda bulunacak.

Kaynak:

• O değilde bunlar 5g den bahsederken bu gün avcılarda yeni kimlik çıkartıyordum. Telefondan randevuma bakayım dedim giremedim. internet 2g 3g hızlara erişemiyor. Dağın başı değil arkadaşlar istanbulun ortası internete ulaşamıyorum. Ulaşsamda 36k modemler gibi yavaş.

İlk önce hizmeti adam gibi versinler en son rontgendi ameliyattı ona baksınlar. Şov yapmak reklam yapmakdan başka bişey yapmıyorlar. Aynı 4,5 g demeleri gibi.....
    ya istersen saniyede 100TB veri aktarın kablosuz olarak. Acil durumlarda, olağanüstü durumlarda hiç bir operatör en ufak bir hizmeti bile sunamadı. Ayrıca bu hızdaki iletişimi biz halk olarak kürdan çöpü kadar bile kullanamıyoruz. Kotayı kaldırın ama 3G bile olsa hizmet verin. İşin özeti bu. Telefonumda 3G hızında sınırsız internetim olsun ben 5G istemiyorum
  • Turkcell in yerinde olsam bir kaç sene pr çalışması yapmam. Depremdeki rezillikler daha hafızalarda taze.

• turkcell bi kop git, kimse abuk subuk teknoloji geliştirdik safsatalarınızı yemiyor artık.
  • O değilde bunlar 5g den bahsederken bu gün avcılarda yeni kimlik çıkartıyordum. Telefondan randevuma bakayım dedim giremedim. internet 2g 3g hızlara erişemiyor. Dağın başı değil arkadaşlar istanbulun ortası internete ulaşamıyorum. Ulaşsamda 36k modemler gibi yavaş.

İlk önce hizmeti adam gibi versinler en son rontgendi ameliyattı ona baksınlar. Şov yapmak reklam yapmakdan başka bişey yapmıyorlar. Aynı 4,5 g demeleri gibi.....

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reklamları izlediniz
  • Çinliler 6g için çalışmalara başlamış Turkcell
    https://www.bloomberght.com/cin-6g-icin-calismalara-basladi-2237445
  • Yani TurkTelekom'un rezilliğinin yanında çok çok daha iyi kalıyor. (Ne TT ne de TCell abonesiyim)

• Bu horozlu çocukları bir şeyi bu kadar övüp önümüze koyuyosa bu işte bir kümeslik var demektir.

Blockchain iota kullanan alıp satan birisi olarak söylüyorum küresel şirketler devletlerden üstün hale geldi dikkat edin derim
  • raxetul kullanıcısına yanıt
    Pilot bölgede bunuu yapmaktan kolay ne var.
    Zaten iki uç da aynı bölge içinde.

Aynı şeyi 4G ile yapmaya engel bir şey de yok açıkçası. Aradaki fark olsa olsa 30 milisaniye olur (bir saniyenin yüzde 3'ü fark).

Araya mesafe koysunlar da öyle yapsınlar aynı işi bakalım.
    O hep dedikleri hasta burada iken, Amerika'daki doktor ameliyat yapacak hikayesini görelim.

Yazdığım gibi 4G ile 5G arasındaki fark, büyük ölçüde mobil cihaz ile baz istasyon arasındaki gecikmeyi azaltır. Ondan sonraki trafik zaten yine mevcut fiber altyapı üzerinden taşınır.

Öyle bir algı oluşturuyorlar ki sanki 5G gelince, İstanbul'dan Amerika'ya ya da Antalya'ya 1ms gecikme ile iletişim kurulacak.
  • Usg probunu da mı doktor yönlendirmiş yoksa ambulanstaki elemana az aşağı yana diye talimat mi verildi acaba?

• Reklam kokan hareketler bunlar mayk. Sen önce İstanbul'da deprem olduğunda sizin dronecell'ler ne yapıyordu onu söyle. Bu da dronecell gibi reklamdan öteye gitmez...

• Üç kağıtçılık, başka bir şey değil. Aptal reklamlarına sağlığı da öğe yapmasa olmayacak.

O sözde 5G'leri 4G'ye göre ne kadar gecikme farkı ortaya çıkardı ki bu yapılan iş 4G ile yapılamazdı? Hemşire hayvani hareketler yapmazsa pekala el hissi yine iletilebilir karşıya.

Hastaya uzaktan tanı koymak isteyen özel hastanelerde bile olan saçmalıkları engellesin. Özel hastaneye gidip yarım saat sıra beklediğim oldu. Aldığım hizmetin de kalitesi belli bile değil...

Palavralar. Bir kez velet ambulansa bindiği o aralarda gülüyor yahu.
  • tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Hastane de, hasta da İstanbul'da ise zaten 4G ile de 15ms civarı bir gecikme alınsın en fazla...
  • night_walker_18 N kullanıcısına yanıt
    Dronecell'lerin amacı hiçbir zaman öyle deprem sonrası anda işe yaramak olmadı ki. Amacı ne olursa olsun zaten de, havada sınırlı süre kalacak sınırlı kapsamalı ve kapasiteli bir verici aman aman işe yaramaz. Hani reklamını yapmasa takdir ederdim, belki bir gün işe yarar diye. Ama reklamını yaptığı için yererim. Ciddi bir depremde zaten mobil iletişim unutulsun, gerisi hikaye...
  • La sehrin gobeginde, hemde metropol bir sehrin, telefon cekis problemi yasiyorsa ******** lutfen 5g sine baslatmasinlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya istersen saniyede 100TB veri aktarın kablosuz olarak. Acil durumlarda, olağanüstü durumlarda hiç bir operatör en ufak bir hizmeti bile sunamadı. Ayrıca bu hızdaki iletişimi biz halk olarak kürdan çöpü kadar bile kullanamıyoruz. Kotayı kaldırın ama 3G bile olsa hizmet verin. İşin özeti bu. Telefonumda 3G hızında sınırsız internetim olsun ben 5G istemiyorum

• Aslında droncell gibi sacmaliklar yerine zeplin gibi havada uzun kalan birseyler bu işi yapsalar gayet afetlerde iş görür ancak bu malcell reklam pesinde koştuğundan drone a sardı popüler diye, zeplincell dese kimse anlamaz havası olmazdı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede 128kbps ile ayda 50GB download yapan var, bunlara sınırsız 10Mbps versen sence naparlar???

Biraz mantık.

Bizim milletimiz hiçbirşeyi edebiyle kullanmaz, uygun fiyata sınırsız birşey görürse iliğini kemiğini kurutur, ki sınırsız interneti verebilecek altyapısı olan tek operatör Turkcell'dir ve oda ucuza vermez.. Tabiiki yukarıda dediğim sebepten... Superbox fiyatları aşşağı yukarı hesabı yaptırır ki vereceği hızda artık 3mü olur 5mi olur bilemeyiz, yani çöp hızlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 8 Kasım 2019; 7:26:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.