- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye)
3621 Cevap181260 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     52 53 54 55 56 57 58 [60]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1494 Mesaj
2 Şubat 2009; 19:06:27 

_ToLg@_ ; bu konunun önceki sayfalarına bakarsan sorduğun soruya cevap bulabilirsin

866 Mesaj
2 Şubat 2009; 21:22:45 

_ToLg@_

quote:

Orjinalden alıntı: Tunç:TheBrother

Arkadaşlar bu batarya olayı sonunda benimde başıma geldi.

neredeyse 4 gün boyunca boş batarya makine üstünde kalmıştı ve bende dedimki "şunu bi şarj edeyim."efenim aldım bataryamı taktım şarj aletine,bide ne göreyim.kırmızı lamba bir yanıyor bir sönüyor."aha batarya bozulmuş" dedim kendi kendime ve canım sıkıldı bu işe...sonra biraz düşündüm.tek şarjla 150-170 çekim yapabilen bir batarya nasıl olurda "zırt" diye arızalanabilir?dedim ki "bunda bi iş var..." . bataryanın bozulduğundan şüpheliydim,şarj aleti de sinyal verdiğine göre oda sağlam diye düşündüm.o vakit tek bir şey geldi aklıma,batarya tamamen tükendiği için çok azda olsa bir akım veremiyor,dolayısıyla şarj aleti bataryayı arızalı zannedip sinyal veriyor ve de şarj gerilimini üretmiyor,dolayısıyla batarya şarj olmuyor.öyleyse yapılacak bir tek şey var,şarj aletinin bataryayı algılaması için bataryanın azda olsa bir akım vermesini sağlamak.ama "batarya boş",bi miktar doldurmak lazım...ama nasıl?..aldım bataryayı üzerinde 3.7V yazıyor.dedim ki"ulan bu 3.7V bi yerden tanıdık geliyor".ve 20 sn düşündükten sonra nokia telefonumun bataryasına baktım.birde ne göreyim "3.7v"..tam aradığım voltaj değeri.nokia bataryası ile casio bataryasını yanyana koydum.her iki bataryanın artılarını vede eksilerini birbirine bağladım.yanlış anlaşılmasın hepsini birbirine değil artı artıya,eksi eksiye şeklinde iki adet tel kullanmak suretiyle.bu şekilde çok değil 25-30sn bekledim ve bağlantıyı ayırdım.sonra "bismillah" çektikten sonra casio bataryasını şarj aletine taktım ve "ohh be! oldu valla..." şeklinde derin bir nefes aldım.yaklaşık 2 saat şarj oldu ve artık kullanıma hazır :)

demem o ki siz siz olun bi gün şarj aletinizin lambası yanıp sönmeye başlarsa,ne kadardır şarj etmediğinizi düşünün.hemen bataryayı çöpe atmayın.

NOT:batarya ve pilleri zaten çöpe atmayın.doğa yüzyıllarca üstesinden gelemiyor bunların.

The Slave Becomes The Master...

246 Mesaj
3 Şubat 2009; 14:56:42 

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Kusura bakmayın bir süredir konuyu takip edemiyorum. Verilmiş olabileceği hiç aklıma gelmedi. Yardımlar için sağolun... Bol fotoğraflı günler...

EDİT: Arkadaşlar şimdi denedim. Evdeki eski plak çaların adaptörü 3,0v 1000amper, nokia şarj aletini parçalamaya kıyamadım şununla bir deneyeyim dedim... Söylendiği gibi 15-20 saniye civarı tuttum ve taktım şarja. Şu an batarya şarj alıyor Tekrar teşekkür ederim neredeyse Ankara'ya garantiye yolluyordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ToLg@_ -- 3 Şubat 2009; 15:04:52 >

Msn = tolgaturhan@live.com

866 Mesaj
4 Şubat 2009; 21:00:22 

quote:

Orjinalden alıntı: _ToLg@_

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Kusura bakmayın bir süredir konuyu takip edemiyorum. Verilmiş olabileceği hiç aklıma gelmedi. Yardımlar için sağolun... Bol fotoğraflı günler...

EDİT: Arkadaşlar şimdi denedim. Evdeki eski plak çaların adaptörü 3,0v 1000amper, nokia şarj aletini parçalamaya kıyamadım şununla bir deneyeyim dedim... Söylendiği gibi 15-20 saniye civarı tuttum ve taktım şarja. Şu an batarya şarj alıyor Tekrar teşekkür ederim neredeyse Ankara'ya garantiye yolluyordum...

