Şimdi Ara

Microsoft'un yeni Edge tarayıcısının logosu ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft uzunca bir süredir Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısını geliştiriyor ve yakın bir zamanda kullanıcılara sunacak. Tarayıcının test sürümünde keşfedilen bir sürpriz yumurta ise yeni Edge'in logosunu gözler önüne seriyor.

Ayrıca Bkz.Google Haritalar uygulamasına gizli mod seçeneği geldi

Internet Explorer izleri taşıyor

Microsoft, yeni Edge tarayıcısının logosunu tasarlarken Internet Explorer'dan ve okyanus dalgalarından esinlendiği belirtiliyor. Chromium rabanlı edge Ağustos ayından bu yana beta sürüm olarak kullanıma sunuldu ve kararlı sürümünün ne zaman geleceğine dair henüz şirket tarafından verilmiş bir bilgi yok.

Logonun ayrıca bir sörf dalgası şeklinde olduğu ve bunun da akıcı bir kullanıcı deneyimine gönderme olduğu düşünülüyor. Kullanıcıların bir kısmının da bu logodan hoşlanmadığını ve basit bulduğunu belirtmeden de geçmeyelim.

• çakma çin malı telefon uygulaması ikonu gibi olmuş.

• Eskisi iyiydi, niye oynadılarsa

• Ben beğendim çok güzel

• Umarım birgün doğru yolu bulup tarayıcı geliştirmeyi bırakır.

• Umarım birgün doğru yolu bulup tarayıcı geliştirmeyi bırakır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kreat kullanıcısına yanıt
    katılmıyorum. chromium tabanlı ve google da edgein chromium üzerinde çalışmasını destekliyor.

• crazywinner3 kullanıcısına yanıt
    chromium tabanlı edge bi harika!

ie den ayırmak için tabiki de.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    bnce de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

katılmıyorum. chromium tabanlı ve google da edgein chromium üzerinde çalışmasını destekliyor.
    Açık kaynaklı ve eklenti desteği olan bir tarayıcı geliştirsin. Yoksa yüzüne bakmaz kimse, yıllardan beri bakmıyorlar zaten.

Geliştirilen yeni Edge, Chromium (open source) tabanlı ve Chrome için geliştirilen eklentileri destekliyor. Hatta Chrome Web Store üzerinden doğrudan eklenti kurulabiliyor.

• Çok haberi yapılmasa da Microsoft Bing'ten iyi para kazanıyor. Onun sürekliliğini sağlamak için tarayıcıya takmış durumda.
    keşke önce bir araştırsaydın, yorum yazmadan önce.
    Chromium'a geçince bir nevi çok şükür geliştirmeyi bırakmış gibi oldular zaten. Allahım zamanında özellikle bilgisayar kullanmayı bilmeyenlerin tercihi internet explorer yüzünden site tasarlarken 2 kat mesaimiz uzuyordu. O %8 lik falan pazar paylarının yarısı hala zaten bilgisayar kullanmayı bilmeyenlerden geliyor. Yani tarayıcı nedir bilmiyor, alternatifi olduğunu bilmiyor. Dünyada böyle çok var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 4 Kasım 2019; 2:34:13 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 25 Ağustos 2021; 21:59:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

keşke önce bir araştırsaydın, yorum yazmadan önce.
    Yanıldım hocam. Olur böyle arada. No problem

@Spider_hip
    Eve ilk internet bağlattıktan sonra ben de yok mu başka tarayıcı diye düşündüm sonra aklıma 1001 firefox eklentisi yazan pc dergisi geldi. İndirdim ve rahat ettim. Sonra Flock diye bir tarayıcı vardı. Firefox eklentilerini destekleyen. Sosyal medya odaklı bir tarayıcı. Sayfaları Firefox'tan hızlı açıyordu. Sonra ne olduysa geliştirmeyi durdurdular. Ben de firefoxa döndüm. Opera denedim Chrome denedim. Firefox kadar rahat gelmedi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 3 Kasım 2019; 23:8:8 >

• Tahmini 6-7 aydır dev sürümünü kullanıyorum. Chrome'dan geçtim ve memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 4 Kasım 2019; 1:2:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Firefox'ta gayet güzel tarayıcı. Zaten hepsi ie/edge den iyidir. Bunu duygusal söylemiyorum. Modern css ve html5 kodlarını anlayabilme kapasitesine bağlı söylüyorum. Açık ara ile 3-4 sene geriden geldi hep microsoft. Basit kodları bile çok geç entegre ettiler. Neyse ki bırakıp chromium'a geçtiler sonunda.
  • Bana mı öyle geliyor yoksa yeni logo bu yazılımın logosundan esinlenmiş mi?

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    EgdeHTML'dan Chromium'a geçtikleri gün ben de Firefox'a geçtim. Bilgisayar kullanmayı bilmemekle alakası yok. Aksine bilgisayar kullanmayı bilmeyen kesim -yani çoğunluk kesim- Chrome tarafında, interneti Google'dan ibaret sanan kitle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.