Şimdi Ara

CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.619
Cevap
5
Favori
196.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2

• yavuzazgin; son fotoda bize göre sağdaki kedi "aaa...fotoğraf makinesimi o?" der gibi bakmış
  • DEDIM ALIYIM GOTURUYUM EVE HEPSINI .OYLE GUZELLERKI
  • Merhaba arkadaşlar. Bende ex z-75 var. Geçen gün makinayı açmaya çalıştığımda lens açılıp kapandı ve ekranda "LENS HATASI" yazdı. Oysa 10 dakika önce fotoğraf çekip kılıfına tekrardan koymuştum. Acaba bu hataile daha önce karşılaşan var mı aranızda?
    Ankara'da oturuyorum, servislik bir durum mu var yoksa yazılımsal bir hata mı?
    Darbe veya herhangibir lense temas olmuş da deil. Cevap verebilirseniz çok sevinirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzaffersezen

Merhaba arkadaşlar. Bende ex z-75 var. Geçen gün makinayı açmaya çalıştığımda lens açılıp kapandı ve ekranda "LENS HATASI" yazdı. Oysa 10 dakika önce fotoğraf çekip kılıfına tekrardan koymuştum. Acaba bu hataile daha önce karşılaşan var mı aranızda?
    Darbe veya herhangibir lense temas olmuş da deil. Cevap verebilirseniz çok sevinirim?

makinayı her açtığında aynı hatayımı veriyor.yoksa bi sefer hata verdi ve bidaha açılmadımı.?belkide dediğin gibi bi darbe olduysa,zaten hassas bi mekanizma lens,arızalanmış olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzaffersezen

Merhaba arkadaşlar. Bende ex z-75 var. Geçen gün makinayı açmaya çalıştığımda lens açılıp kapandı ve ekranda "LENS HATASI" yazdı. Oysa 10 dakika önce fotoğraf çekip kılıfına tekrardan koymuştum. Acaba bu hataile daha önce karşılaşan var mı aranızda?

Öncelikle geçmiş olsun.

Garanti durumu nedir ?

Casio yetkili servisi Necatibey caddesinden Maltepe camisine çıkan ara sokakta Termikel binasının yan tarafında bulunmakta, servis yetkilisi Ahmet bey var sabah 9 akşam 17:30 çalışıyor bildiğim kadarıyla vaktiniz varsa gidip gösterin.

Benim başıma ekrande hata olmaksızın lens dışarda kalmıştı ve fabrika hatası çıktı garantiden lens grubu değişti.

• "LENS HATASI" nı her açılışta veriyor. Lens normal açılır gibi yuvasından çıkıyor fakat sonra tekrar yuvasına giriyor ve ekranda "MAKİNAYI TEKRAR AÇIN" yazıyor, tekrar açma tuşuna basıyoum. Aynı şekilde lens yuvadan tekrar çıkıyor ve ekrana görüntü gelmeden geri yuvasına giriyor ve bu efer "LENS HATASI" yazıyor. Herhangibir darbe olmadığına eminim. Çünkü bu hatadan 10 dakika önce fotoğraf çekdim, kapayıp kılıfına oydum..
    Şu an Ankara dışındayım. Dönünce bahsettiğiniz adrese giderim..
    Teşekkür ederim. (Geçen sene almıştım, faturası duruyor. Sanırım garanti 2 yıl. Garatisi var yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzaffersezen -- 9 Eylül 2008; 22:54:02 >
  • ex-z8 almayı düşünüyordum ancak z75 fotolarını felna bu topiciği komple taradım resimlerin netlikten yoksun olduğunu gördüm keskinlik namına bir şey yok artı makinanın başka sitelerden 800 isodaki korkunaç rezalet fotolarını görünce anında vazgeçtim sadece ex-z8 in videosu çok kaliteli diğer foto özellikleir beş para etmez cep telefonundan biraz daha iyi çekiyor özellikle gece çekimleri tam bir kepazelik örneği.millet başka markalarla 800-1600 isoda foto çekiyor gece casio ise nal topluyor.evete casio gidip hesap makinaı ve saat yapsın bence fotoğraf makinaıs casionun işi değil maalesef samsung bile casiodan çok daha iyi.Hatta sony bile çok iyi casiodan.Kesinlikle casio satın almayın paranızı sokağa atmış olursunuz.Reismler incelendi 3 gündür casio inceliyorum nette çekilen tüm resimleir nerdeyse abartısız bine yakın foto baktım berbat ötesi keisnlikle almayın.Artı makinada arıza oranı çok yüksek.Her an bozulabiliyor sebepsiz yere.Walla elimdeki webcam bile foto modunda bundan ex-z8 den iyi resim çekiyor.Şaşırtıcı ama gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackeyesksk -- 11 Eylül 2008; 20:55:11 >