şarj aletini parçalamayacaktın zaten,bataryayı kullanacaktın ya neyse

hallolduğuna sevindim

246 Mesaj
5 Şubat 2009; 13:45:20 

quote:

şarj aletini parçalamayacaktın zaten,bataryayı kullanacaktın ya neyse

hallolduğuna sevindim

Direk şarj edeyim diye düşündüm. Kullandığım adaptörün ucu zaten açıktı direk artıyı artıya eksiyi eksiye değdirdim 4-5 saniye tutup taktım şarj aletine oldu. Yardımların için tekrar teşekkür ederim...

Msn = tolgaturhan@live.com

1 Mesaj
7 Şubat 2009; 5:06:50 

ONCELIKLE HERKESE MRB; CASIO EX Z9 DIJITAL FOTO MAKINESI ALDIM; NORMAL CEKIMLERI SORUNSUZ CEKIYORUM AMA SAGLIKLI OLARAK FLASH LI BIR CEKIM YAPAMADIM FLASHLI CEKIM MODU KULLANDIGIMDA MAKINE ASIRI DERECEDE GEC CEKIYOR YADA CEKMIYOR BI TURLU BU OLAYI COZEMEDIM VE KULLANMA KULAVUZUNUDA OKUDUM EGER BUNUN BIR AYARI VARSA BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ; FOTO MAKINE BOZUK OLABILIRMI YADA AYARLARI VARMI VE NASIL YAPILIR BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM SIMDIDEN SIZLERE TESEKKUR EDIYORUM MAIL ATARSANAIZ SEVINIRIM gtorlak@yahoo.com

102 Mesaj
9 Şubat 2009; 3:12:30 

Arkadaşlar Casıo Exılım z 9 veya Casıo Exılım Z 20 bunlar nasıl makinalar hangisini tavsiye edersiniz. Selamlar..

Fiyatlar 239-299 TL..

"Para her işi yapar diyen insan.Para için her işi yapar."

38 Mesaj
14 Şubat 2009; 12:55:50 

telefonla şarj işini denedim bende de işe yaradı. Teşekkür Ederim.

tırmanma! varsın boyun olmasın söğüt kadar,
bulutlara çıkmazsa yaprakların ne zarar?
kvaklar sıra sıra dikilsede karşına
boy ver dayanmaksızın,yalnız ve tek başına !"

78 Mesaj
17 Mart 2009; 10:20:11 

Merhaba arkadaşlar..Geçenlerde carrefour İzmit mağazasında dolaşırken casio exilim z-75 model makinanın fiyatının 155 tl olduğunu görünce hemen atladım :)). ve makinayı satın almaya karar verdim. Reyondaki görevli makinanın şarj aleti kayıp olduğu için fiyatını 155 TL ye düşürdüklerini söyledi.
Buna rağmen makinayı satın aldım. Piyasa fiyatının 300-350 lira olduğunu düşünüyordum ,fakat internette araştırınca (satın aldıktan sonra araştırdım)
220-230 civarında satıldığını gördüm.
Sorunum şu:Henüz makinayı hiç açamadım. Şarj cihazı için servisi aradım 55 TL olduğunu söylediler ki bence çok fazla. Piyasada birden fazla cihazı şarj edebilen universal şarj cihazları olduğunu biliyorum (internette gördüm) Fiyatları 8-10 lira..Sizce bu aletler benim işim görür mü? Birde 25-30 TL ye satılan şarj cihazları var.Bunlar hem oto hem ev kullanımı için.Sizce bunlardan mı almalıyım? Kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Hepinize saygılar..

Herşeyin kazası olur ,fırsatların asla

866 Mesaj
17 Mart 2009; 11:35:36 

quote:

Orjinalden alıntı: piynst

Merhaba arkadaşlar..Geçenlerde carrefour İzmit mağazasında dolaşırken casio exilim z-75 model makinanın fiyatının 155 tl olduğunu görünce hemen atladım :)). ve makinayı satın almaya karar verdim. Reyondaki görevli makinanın şarj aleti kayıp olduğu için fiyatını 155 TL ye düşürdüklerini söyledi.
Buna rağmen makinayı satın aldım. Piyasa fiyatının 300-350 lira olduğunu düşünüyordum ,fakat internette araştırınca (satın aldıktan sonra araştırdım)
220-230 civarında satıldığını gördüm.
Sorunum şu:Henüz makinayı hiç açamadım. Şarj cihazı için servisi aradım 55 TL olduğunu söylediler ki bence çok fazla. Piyasada birden fazla cihazı şarj edebilen universal şarj cihazları olduğunu biliyorum (internette gördüm) Fiyatları 8-10 lira..Sizce bu aletler benim işim görür mü? Birde 25-30 TL ye satılan şarj cihazları var.Bunlar hem oto hem ev kullanımı için.Sizce bunlardan mı almalıyım? Kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Hepinize saygılar..

