Şimdi Ara

CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.618
Cevap
5
Favori
196.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ikinci de iso 800 olduğu için öyle çıkmış, doğal bişey.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sol_ak

evt arkadaşım, Casio'larda en fazla 10 dk video çekebiliyorsun. Artırmanında hiçbir yolu yok.
    satış temsilcisi yanlış yönlendirmiş.

sağolasın kardeş.
    Gelde vurma şimdi bu adamı. başka model alacaktım video su sınırsız die casio ex z80 sattı bana... gerçi video süresi hariç fotoğraf ve video çekim kalitesi olarak memnun kaldım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: akhenaten

ikinci de iso 800 olduğu için öyle çıkmış, doğal bişey.

• Merhaba arkadaşlar Bende Casio Z75 Kullanıcısıyım Ufak Tefek Şeyler Dışında Memnunum Makinemden Tek Sorun Gece Güzel Fotolar Çekemiyorum Gece Güzel Fotolar Cekmek İçin Neler Yapabilirim ? 1-2 Taktik Verirmisiniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazYFaLCon

Merhaba arkadaşlar Bende Casio Z75 Kullanıcısıyım Ufak Tefek Şeyler Dışında Memnunum Makinemden Tek Sorun Gece Güzel Fotolar Çekemiyorum Gece Güzel Fotolar Cekmek İçin Neler Yapabilirim ? 1-2 Taktik Verirmisiniz ?

duruma göre bestshot'dan gece portresi veya gece manzarası + sabit duran objeler + tripod kullanmak büyük ölçüde işini görecektir.
  • arkadaşım epeydir compakt bir makina almak için araştırıyorum neticede vardığım sonuç casıo hele z 75 gece güzel resim çekmiyo
  •  CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye)
  • Uzun süredir bir sıkıntı yaşamadan CASIO Z-75 fotograf makinemi kullanıyordum fakat geçen gün bataryayı şarj etmek için koyduğumda gördüm ki şarj aletinin üstündeki kırmızı ışık yanıp sönüyor.2-3 saat bekledikten sonra bataryayı çıkartıp cihaza taktığımda grdüm ki batarya şarj olmamış.
    Böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu arkadaşlar.Sorun nedir ? servise götürmeden halledebilirmiyim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PyRRhiC

Uzun süredir bir sıkıntı yaşamadan CASIO Z-75 fotograf makinemi kullanıyordum fakat geçen gün bataryayı şarj etmek için koyduğumda gördüm ki şarj aletinin üstündeki kırmızı ışık yanıp sönüyor.2-3 saat bekledikten sonra bataryayı çıkartıp cihaza taktığımda grdüm ki batarya şarj olmamış.
    Böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu arkadaşlar.Sorun nedir ? servise götürmeden halledebilirmiyim ?

benim başıma geldi,şu şekilde çözdüm olayı,bi dene istersen...

quote:

Orjinalden alıntı: Tunç:TheBrother

Arkadaşlar bu batarya olayı sonunda benimde başıma geldi.

neredeyse 4 gün boyunca boş batarya makine üstünde kalmıştı ve bende dedimki "şunu bi şarj edeyim."efenim aldım bataryamı taktım şarj aletine,bide ne göreyim.kırmızı lamba bir yanıyor bir sönüyor."aha batarya bozulmuş" dedim kendi kendime ve canım sıkıldı bu işe...sonra biraz düşündüm.tek şarjla 150-170 çekim yapabilen bir batarya nasıl olurda "zırt" diye arızalanabilir?dedim ki "bunda bi iş var..." . bataryanın bozulduğundan şüpheliydim,şarj aleti de sinyal verdiğine göre oda sağlam diye düşündüm.o vakit tek bir şey geldi aklıma,batarya tamamen tükendiği için çok azda olsa bir akım veremiyor,dolayısıyla şarj aleti bataryayı arızalı zannedip sinyal veriyor ve de şarj gerilimini üretmiyor,dolayısıyla batarya şarj olmuyor.öyleyse yapılacak bir tek şey var,şarj aletinin bataryayı algılaması için bataryanın azda olsa bir akım vermesini sağlamak.ama "batarya boş",bi miktar doldurmak lazım...ama nasıl?..aldım bataryayı üzerinde 3.7V yazıyor.dedim ki"ulan bu 3.7V bi yerden tanıdık geliyor".ve 20 sn düşündükten sonra nokia telefonumun bataryasına baktım.birde ne göreyim "3.7v"..tam aradığım voltaj değeri.nokia bataryası ile casio bataryasını yanyana koydum.her iki bataryanın artılarını vede eksilerini birbirine bağladım.yanlış anlaşılmasın hepsini birbirine değil artı artıya,eksi eksiye şeklinde iki adet tel kullanmak suretiyle.bu şekilde çok değil 25-30sn bekledim ve bağlantıyı ayırdım.sonra "bismillah" çektikten sonra casio bataryasını şarj aletine taktım ve "ohh be! oldu valla..." şeklinde derin bir nefes aldım.yaklaşık 2 saat şarj oldu ve artık kullanıma hazır :)

demem o ki siz siz olun bi gün şarj aletinizin lambası yanıp sönmeye başlarsa,ne kadardır şarj etmediğinizi düşünün.hemen bataryayı çöpe atmayın.

NOT:batarya ve pilleri zaten çöpe atmayın.doğa yüzyıllarca üstesinden gelemiyor bunların.