• casio cular nerdesiniz ??? gece modunda çekilmiş fotoşar lazım özellikle ex-z8 olanlar koysunlar lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackeyesksk

casio cular nerdesiniz ??? gece modunda çekilmiş fotoşar lazım özellikle ex-z8 olanlar koysunlar lütfen.

hocam bi önceki mesajında zaten nihayi kararını belirtmişsin.daha ne gece fotoğrafı istiyorsun ki?

bide cep telefonu-webcam muhabbetine girmişsin bunun için de
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackeyesksk

casio cular nerdesiniz ??? gece modunda çekilmiş fotoşar lazım özellikle ex-z8 olanlar koysunlar lütfen.

Siz hem Casio markasını yerden yere vurun ondan sonra kalkın birde emrivaki yaparak gece modunda çekilmiş fotoğraf isteyin.
  • Arkadaşım yerden yere vurmuyom belki çeken arkadaşlar çekmde hata yapomışlardır makinayı düzgün kullanabilen biri gece çekimi yapıp koyarsa düzgün çekiyordur makina diye dedim.Makina üstünde hakimiyeti tam bir arkadaş çekip koysun genelde gördüğüm makinada netlik namına birşey yok makina vasat düz çekiyor ancak pirekare isimli arkadaşın çektiği çok net fotolar dikaktimi çekti ondan dedim şuraya bir kç foto koysanız ne olur yani.
  • Tunç sen yapma bari izmirliyiz hemşeriyiz.gece modu düzgünce koyun bakalım alıcam bu ara fiyatı oldukça iyi ex-z8 199 ytl video çekimi h264 çok kaliteli.yalnız şöyle çekmeniz lazım high sensitivity modunda birde kaç saniye duruyorsa nightscene modunda.Yaw alıcam yardımcı olun gördüğüm reismler kötüydü belkide.İiyi foto çeken pirekare birde tunç sen varsın hadi bir yardımcı olun ya.
  • kaç paran var ?
  • Y ne alakası var kaç paranla ya 199 ytl ye bir yerde satılıyor casio exilim ex-z9 acilen fotolarına ihtiyacım var referans olucak high sensitivity 1600 modunda gece mesela sokak felan çekilmesi lazım artı nightscene modunda kaç saniye pozlayabiliyorsa 2 poz resim lazım acil bakmam lazım.
  • üstteki mesajda EX-Z8 demek istedim değiştir kısmına girince yetkiniz yok diye yazı çıkıyor nedense.?
  • blackeyesksk; bi kere 200 den sonraki isolara bakma bile,1600 iso falan yalan yani bakmaya gerek yok.bi önceki sayfanın sonunda sol_ak arkadaşımızın Sezen Aksu konserinden fotolar var onlara bi bak.yine aynı sayfanın daha üst kısımlarında benim çektiğim havai fişek fotosu var,ilk sayfada pirekare nin çketiği akşam fotoları var.gördüğün gibi bi çok gece fotosu var.

ya söylediğin gibi "bine yakın fotoğrafa" bakmadın yada bu fotoları gördün ama seni tatmin etmedi.her ikiside senin bileceğin iş.

ayrıca sol_ak ın sorduğu "kaç paran var?" sorusunu büyük ihtimalle yanlış anladın.bence maddi durumuna göre bi alternaatif makina önerecekti

• E-mail ile uyarı niye gelmiyor yahu!

Bu mesajı cevap yazıldı e-maili gelmeyince ben de bu konudan bayaa uzak kaldım. Umarım bundan sonra gelir mailler... :)

Herkesin Ramazanı mübarek olsun. (biraz geç oldu ama) :)

Casio'm halen daha her daim çantamda, s6500'ü devamlı yanımda taşıyamıyorum tabi. :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: pirekare

E-mail ile uyarı niye gelmiyor yahu!

Bu mesajı cevap yazıldı e-maili gelmeyince ben de bu konudan bayaa uzak kaldım. Umarım bundan sonra gelir mailler... :)

Herkesin Ramazanı mübarek olsun. (biraz geç oldu ama) :)

Casio'm halen daha her daim çantamda, s6500'ü devamlı yanımda taşıyamıyorum tabi. :D

hocam dslr düşünmüyor musun?

düzeltme: benim ki de laf yani s6500 gibi efsane bi aletten bahsediyoruz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tunç:TheBrother -- 12 Eylül 2008; 22:52:48 >

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.