şu ineternette gördüm dediğiniz universal şarj cihazının bi linkini koymanız mümkünmü acaba,bi bakalım uyuyormu?

1494 Mesaj
17 Mart 2009; 16:23:06 

bu değilmi ?
0

32 Mesaj
22 Mart 2009; 0:30:13 

Altta Benim Z60 ile Çektiğim Bir Resim Var.
Bu Arada Size Bir Soru Soracam. Z60 Güncelleme Dosyasını Nerden İndirebilirim. Casio Sitesinde Seri No Girdikten Sonra Hata Veriyr.
Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekürler.

0

.::PC_MK::.

72 Mesaj
18 Nisan 2009; 23:25:31 

Arkadaşlar bende z100 almayı düşünüyorum. Nasıl bir makinedir? önerir misiniz yada bunun yerine ne almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApacHe_15 -- 18 Nisan 2009; 23:26:06 >

233 Mesaj
20 Nisan 2009; 12:21:34 

merhaba arkadaşlar dün casıo z20 serisi fotoğraf makinesi aldım hafıza kartını takıyorum ve kart kilitli diye uyarı veriyor ve fotoğraf çakmiyor başka bir hafıza kartı taktım ondada aynı hatayı veriyor yardım ederseniz memnun olurum

866 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:03:36 

quote:

Orjinalden alıntı: ApacHe_15

Arkadaşlar bende z100 almayı düşünüyorum. Nasıl bir makinedir? önerir misiniz yada bunun yerine ne almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşım bu model in diğer casio medelleri ile arasında dağlar kadar fark olacağını sanmam(bir iki model hariç tabi.) o yüzden konunun birazını incelersen az çok kafanda fikir oluşacaktır.fotoğraf kalitesi kullanışlılığı hakkında...onun dışında 28mm geniş açı,4x zoom,fena değil bence uygun fiyata alınabilir.şekil itibariyle zaten çok şık bir cihaz.

866 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:05:51 

quote:

Orjinalden alıntı: cnraru

merhaba arkadaşlar dün casıo z20 serisi fotoğraf makinesi aldım hafıza kartını takıyorum ve kart kilitli diye uyarı veriyor ve fotoğraf çakmiyor başka bir hafıza kartı taktım ondada aynı hatayı veriyor yardım ederseniz memnun olurum

hafız kartını pc üzerinden formatlayıp(biçimlendirip) tekrar denemeni öneririm.büyük ihtimslle düzelecektir.

3520 Mesaj
20 Nisan 2009; 14:06:18 

quote:

Orjinalden alıntı: cnraru

Ürünü aldığınız yee gidip sorununuzu paylaşın, hatta orada başka bir cihaza kart takıp deneme yapabilirseniz çok iyi olur.

Ürününüz arızalı olabilir.

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

9 Mesaj
28 Nisan 2009; 9:53:22 

arkadaşlar benim z-75in bataryasını şarja takıyorum.kırmızı şarj ışığı yanı yanıp sönüyo şarj olmuyo sebebi ne olabilir.bataryayı takıyorum makinaya makina çalışmıyo.sorun ne olabilir sizce?? tam da gereken zamanda arızalandı:(

5516 Mesaj
29 Nisan 2009; 11:26:36 

selam arkadaşlar.bendede exilim z75 modelini yanlış hatırlıyor olabilirim cihazı var.makineyi kapatıp açtığımda genel ayarları yapmamaı istiyor.işte saati tarihi dilini falan seçmemi istiyor her seferinde.eskiden yapmıyordu böyle.ne yapabilirim acaba çıkamadım işin içinden.

866 Mesaj
30 Nisan 2009; 0:26:56 

quote:

Orjinalden alıntı: colpanci

arkadaşlar benim z-75in bataryasını şarja takıyorum.kırmızı şarj ışığı yanı yanıp sönüyo şarj olmuyo sebebi ne olabilir.bataryayı takıyorum makinaya makina çalışmıyo.sorun ne olabilir sizce?? tam da gereken zamanda arızalandı:(

sayfa 91,mesaj 7..........bi dene... :)

866 Mesaj
30 Nisan 2009; 0:29:23 

quote:

Orjinalden alıntı: recep41

selam arkadaşlar.bendede exilim z75 modelini yanlış hatırlıyor olabilirim cihazı var.makineyi kapatıp açtığımda genel ayarları yapmamaı istiyor.işte saati tarihi dilini falan seçmemi istiyor her seferinde.eskiden yapmıyordu böyle.ne yapabilirim acaba çıkamadım işin içinden.

bu saat tarih ayarlarını hafızada tutmayı sağlayan batarya haricinde birde hafıza pili var bildiğim kadarıyla.o bitmiş yada bozulmuş olabilir.eğer öyleyse servise götürmekten başka yapacağınız bişey yok bence.kolay gelsin.....

