Şimdi Ara

Google doktorlar için arama motoru geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google doktorlar için arama motoru geliştiriyor

Google arama motoru terimiyle adeta özdeşleşmiş bir firma. Günümüzde farklı fonksiyonlarla daha da işlevsel hale gelen arama motoruna ek olarak Google daha kompleks bir alana girmeye hazırlanıyor. Arama devi bu yatırımına yönelik olarak ABD'deki hastaneler sisteminden David Feinberg'i geçtiğimiz yıl sonunda transfer etmişti.

Youtuba'a da iyileştirme gelebilir

Hekimlerin tıbbi geçmiş bilgiler arasında hızlı bir şekilde arama yapmasını sağlayacak arama motoru sayesinde doktorlar kalın dökümanlarla boğuşmasına gerek kalmayacak. Diğer taraftan Youtube’da yer alan cerrahi videolarla ilgili de daha alakalı içeriklerin öne çıkması ve genel içerik kalitesini yukarılara çekmek isteyen firma bu alana da yönelik  adımlar atacak.

Ayrıca Bkz.Bilim adamları, karbondioksiti yakıta dönüştüren 'yapay yaprak' yaptılar

Şimdilik kesin bir bilgi bulunmasa da firma standart arama ekibiyle yeni sağlık odaklı kanadı ayrı tutabilir. Dolayısıyla reklamlardan arındırılmış bir motor ihtimaller dahilinde. Yeni arama motorunun gelişimini sizlere aktarıyor olacağız.

Kaynak:https://www.engadget.com/2019-11-03-google-health-doctor-search-plans.html?guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS91cmw_cT1odHRwczovL3d3dy5lbmdhZGdldC5jb20vMjAxOS8xMS8wMy9nb29nbGUtaGVhbHRoLWRvY3Rvci1zZWFyY2gtcGxhbnMvJnNhPUQmc291cmNlPWhhbmdvdXRzJnVzdD0xNTczMDUyNzIxNTA5MDAwJnVzZz1BRlFqQ05HenRVaDUzb041YlNXclo5VW9wazZDXzZVcFB3&guce_referrer_sig=AQAAAARsgCpT5TmhKxVkeJnSTuDUFE8U1T4AJAxMNjx

• Bu konuda pubmed gibi siteler kullanılıyordu ama google birşey çıkarırsa çok yararlı olur.

• Bu daha çok Google Academia veya Books özelliği gibi olacak. Bu saydıklarımla Akademik makaleler veya bir kitap hakkında (genelde Akademisyenlerin kitapları) bulabiliyorsunuz. Sade ama işlevsel arayüzleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalı olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Böyle bişey kesinlikle lazım birşey araştırcak oluyorsun abuk sabuk haber sitelerinin skandal haberleriyle dolu sayfalar çıkıyor karşına

• quote:

Orijinalden alıntı: lalale

Böyle bişey kesinlikle lazım birşey araştırcak oluyorsun abuk sabuk haber sitelerinin skandal haberleriyle dolu sayfalar çıkıyor karşına
    Bu meyvenin faydaları say say bitmiyorrr..

Bu sebzeler kanseri yeniyorrrrr. İşte o sebzeler.

B12 bakımından çok zengindieeerr. b12(2microgram)[evet gerçekten çok zenginmiş(!)]

Öyle bir meyve yedi kiiii. her şeye faydalı her şeyeeeeeee. İşte o meyve.

Bunları yerseniz ASLA HASTA OLMAZSINIZ. (!)

İşte ıspanağaan 500 faydasıı. demii kaynağaa demii

+Verdiğiniz çay içerisinde cyp2c9 enziminde metabolize olan bir bileşik var. ilaçlarımdan biri 2c9 ile metabolize oluyor. Bu bir sorun olabilir.
    -Yuv kardeşim, bah al bu çayıı, iyycene kaynat. İçine limon ve bal karıştırıp içeceksin. Bişiyin kalmazz.
    +Peki abi kolay gelsin, iyi günler.

Şaka bir yana.. Doğru içeriği, doğru yerde aramak lazım. Google tarafından yapılacak olmasına sevindim.

• günümüz internet çağı malum. daha önce doktora gittiğimizde teşhis koyarken ve ya ilaç yazarken kalın sözlük gibi bir kitaptan yardım aldıklarına şahit olmuştum. şimdilerde ise zaten internetten çok sayıda yardım alanıda biliyorum bunun tek bir motorda toplanması güzel olur doktorlar için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.