Şimdi Ara

Intel eski yazılım kullanarak işlemcisinin EPYC yongasından %84’e kadar hızlı olduğunu iddia etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Intel eski yazılım kullanarak işlemcisinin EPYC yongasından %84’e kadar hızlı olduğunu iddia etti

Intel son dönemde AMD karşısında rekabeti elden bırakmamak için çekirdek artışıyla performansı çok daha ileriye taşırken biz kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Diğer taraftan da ne yazık ki firma bazı yanıltıcı testler de yayınlamaya devam ediyor. Son örnek sunucu segmentinden.

Intel Xeon Platinum 9282 belli şartlar altında %84'e kadar önde

Xeon Platinum 9282’nin karşısına AMD EPYC 7742’i konumlandıran firma 64 çekirdek 128 izlekli yonganın 56 çekirdekli kendi modelinden GROMACS testinde %84 geride olduğunu yayınladı. Burada 8 çekirdek üzerinde duran Intel belli bir frekansın korunduğu 8 çekirdekli yonganın gerçek dünya uygulamarında daha iyi sonuç verdiğini belirtti.

Buna sebep olaraksa daha yüksek IPC, frekans ve yazılım-donanım arasındaki uyuma işaret edilen makalede değinilmeyen noktalarsa AMD’nin çözümünün sahip olduğu TDP avantajı ve Intel kanadının sunduğu yonganın yaklaşık 3.5 katı fiyat etiketine sahip olmasıydı.

Ayrıca Bkz.Intel Xeon E serisi güncellendi

Aslında en önemli nokta ise testte kullanılan GROMACS yazılımının AMD’nin 256 bit genişliğinde AVX2 SIMD komut setini kullanmayan 2019.3 sürümlü olması. Zira AMD’nin Intel’in Cascade Lake-AP modellerine karşı yanıtının verimli bir şekilde kullanılması için güncel 2019.4 versiyonunun kullanılması gerekiyordu. Tabloyu özetlemek gerekirse Intel yine yanlış anlaşılmalara mahal verecek şekilde bir kıyaslamaya gitmişe benziyor.

Kaynak:https://wccftech.com/intel-xeon-cascade-lake-ap-84-percent-faster-amd-epyc-rome-7742-server-cpu/

• "PCGamesN, Intel'in yeni çipinin AMD'nin en iyisinden% 50 daha hızlı olduğu hakkında yoğun bir şekilde düzenlenmiş parlak bir makale yazdı. Orijinal PCGamesN makalesini okumak, dilimlenmiş ekmeğin yeni icat edildiğini ve Intel'in bizi Karanlık Çağlardan teslim ettiğini düşünürdünüz. PCGamesN'in kredisine göre, Hardware Unboxed'ın ölçütlerde önyargı bulduğunu kabul ederek bu makaleyi yayınladılar, ancak yine de herkesin görmesi için web sitelerinde gösterilen kusurlu ve önyargılı Principled Technologies çizelgelerine sahipler."

Bu nasıl bir cümle. Çeviri çok tanıdık geldi...

• AMD geride kaldığı zaman böyle sahtekarlıklar yapmamıştı. Intel dansöz gibi kıvırıyor Allah saygınlığını artırsın. Intel dantel işleri bırakın, kaya gibi AMD kullanın

• Evet Intel yavaştan saçmalamaya başladı... Hayırlısı.

• VE AYNI İNTEL 2700X Çekirdeklerin yarısını kapattırarak 9900k ile karşılaştırıp şu kadar fark attık diye servis ettirmişti.

9900K vs 2700X de ki skandalı ne çabuk unuttunuz! 2700x in çekirdeklerinin yarısını kapatmışlardı!

Forbes ilgili makale:

https://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2018/10/14/those-intel-i9-9900k-vs-ryzen-2700x-benchmarks-look-much-worse-now/#22d054a6108e

Intel, yaklaşan i9-9900K CPU'nun kriterlerini çalıştırmak ve onu eski Intel CPU'lara ve AMD Ryzen 2700X, Threadripper 2990WX ve Threadripper 2950X gibi bazı AMD işlemcilere karşı kullanmak için Principled Technologies'i görevlendirdi . PCGamesN, Intel'in yeni çipinin AMD'nin en iyisinden% 50 daha hızlı olduğu hakkında yoğun bir şekilde düzenlenmiş parlak bir makale yazdı. Orijinal PCGamesN makalesini okumak, dilimlenmiş ekmeğin yeni icat edildiğini ve Intel'in bizi Karanlık Çağlardan teslim ettiğini düşünürdünüz. PCGamesN'in kredisine göre, Hardware Unboxed'ın ölçütlerde önyargı bulduğunu kabul ederek bu makaleyi yayınladılar, ancak yine de herkesin görmesi için web sitelerinde gösterilen kusurlu ve önyargılı Principled Technologies çizelgelerine sahipler.