5516 Mesaj
30 Nisan 2009; 0:32:11 

quote:

bu saat tarih ayarlarını hafızada tutmayı sağlayan batarya haricinde birde hafıza pili var bildiğim kadarıyla.o bitmiş yada bozulmuş olabilir.eğer öyleyse servise götürmekten başka yapacağınız bişey yok bence.kolay gelsin.....

hadi yaaa.bu kötü haber.bende güncellemeyle falan halledilir sanıyordum.

418 Mesaj
7 Mayıs 2009; 17:22:04 

ex-s770 ile benide listeye ekleyin arkadaşlar

1494 Mesaj
8 Mayıs 2009; 20:07:50 

konu sahibi konuyla ilgilenmiyor kardeş, onun için ekliyemiycez

1068 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HorasanlıMurat23
11 Mayıs 2009; 19:58:05 

z80 nı nasıl buluyorsunuz alayım mı?

SONY XPERİA SP KULLANICILAR KULÜBÜ

418 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:50:14 

quote:

Orjinalden alıntı: sol_ak

konu sahibi konuyla ilgilenmiyor kardeş, onun için ekliyemiycez

napalım yazımız kalsın

566 Mesaj
25 Mayıs 2009; 15:43:06 

Casio z80 ile Kodak EasyShare M1033 arasında kaldım acaba hangisi daha iyidir ?

234 Mesaj
25 Mayıs 2009; 15:59:40 

slm arkadaşlar.. bende ex z8 vardı ve bi arkadaşım kaybetti makinayı onun yerine bana ex z9 aldı.. ben makinayı sadece güzel anları yasatmak için amatör olarak kullanıyorum.. hep auto modunda kullanıyorum.. fakat bir sorunum var benim ex z9 da çektiğim fotolar net değil 10 fotodan 2 si güzel çıkıyor dierleri çok bulanık renkleri net değil ve flaşsız çekimde karlı oluyor... ayarlarımı iyi değil acaba anlayamadım.. yardım ederseniz çok sevineceğim... teşekkürler..

imzasız...

866 Mesaj
25 Mayıs 2009; 21:42:38 

quote:

Orjinalden alıntı: dj_hisar33

slm arkadaşlar.. bende ex z8 vardı ve bi arkadaşım kaybetti makinayı onun yerine bana ex z9 aldı.. ben makinayı sadece güzel anları yasatmak için amatör olarak kullanıyorum.. hep auto modunda kullanıyorum.. fakat bir sorunum var benim ex z9 da çektiğim fotolar net değil 10 fotodan 2 si güzel çıkıyor dierleri çok bulanık renkleri net değil ve flaşsız çekimde karlı oluyor... ayarlarımı iyi değil acaba anlayamadım.. yardım ederseniz çok sevineceğim... teşekkürler..

fotoğrafı çekmeden önce netleme yapıldığına dair ekranda yeşil kutucuğu mutlaka gör ve oto moddan ziyade bulunduğun ortama uygun bestshotlardan birisini seçmen daha iyi olur...

866 Mesaj
25 Mayıs 2009; 21:45:12 

quote:

Orjinalden alıntı: VooDoo

Casio z80 ile Kodak EasyShare M1033 arasında kaldım acaba hangisi daha iyidir ?

kodak'ın teknik özelliklerine ulaşamadım....ama z80 fena değildir....

234 Mesaj
25 Mayıs 2009; 23:53:04 

quote:

fotoğrafı çekmeden önce netleme yapıldığına dair ekranda yeşil kutucuğu mutlaka gör ve oto moddan ziyade bulunduğun ortama uygun birisini seçmen daha iyi olur...

çok teşekkür ederim dediğiniz gibi bestshotları kullandım daha iyi çekim yapıyor şu anda fakat istediğim gibi değil.. yani çektiğim her foto net çıkmıyor yine... birde 210 lira civarı tavsiye edebileceğiniz başka bir makina varmı..

imzasız...

1494 Mesaj
26 Mayıs 2009; 12:48:56 

dj_hisar33 ;

210 liraya makina almayı boşver, parana yazık.
sana tavsiyem bekle, biriktir paranı 450-500 tl olunca çok güzel makine alabilirsin.
emin ol 210 liraya aldığın makine bir zaman gelince kesinlikle sana yetmiycek.
ben 300 tl'ye z8 aldım ( 1-1,5 yıl önce ) inan 1 ay sonra makineden soğudum, keşke biraz daha bekleyip pramı biriktirseydim diyorum.

234 Mesaj
26 Mayıs 2009; 13:26:02 

çok teşekkür ederim.. şimdilik z9 la idare edecegiz öyleyse..

imzasız...