• quote:

quote:

Uzun süredir bir sıkıntı yaşamadan CASIO Z-75 fotograf makinemi kullanıyordum fakat geçen gün bataryayı şarj etmek için koyduğumda gördüm ki şarj aletinin üstündeki kırmızı ışık yanıp sönüyor.2-3 saat bekledikten sonra bataryayı çıkartıp cihaza taktığımda grdüm ki batarya şarj olmamış.

quote:

neredeyse 4 gün boyunca boş batarya makine üstünde kalmıştı ve bende dedimki "şunu bi şarj edeyim."efenim aldım bataryamı taktım şarj aletine,bide ne göreyim.kırmızı lamba bir yanıyor bir sönüyor."aha batarya bozulmuş" dedim kendi kendime ve canım sıkıldı bu işe...sonra biraz düşündüm.tek şarjla 150-170 çekim yapabilen bir batarya nasıl olurda "zırt" diye arızalanabilir?dedim ki "bunda bi iş var..." . bataryanın bozulduğundan şüpheliydim,şarj aleti de sinyal verdiğine göre oda sağlam diye düşündüm.o vakit tek bir şey geldi aklıma,batarya tamamen tükendiği için çok azda olsa bir akım veremiyor,dolayısıyla şarj aleti bataryayı arızalı zannedip sinyal veriyor ve de şarj gerilimini üretmiyor,dolayısıyla batarya şarj olmuyor.öyleyse yapılacak bir tek şey var,şarj aletinin bataryayı algılaması için bataryanın azda olsa bir akım vermesini sağlamak.ama "batarya boş",bi miktar doldurmak lazım...ama nasıl?..aldım bataryayı üzerinde 3.7V yazıyor.dedim ki"ulan bu 3.7V bi yerden tanıdık geliyor".ve 20 sn düşündükten sonra nokia telefonumun bataryasına baktım.birde ne göreyim "3.7v"..tam aradığım voltaj değeri.nokia bataryası ile casio bataryasını yanyana koydum.her iki bataryanın artılarını vede eksilerini birbirine bağladım.yanlış anlaşılmasın hepsini birbirine değil artı artıya,eksi eksiye şeklinde iki adet tel kullanmak suretiyle.bu şekilde çok değil 25-30sn bekledim ve bağlantıyı ayırdım.sonra "bismillah" çektikten sonra casio bataryasını şarj aletine taktım ve "ohh be! oldu valla..." şeklinde derin bir nefes aldım.yaklaşık 2 saat şarj oldu ve artık kullanıma hazır :)

demem o ki siz siz olun bi gün şarj aletinizin lambası yanıp sönmeye başlarsa,ne kadardır şarj etmediğinizi düşünün.hemen bataryayı çöpe atmayın.

NOT:batarya ve pilleri zaten çöpe atmayın.doğa yüzyıllarca üstesinden gelemiyor bunların.

Mantıklı hemen bi deniyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mantıklı hemen bi deniyorum

Görev başarıyla tamamlandı.
    Zeki adamsın vesselam..
    Yardımların için teşekkürler.

• valla hallettiğine sevindim.
  • CASİO KULLANICILARI YARDIMM LÜTFENN.

ELİME CASİO MARKA EX-S100 MODEL FOTOĞRAF MAKİNASI GEÇTİ BİYERDEN KELEPİR FAKAT BUNUN ŞARZ CİHAZI YOK BENDE.. NERDE NASIL BULURUM? VEYA ELİNDE FAZLA SATMAK İSTEYEN VARMI? PİL : NP-20
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayme

CASİO KULLANICILARI YARDIMM LÜTFENN.

ELİME CASİO MARKA EX-S100 MODEL FOTOĞRAF MAKİNASI GEÇTİ BİYERDEN KELEPİR FAKAT BUNUN ŞARZ CİHAZI YOK BENDE.. NERDE NASIL BULURUM? VEYA ELİNDE FAZLA SATMAK İSTEYEN VARMI? PİL : NP-20

gittigidiyor da falan vardır oraya bak.yoksa bulunduğun şehirdeki Casio yetkili satıcısına gidebilirsin...

http://www.mersanet.com/casio/bayi.php
  • Arkadaslar elımde casio exilim z75 model foto makınası var fakat soyle bı sorunum oldu bataryayı cıkartıp şarj aetıne oturttugumda fişe taktıgım an o ustundekı kırmızı ısık sureklı yanıp sonuyo bunun anlamı nedır? urunumun garantısının bıtmesıne son 3 gun lutfen cabuk yardım edersenız bende servıse goturecegım
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Arkadaslar elımde casio exilim z75 model foto makınası var fakat soyle bı sorunum oldu bataryayı cıkartıp şarj aetıne oturttugumda fişe taktıgım an o ustundekı kırmızı ısık sureklı yanıp sonuyo bunun anlamı nedır? urunumun garantısının bıtmesıne son 3 gun lutfen cabuk yardım edersenız bende servıse goturecegım

5-6 mesaj öncesinde sorunun muhtemel cevabı var.bi bak olursa ne ala,olmassa servisin yolları taştan...
  • süper bir makina hediye olarak geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erknugurel -- 26 Aralık 2008; 13:03:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pesimist_im

süper bir makina hediye olarak geldi

güle güle kullan
  • zx 60 şarj cihazını kaybettim..acaba yenisini nerden alırım web den vs... yada anadolu yakasında
  • servisi aradınmı ?
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.