Hardware Unboxed, ekibinin i7-8700K ve AMD Ryzen 2700X sayılarının hatalı olduğunu düşündüğü bazı kriterlerin kısa bir analizini yaptı. Principled Technologies'in, farklı soğutucular, yanlış ram zamanlamaları kullanarak AMD işlemcileri taklit ettiği ve muhtemelen AMD Ryzen 2700X'teki çekirdeklerin bir kısmını devre dışı bıraktıklarını iddia ettiler. Bunu perspektife sokmak için, Hardware Unboxed'in koştuğu Tekillik Kriterinde AMD Ryzen 2700X% 18 daha hızlıydı ve i7-8700K, Intel'in yayınladığı testten% 4 daha yavaştı. Hardware Unboxed tarafından yürütülen önceki saf oyun benchmarklarında i7-8700K'nın AMD Ryzen 2700X'ten sadece% 9 daha hızlı olduğunu belirledi. Yine de Intel'in komisyon karşılaştırma sonuçlarında, AMD Ryzen 2700X çok uzaktı, performans ölçütlerinde Intel i7-8700K'nın gerisinde. Bu yüzden asla üretici kriterlerine güvenmiyoruz. Donanım satın almadan önce mutlaka incelemeyi bekleyin.

“PCGamesN neden bu yanıltıcı verileri yayınlıyor? Neden açıkça bariz bir şekilde ödenen raporu yırtmıyorlar; çünkü bu, Intel tarafından görevlendirilen ücretli bir rapor olduğu konusunda çok şeffaf, neden paramparça etmiyorlar? daha iyi biliyor musunuz? Bu raporu kapsayan başka web siteleri görebilir miyiz, biraz endişeliyim veya merak ediyorum, belki de gizlemek için para ödedim.Ve PCGamesN'in Intel tarafından ödendiğini suçlamıyorum veya söylemiyorum. Harika görünmüyor ve ben Diyelim ki en azından bu çok kibar gazetecilik. "

https://hardforum.com/threads/hardware-unboxed-analyzes-intels-commissioned-core-i9-9900k-benchmarks.1969357/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Kasım 2019; 3:40:47 >

• Eski yazılımlar yeni işlemcilerin gücünden faydalanamıyor ya. Intel Dantel de bunu fırsata çevirmeye çalışıyor. Yersen...

• "PCGamesN, Intel'in yeni çipinin AMD'nin en iyisinden% 50 daha hızlı olduğu hakkında yoğun bir şekilde düzenlenmiş parlak bir makale yazdı. Orijinal PCGamesN makalesini okumak, dilimlenmiş ekmeğin yeni icat edildiğini ve Intel'in bizi Karanlık Çağlardan teslim ettiğini düşünürdünüz. PCGamesN'in kredisine göre, Hardware Unboxed'ın ölçütlerde önyargı bulduğunu kabul ederek bu makaleyi yayınladılar, ancak yine de herkesin görmesi için web sitelerinde gösterilen kusurlu ve önyargılı Principled Technologies çizelgelerine sahipler."

Bu nasıl bir cümle. Çeviri çok tanıdık geldi...

• laptop da dahi AMD tercih ettim...

• Heyt bee yanan amd den sektore yon veren amd ye , helal olsun

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    merman M kullanıcısına yanıt

@merman

laptopta bile derken aslında güzel 3550 3700u 3750h alınır iş görür tüketim ses ısı fiyat gibi avantajları var eğer ki 2070 2080 şeklinde gitmeyeceksen.şu ryzen2 tabanlı olanları bi çıkarsalar amd laptop almayanı döverler zaten.8750 9750 bildiğin yanıyor sen şikayetçi misin ısıdan ve ısı yüzünden hız düşmesinden falan sanmam.
  • yeni komut setleri çok komplike olduğu ortada !

gerçekten verimlilik anlamıyla yapıla bilecek gerçekçi testler

alt düze karşılaştırmalar olacaktır.

tabi bu noktada ta x86 tarihine geri dönerseniz

haliyle AMD nin bu noktada pekte yeterli olmadığı geçmiş dönemlere geri gidersiniz.

AMD yeni standartlara göre geliştirilmiş yeni komut setlerinden daha başarılı.

MS DOS ta oyun oynamayacaksanız lider ! AMD olduğunu fark edersiniz haliyle :)

hadi öptüm canlarım :D

• Edward Teach kullanıcısına yanıt
    Hayır ben olumlu yorum yaptım zaten...2500U kullanıyorum fazlasıyla işimi görüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Intelin düştüğü durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: merman

Hayır ben olumlu yorum yaptım zaten...2500U kullanıyorum fazlasıyla işimi görüyor
    bile demişsin de ondan dedim.bile bir durum yok şu anda laptopta ryzen tercih eden kendini düşünmüştür.8750 9750 alanlar ise macera peşindedir.laptopta 6/12'yi intel beceremedi kimse soğutamadı ama amd 3600'ü getirerek bu işi kıvırır şüphem yok.ben intel alırsam ne olayım dedim bekliyorum mesela.
  • intel eski yazılım derken windows 98 bahsediyor anlamadım :)

• AMDyi tebrik etmek lazım. Adamlar Athlon döneminde P4leri ezdi geçti ancak Core serisiyle intel tekrar liderliği aldı. AMD buna karşılık çirkeflik yapmak yerine sürekli mimari değişiklikleri yaptı. "Lider değilim ama f/p ürünlerim var" dedi test sonuçlarıyla. Ama intele bakıyorum da... Yazık, kaç kat güçlü firmasın, gerekirse 1-2 yıl mimari için uğraş sen de onu geç. İmkanların kat kat yüksek.

• Ulan ne güldüm bee :D

• amd işlemcilerini k7 işlemcilerinden beri kullandım ve hemen hemen her işlemcisinden memnun kaldım. Intel çözümlerinin pahalı olması her dönem kendisini hissettirdi.
    bu yarışta bakalım en sonunda gülen kim olacak?

• Intel katakulli peşinde.

• bkadem B kullanıcısına yanıt
    ahahahahahahahahhaah

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.