866 Mesaj
26 Mayıs 2009; 14:31:51 

quote:

Orjinalden alıntı: sol_ak

dj_hisar33 ;

210 liraya makina almayı boşver, parana yazık.
sana tavsiyem bekle, biriktir paranı 450-500 tl olunca çok güzel makine alabilirsin.
emin ol 210 liraya aldığın makine bir zaman gelince kesinlikle sana yetmiycek.
ben 300 tl'ye z8 aldım ( 1-1,5 yıl önce ) inan 1 ay sonra makineden soğudum, keşke biraz daha bekleyip pramı biriktirseydim diyorum.

bence de mantıklı olan budur...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mayıs 2009; 23:15:22 

quote:

kodak'ın teknik özelliklerine ulaşamadım....ama z80 fena değildir....

yukarda fena değil demişsiniz ancak ben yinede özelliklerini ekleyerek tekrar sormak istedim.
Bu başlığın en başında her haliyle övülen z75 den daha fazla özelliğe sahip olan bu model neden ''fena değildir'' acaba? yani demek istediğim z75 övülüyor >>>z 80 fena değil dediniz de daha açıklayıcı olabilirmisiniz.
Ben aslında canon ıxus75 almak istiyordum ama çok pahalı 200 bütçe belirledim ''anılar''için.ancak bu modelin şarj edilen bataryalı ve gülücük yakalama ve face detection vb özellikleri ve bu gün z75 hakkında okuduklarımdan sonra 68 tl daha fazla vermeye karar verdim.lütfen bana yön verirmisiniz.
Bütçe 270+lityum iyon pil makina arıyorum.Çok teşekkür ederim cevap verecek arkadaşlara.

CASIO EX-Z80 Fotoğraf Makinası

ÖZELLİKLER
# 8.1 megapixel
# 1/2.5-inç kare piksel CCD (Toplam Piksel: 8.29 milyon)
# 2.6- inç genişlikte TFT renkli süper parlak LCD, 114,960 piksel (479×240)
# 3X optik, 4X dijital zoom
# JPEG, DCF 1.0, DPOF
# H.264 yüksek kaliteli video kaydı 848 × 480 (UHQ Genişlik/HQ Genişlik),
# Face Detection Feature (Yüz Algılama Teknolojisi) ile güzel portre çekimleri
# Görüntü bulanıklığını engelleyici ANTI SHAKE DSP
# Easy Mode (Kolay Kullanım)
# 30 adet Best Shot Hazır Çekim Modu (Video kaydı için yapabilirsiniz)
# YouTube™ video çekim modu
# Auto Shutter (Otomatik Çekim) Modu
# Yeni Auto Shutter Çekim Modları:
Bulanıklık Azaltıcı Çekim Modu: görüntüyü analiz ederek, kadraj içerisindeki ana konu hareketsizleştiğinde otomatik çekim
Kendi Kendine Portre Çekim Modu: görüntünüz kadrajı doldurduğunda otomatik olarak çekim
Gülümseme Algılayıcı Çekim Modu: yüzdeki gülümsemeyi algılıyor ve çektiğiniz kişinin yüzündeki gülümseme kaybolmadan çekim.
Kaydırma Tekniği (Panning) Çekim Modu: EX-S10’u çekmek istediğiniz nesne ile birlikte hareket ettirdiğinizde, nesne çerçevenin önüne geldiği sırada otomatik olarak çekim.
# 12,4 MB dahili hafıza, SDHC/SD/ MMC/MMC Plus (8 GB’a kadar)
# 210-fotoğraf pil ömrü¹ (Şarj edilebilir lityum iyon pil)
# 100 gr. (pil ve aksesuar hariç)
# 6 farklı renk seçeneği: gümüş, siyah, pembe, parlak pembe, yeşil ve mavi
# Otomatik Mod, standart parlaklıkta monitör ayarı.

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2009; 23:13:52 

Arkadaşlar,casio takımı,nerelerdesiniz,yokmu bir cevap verecek yardımsever,??????

866 Mesaj
30 Mayıs 2009; 23:39:45 

denson; öncelikle ben kodak'ın tekniközelliklerine ulaşamadım dedim,orda bi yanlış anlama olmuş.

ikinci olarak bu "z75 çok övülüyor", "fena değildir" gibi açıklamalar kişinin makinadan ne beklediği ile ilgili...yani be z75 kullanıcısıyım ve aldığımdan beri hiç pişmanlık duymadım.şekli,bestshotları filan fiyatına göre iyi bir makina(bence)....ama mesela sol_ak arkadaşım "aldığıma bin pişmanım kesinlikle tavsiye etmem" şeklinde düşünüyor.onun makinayı alırken ki beklentisi belliki benden çok daha fazlaymış,aynı makina onun istediklerine cevap vermedi.

yani demem o ki; "ben alayım 10 sene götürsün" dersen yanılırsın (çünkü belli bir süre sonra,sen kendini geliştirmeye başlayıp makinadan fazlasını istedikçe,makina "yok ben onu beceremem" demeye başlayacak).ama "ben anı yakalayayım,tipi güzel olsun,ortalama bir makina bana yeter" dersen de z75,z80,z9 gibi modeller zaten benzer modellerdir ve kesinlikle aldığına pişman olmazsın.

