Şimdi Ara

IMEI kayıt ücretine bir zam daha geliyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
4.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IMEI kayıt ücretine bir zam daha geliyor!

Bu yılın Temmuz ayında 618 TL’den 1500 TL’ye çıkan IMEI kayıt ücreti yılbaşında bir kez daha artıyor. IMEI kayıt ücreti 1813 TL olacak.

Vergi Usul Kanunu’na göre her yılbaşında bazı vergiler Yeniden Değerleme Oranı dikkate alınarak zamlanıyor.  Yeniden değerleme oranı, TÜİK’in üretici fiyat endeksine göre yüzde 22,58 olarak açıklandı.

Ayrıca Bkz.Yeni yılda MTV ve trafik cezalarına ne kadar zam gelecek?

Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oranlarda özel bir değişiklik yapmaması durumunda 2020 Ocak ayı ile birlikte IMEI kayıt ücretine yüzde 22,58 oranında zam yapılacak. Pasaporta IMEI kaydetme ücreti 1813 TL olacak. Yeniden Değerleme Oranı kapsamına giren vergiler, bu ayın sonunda Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'de yayınlanarak resmileşecek.

Kaynak:https://www.bloomberght.com/vergi-harc-ve-cezalara-yuzde-22-58-zam-yolda-2237143

• ahanda yine istanbul da belli bir kesimin yaşamına bakarak genelleme yapan bir arkadaş. bu ülke 80 milyon. git biraz anadolu taraflarına bakalım onlarında gözleri doymuş mu?

zaten münih'e gitmemiş bir almancı olmasan şaşırırdım. almanya da bizi kıskanıyor mu reis ha ? anlat biraz da gecemiz neşelensin.

• Yok artık.

• En yakın zamanda hiçbirşeye ulaşamamamız dileğiyle. Herşey dahada ulaşılamaz olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaşlara 3+3

• Dalga geçiyorlar, zaten ses çıkaran yok. :D

• Yurtdışından almak karlı hale gelmeye başlayınca aradaki makası kapatmak gerekiyor tabi zamla. Belki seneye 20 bin TL bandında telefonlar göreceğiz o zaman tekrar artırmak gerekecek. Aslında en iyisi telefonun bedeli neyse ona göre yüzdelik kayıt ücreti almak böylece zamma gerek kalmaz ayrıca takip cihazı gibi şeyler alanda daha ucuza kayıt yaptırabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 4 Kasım 2019; 18:25:9 >
  • Böyle devlet mi olur sürekli halkını eziyor.

• Bu ülke bir harika

• Sesini çıkaran yok zaten.

• Biz de maaşımıza aynı oranda yeniden değerleme istiyoruz.
    Ya da artışlar açıklanan enflasyon kadar olsun.

• 3 5 bin yapında telefon yerine imei alalım onla konuşuruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne oluyor olum bu ülkeye ?

• Her çıkan vergi haberinin altında çemkirmeyin bir kez olsun doğru analiz yapın ama önce biraz bilgi edinin. bu ülkede üretilmeyen bir ürünün kayıt dışı girişini engellemek için yapılmış bir hamle bu, zamanında bu yoldan zengin olan bir dünya ticaret erbabı var, geç olsa da hamleler doğrudur. tüketim deliliği olmasa bu düzenlemelere ihtiyaç olmaz.

• Asgari ücret böyle zamlasa millet biraz et yese ne olacak

• bunun meali telefon vergileri dahada artacak, arac ve benzin vergilerinide gececek. yakinda lubnan gibi whatsappdan yazismamiza bile vergi getirirler

• mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    Tamam da kardeşim onlara denetim getirilsin. Niye zam? Ben telefon almak isterken niye fazladan 1800 küsür lira ödemek zorundayım?

• Öyle olmaz ama devletim sabun lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    Ülkeye telefonlar yasadışı yollardan giriyorsa bu güvenliği yapamayanların beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Benim yurdışından aldığım telefon bunları beceriksizliği yüzünden kayıt edilemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: qoqoCAN

Ne oluyor olum bu ülkeye ?
    türkiye şahlanıyor yiğenim. 2023 yiğenimmmm..

IMEI kayıt ücretine bir zam daha geliyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

türkiye şahlanıyor yiğenim. 2023 yiğenimmmm..

Alıntıları Göster
    Elden birşey de gelmiyor :D şimdi zam var zam var ... bu bildiğin şey yani...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.