Şimdi Ara

Chromium tabanlı Microsoft Edge'in çıkış tarihi belli oldu: 15 Ocak 2020

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in çıkış tarihi belli oldu: 15 Ocak 2020

Microsoft, Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısının 15 Ocak 2020 tarihinde yayınlanacağını resmen açıkladı. Ayrıca tarayıcının final sürüme en yakın hali olan RC (Release Candidate) versiyonu da indirilebilir durumda. Yani denemek için Ocak ayını beklemek zorunda değilsiniz.

Ayrıca Bkz.LG'den 8.200 mAh pile sahip yeni tablet: G Pad 5 10.1

Chromium tabanlı Microsoft Edge'in geliştirilme süreci geçen yılın sonunda başlamıştı. Şirket yeni tarayıcısının bireysel ve kurumsal kullanıcılar için en iyi seçenek olduğu görüşünde. Platformlar arası deneyim sunan Edge sadece Windows'ta değil aynı zamanda macOS, Android ve iOS işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor.

Logosu da yenilendi

Yazılım devi Edge için okyanus dalgalarından esinlenilmiş yeni bir logo da hazırladı. Şirket bu renkli logo ile birlikte eski Edge ve Internet Explorer'ın izlerini tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor. Tarayıcının genel kullanıma sunulmadan önceki son sürümünü buraya tıklayarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Kaynak:

• Bu saatten sonra chrome bırakılıp geçilmez diye düşünüyorum ama yine de çıksın bir deneriz bakarsın uçup kaçan bir hız sunar

• Yalnız Edge'in şu hali bile (Version 79 dev build) gerçekten çok başarılı. Ocakta çıkacak nihai sürümü eski Edge'deki işlevsel bazı özelliklerle (sesli okuma, tarayıcı üzeinden not alma, sekmeleri arşivleyip geri çağırma vs) harmanlanırsa yaman olur.

• Insan belli bir tarayıcıya alışınca değiştiremiyor. Ben 2009dan beri chrome kullanıyorum. Firefox denedim, Opera denedim, Vivaldi kullandım bir süre ama dönüp dolaşıp Chrome kullanmaya devam ettim. Öyle de olmaya devam edecek galiba.

• Çinli bazı yazılım firmalarının Android uygulama simgelerine benziyor.

• ya bunlara mesai harcayacaklarına windows'u adam etsinler.

edit : indirip bakayım dedim, şunu görünce vazgeçtim.

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 5 Kasım 2019; 2:26:27 >
  • Eski Windows sürümlerine destek sunuyor olması güzel, mobilde de hızlı bir güncelleme yaparlarsa güzel olabilir fakat Google'ın senkronizasyon konusunda çok büyük avantajları var.

• developer zamanından beri kullanıyorum. şu anda bu yazıyıda betasından yazıyorum. mükemmel bir tarayıcı. keşfeden bırakamaz açık ve net. eklentilerin çoğalması lazım

• blue7 kullanıcısına yanıt
    Bende Chrome’un Microsoft son kullandığı renk paletli haline benzettim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tarayıcı konusunda ilk defa Microsoft un başarılı olmasını canı gönülden istiyorum. Microsoft un yaptığı performans ve güvenlik güncellemelerin den cromium tabanlı tüm tarayıcılar faydalanacak. Açık kaynağın gücü bu işte.
    Görmeye ömrüm belki yetmez ama bir gün gelecek Microsoft Linux tabanlı işletim sistemi geliştirecek.

• ahahahaha

• önce şu windows 10 u düzeltsin işlemci kullanımı disk kullanımı yüzünden iş yapamıyoruz

• Project Spartan'dan beri Edge kullanıyorum. Buraya kadarmış. "Ight Imma head out"

• Sesli oku Canary sürümünde bulunuyor. Ayrıca bing ile bilemdiğin dili kendine çevirme olayı da var. Umarım bu tarayıcının kullanımı artar. Bing çeviriyi iyi yerlere getirirler.

• Şimdilik mağazayı açmadılar. Github nano adblocker geliştiriicisini takip ediyorum. Çıkış yapmasına yakın mağazasını ayarlayacaklarmış. O zaman çıkarmadığı eklentileri ekleyecekmiş.

• 2 yıldır opera beta vpn kullanıyorum pc de.

Chrome sürekli çöktüğü için 2. Tarayıcı olarak ekstra işlem için kullanıyorum.

Yandex de yüklü

• Dün PC'de ve Mobilde Edge'i kullanmaya başladım. Ben beğendim, beta olmasına rağmen bir sorun görmedim. Bazı eksikler var ama düzelir. Hızı ise gayet tatminkar, gerek mobilde gerek PC'de. Senkronizasyon ile Sık kullanılanları da mobile aktardım.
  • firefoxta verileri içe aktar dediğim zaman listede microsoft edge beta görünmüyor. kayıtlı parolalar sık kullanılanlar hepsinin firefoxa aktarılmasını nasıl yapabilirim ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.