O yüzden makinayı ne amaçla kullanacağına iyi karar vermeni umar, herkese iyi geceler dilerim..

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2009; 0:58:48 

Çok teşekkür ederim Tunç:TheBrother
Benim amacım dediğiniz gibi "ben anı yakalayayım,tipi güzel olsun,ortalama bir makina bana yeter" dir.Kesinlikle 10 sene götürme beklentim yok.Ben cevabimı aldım,tekrar teşekkürler.
Sizede İyi Geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denson -- 31 Mayıs 2009; 0:59:39 >

764 Mesaj
11 Haziran 2009; 10:41:07 

quote:

denson; öncelikle ben kodak'ın tekniközelliklerine ulaşamadım dedim,orda bi yanlış anlama olmuş.

ikinci olarak bu "z75 çok övülüyor", "fena değildir" gibi açıklamalar kişinin makinadan ne beklediği ile ilgili...yani be z75 kullanıcısıyım ve aldığımdan beri hiç pişmanlık duymadım.şekli,bestshotları filan fiyatına göre iyi bir makina(bence)....ama mesela sol_ak arkadaşım "aldığıma bin pişmanım kesinlikle tavsiye etmem" şeklinde düşünüyor.onun makinayı alırken ki beklentisi belliki benden çok daha fazlaymış,aynı makina onun istediklerine cevap vermedi.

yani demem o ki; "ben alayım 10 sene götürsün" dersen yanılırsın (çünkü belli bir süre sonra,sen kendini geliştirmeye başlayıp makinadan fazlasını istedikçe,makina "yok ben onu beceremem" demeye başlayacak).ama "ben anı yakalayayım,tipi güzel olsun,ortalama bir makina bana yeter" dersen de z75,z80,z9 gibi modeller zaten benzer modellerdir ve kesinlikle aldığına pişman olmazsın.

O yüzden makinayı ne amaçla kullanacağına iyi karar vermeni umar, herkese iyi geceler dilerim..

Tunç:TheBrother verdiğin bilgiler için tşkler pekii z150 ve z80 arasında kaldım desem hangisini önerirsin

Never mind!

866 Mesaj
12 Haziran 2009; 0:27:10 

quote:

Orjinalden alıntı: HeaDHunteR

Tunç:TheBrother verdiğin bilgiler için tşkler pekii z150 ve z80 arasında kaldım desem hangisini önerirsin

28mm geniş açı,sn de 3 kare seri çekim,2.6 diyafram ile ben olsam z150 alırdım...

5543 Mesaj
12 Haziran 2009; 2:08:19 

z150 hizlial comda çok güzel bir fiyattan gidiyor ama sadece kırmızı renkleri var ellerinde.
Casionun bence fiyatı doğrultusunda en iyi makinedi z150 dir.
Geniş açı, 3 inç ekran, optik titreşim önleyici,tasarım ve fiyatı ile çok alınası bir makine.

903 Mesaj
23 Haziran 2009; 11:05:58 

Arkadaşlar merhaba. Ben casionun karadeniz yetkili servisiyim. Eğer teknik konuda sorunuz olursa pmden bana ulaşabilirsiniz. iyi günler.

"AŞK İMİŞ HER NE VAR ALEMDE İLİM BİR KIYLÜKAL İMİŞ ANCAK"

Uzaklaştırılmış
25 Temmuz 2009; 14:37:21 

Bunlarda Benim Z-8'imle Çektiğim Fotoğraflar

0

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
9 Ağustos 2009; 1:34:16 

Bu başlık geride kalmış iki haftadır uğrayan yok.300 tl tripod hafıza kartı kılıf hediyeli Z 80 buldum ancak hala karar veremedim ben.Ayrıca lcd ekran çözünürlünü düşük yapmaları çektiğiniz fotoğrafları makineden görüntülerken olduğundan kötü gösteriyor.Bu çekimi yapana kötü bir çekim hissi uyandırıp tekrar çekmesine ve zaman kaybı yaşamasına sebeb olmazmı yada bu yazdıklarıma sebep verecek kadar kötü göstermiyormu.Uğrayan olursa cevap yazarlar herhalde.
keşke diğerleri gibi ekranı 300000 piksel yapsalarmış yahu.bakalım neye karar vericem.

bütçe 300 tl ???????

866 Mesaj
9 Ağustos 2009; 15:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: denson

Bu başlık geride kalmış iki haftadır uğrayan yok.300 tl tripod hafıza kartı kılıf hediyeli Z 80 buldum ancak hala karar veremedim ben.Ayrıca lcd ekran çözünürlünü düşük yapmaları çektiğiniz fotoğrafları makineden görüntülerken olduğundan kötü gösteriyor.Bu çekimi yapana kötü bir çekim hissi uyandırıp tekrar çekmesine ve zaman kaybı yaşamasına sebeb olmazmı yada bu yazdıklarıma sebep verecek kadar kötü göstermiyormu.Uğrayan olursa cevap yazarlar herhalde.
keşke diğerleri gibi ekranı 300000 piksel yapsalarmış yahu.bakalım neye karar vericem.

bütçe 300 tl ???????

bende z75 aldığımda "ekranı kötüymüş lan" demiştim. ama fotoğraf çekmeye bi başlayınca ekranın çözünürlüğünün pek önemi kalmadı.o yüzden çok fazla takılma bence.

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2009; 22:47:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Tunç:TheBrother

bende z75 aldığımda "ekranı kötüymüş lan" demiştim. ama fotoğraf çekmeye bi başlayınca ekranın çözünürlüğünün pek önemi kalmadı.o yüzden çok fazla takılma bence.

peki ekranı daha iyi(230000 piksel) ve 3 inç olan Z150 daha eski mi yoksa daha yeni bir modelmi Z80 e göre bilgin varmı acaba çünkü sanırım ikisi arasında çok az fark var ve Z150 de gülümseme yakalıyıcı yok galiba yoksa benmi yanılıyorum 324 Tl 10 taksit ve kart hediyeli fiyat buldum ereyonda ama şu gülümseme yakalıyıcı yüzünden sipariş veremedim.Bebek olduğu için önemsiyorum bu özelliği ve casio da inat ediyorum özelikkle h264 video çekimi dolayısıyla.

866 Mesaj
10 Ağustos 2009; 23:28:35 

quote:

Orijinalden alıntı: denson

peki ekranı daha iyi(230000 piksel) ve 3 inç olan Z150 daha eski mi yoksa daha yeni bir modelmi Z80 e göre bilgin varmı acaba çünkü sanırım ikisi arasında çok az fark var ve Z150 de gülümseme yakalıyıcı yok galiba yoksa benmi yanılıyorum 324 Tl 10 taksit ve kart hediyeli fiyat buldum ereyonda ama şu gülümseme yakalıyıcı yüzünden sipariş veremedim.Bebek olduğu için önemsiyorum bu özelliği ve casio da inat ediyorum özelikkle h264 video çekimi dolayısıyla.

öncelikle yavrunuzu Allah bağışlasın ben baktımda z150 de yüz tanıma var fakat gülümseme olayı yok.ama onun haricinde geniş açı ve 4x zoom sayesinde daha iyi gibi görünüyor.ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapmak kalıyor geriye....Kolay gelsin

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2009; 21:01:46 

quote:

öncelikle yavrunuzu Allah bağışlasın ben baktımda z150 de yüz tanıma var fakat gülümseme olayı yok.ama onun haricinde geniş açı ve 4x zoom sayesinde daha iyi gibi görünüyor.ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapmak kalıyor geriye....Kolay gelsin

Çok sağol.Allah razı olsun.Şansa bak yahu.Tam istediğim gibi yani aradığım fiyat aralığında yüksek kalite video çekimi cabası şık ve ince bir model bulmuşken üstelik hediyeli asıl ihtiyac duyacağım ve yardımcı olacağına emin olduğum özellik yok.Sağlık olsun aramaya devam edicem.
İlgin için çok teşekkürler.

93 Mesaj
18 Ağustos 2009; 21:03:25 

quote:

neredeyse 4 gün boyunca boş batarya makine üstünde kalmıştı ve bende dedimki "şunu bi şarj edeyim."efenim aldım bataryamı taktım şarj aletine,bide ne göreyim.kırmızı lamba bir yanıyor bir sönüyor."aha batarya bozulmuş" dedim kendi kendime ve canım sıkıldı bu işe...sonra biraz düşündüm.tek şarjla 150-170 çekim yapabilen bir batarya nasıl olurda "zırt" diye arızalanabilir?dedim ki "bunda bi iş var..." . bataryanın bozulduğundan şüpheliydim,şarj aleti de sinyal verdiğine göre oda sağlam diye düşündüm.o vakit tek bir şey geldi aklıma,batarya tamamen tükendiği için çok azda olsa bir akım veremiyor,dolayısıyla şarj aleti bataryayı arızalı zannedip sinyal veriyor ve de şarj gerilimini üretmiyor,dolayısıyla batarya şarj olmuyor.öyleyse yapılacak bir tek şey var,şarj aletinin bataryayı algılaması için bataryanın azda olsa bir akım vermesini sağlamak.ama "batarya boş",bi miktar doldurmak lazım...ama nasıl?..aldım bataryayı üzerinde 3.7V yazıyor.dedim ki"ulan bu 3.7V bi yerden tanıdık geliyor".ve 20 sn düşündükten sonra nokia telefonumun bataryasına baktım.birde ne göreyim "3.7v"..tam aradığım voltaj değeri.nokia bataryası ile casio bataryasını yanyana koydum.her iki bataryanın artılarını vede eksilerini birbirine bağladım.yanlış anlaşılmasın hepsini birbirine değil artı artıya,eksi eksiye şeklinde iki adet tel kullanmak suretiyle.bu şekilde çok değil 25-30sn bekledim ve bağlantıyı ayırdım.sonra "bismillah" çektikten sonra casio bataryasını şarj aletine taktım ve "ohh be! oldu valla..." şeklinde derin bir nefes aldım.yaklaşık 2 saat şarj oldu ve artık kullanıma hazır :)

demem o ki siz siz olun bi gün şarj aletinizin lambası yanıp sönmeye başlarsa,ne kadardır şarj etmediğinizi düşünün.hemen bataryayı çöpe atmayın.

NOT:batarya ve pilleri zaten çöpe atmayın.doğa yüzyıllarca üstesinden gelemiyor bunların.

Arkadaşım çok sağol, aynı sorunu yaşadım ve senin anlattığın yöntemle çözdüm. Teşekkürler.

153 Mesaj
3 Eylül 2009; 1:58:53 

Aşağıdaki sorunuma yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Sorun şu: Casio Ex Z75 makinamın ekranında ve çekilen fotoğraflar çok bulanık ve puslu çıkıyor, net değil yani.Bütün ayarları kontrol ettim hatta fabrika ayarlarına geri döndüm. Hiçbir işe yaramadı. Film çekimleri de aynı şekilde bulanık. Bunun sebebi ne olabilir. Makinayı yaklaşık 1,5 sene önce almıştım, çok memnunum. Servise göndersem tamiri mümkün olabilir mi acaba?

866 Mesaj
3 Eylül 2009; 23:46:23 

quote:

Orijinalden alıntı: arif32

Aşağıdaki sorunuma yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Sorun şu: Casio Ex Z75 makinamın ekranında ve çekilen fotoğraflar çok bulanık ve puslu çıkıyor, net değil yani.Bütün ayarları kontrol ettim hatta fabrika ayarlarına geri döndüm. Hiçbir işe yaramadı. Film çekimleri de aynı şekilde bulanık. Bunun sebebi ne olabilir. Makinayı yaklaşık 1,5 sene önce almıştım, çok memnunum. Servise göndersem tamiri mümkün olabilir mi acaba?

videolar da bulanık çıkıyorsa auto focus motoruyla ilgili bi problem olabilir.servise götürmekte fayda var bence..

317 Mesaj
21 Eylül 2009; 2:23:52 

selam ex-z9 için gündüz ve akşam en iyi çekimi nasıl yapabilirim gece modunda çekim yapmam için baya bi kıpırdatmadan durmam lazım yoksa sürekli bulanık çıkıyor gündüzse biraz kalitesiz gibi

866 Mesaj
23 Eylül 2009; 20:31:23 

quote:

Orijinalden alıntı: JAYHUN

selam ex-z9 için gündüz ve akşam en iyi çekimi nasıl yapabilirim gece modunda çekim yapmam için baya bi kıpırdatmadan durmam lazım yoksa sürekli bulanık çıkıyor gündüzse biraz kalitesiz gibi

geceleri sabit durmaktan başka seçenek yok.gündüzleri ise auto moddan ziyade bulunduğun ortam koşullarına uygun bestshot lardan faydalanmalısın

763 Mesaj
9 Ekim 2009; 19:44:19 

Uzun zaman oldu arkadaşlar tekrardan merhaba
Tripodsuz ....Renk düzenlemesi var ...
0

http://500px.com/MustafaSevi
:.:.:.:.:MustyLiv:.:.:.:.:

6 Mesaj
13 Ekim 2009; 8:35:20 

quote:

aynı olay bugün benim casio ex z-70 fotoğraf makinemde başıma geldi aynı dediğin gibi nokia telefonla bir tel yardımıyla artı artıya eksi eksiye birleştirdim ve sorun çözüldü şimdi şarj ciazı pili dolduruyor çok teşekkür ederim valla beni en az 40 tl den kurtardın