Şimdi Ara

CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.619
Cevap
5
Favori
196.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Casio kullanıcıları sizin fotoğraf makineleri gece loş ortamda video çekimi yapıyormu . yeni makine düşünüyoruz sony dsc w15 Başarıszı. Kamera düşünmüyoruz. Arkadaşımda A700 var oda başarısız başka marka veya model önerileriniz olabilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tunç:TheBrother

kobem;

z75 de durum şu.(z40 için çok farklı olacağını sanmam)

1-şimdi video kaydettin ve oynatırken ses az çıkıyor.sesi açmayı da buldum,açtım diyorsun ozaman yapacak bişey yok ses o kadar çıkıyordur.o zaman videolarını pc den seyredersin olur biter.

2-focus;odak,odaklamak demektir.yani fotosunu çekeceğin nesneye önce makinayı odaklaman gerekir.buda şöyle yapılır.bu tip makinalarda deklanşör 2 kademelidir.önce yarım basar odaklamayı yaparsın sonra elini çekmeden tam basarsın çekim yaparsın.faydası nedir?çektiğin fotonun bulanık çıkmamasını,net ve temiz fotolar elde etmeni sağlar.(bu olay video kaydı için geçerli değildir...)

3-rec; kayıt modu,play de kaydettiklerini oynatma/gösterme modudur(heralde)daha detay verirsen yorum yapılabilir..

4-image size,fotonun baskı boyutunu gösterir.mesela 3 mp de A4 kağıdına kayıpsız baskı alabilirken,5mp de A3 kağıdına baskı yapabilirsin.yani adı üstünde fotonun boyutudur.image quality ise anlaşıldığı üzere kalitedir ve genellikle ekonomik/orta/iyi olarak 3 kademedir.boyutla alakası yoktur.foto kalitesini belirler...

yanlız senin alette optik vizör varmış,benimkinde yok vizör adamı acaip havaya sokuyo.(yani beni sokuyo) varsa başka bişey yardımcı olmak isterim...

dostum sağol yardım için.

ancak şu sese çözüm olmaz mı? bi de optik visor ne ayak?

• kobem;

Vizör, fotoğrafı çekerken baktığımız minik göze verilen isimdir. Yabancı dokümanları okurken Viewfinder olarak karşılaşırız.
    Günümüzde vizörün yerini tutan LCD’ler de kullanılmaktadır ama bunlar, vizör kadar hakimiyet sağlamaz. Dijital kameralarda ise birkaç tip vizör bulunur. Bunlar optik TTL vizör, elektronik vizör ve normal vizördür.
    Normal vizörler, makinenin sol üst köşesinde yer alır ve önden bakıldığında arkası görülebilen bir mekanizmadır. (alıntı....)

ses sonuna kadar açıksa yapacak bişey yok...
  • quote:

kobem;

Vizör, fotoğrafı çekerken baktığımız minik göze verilen isimdir. Yabancı dokümanları okurken Viewfinder olarak karşılaşırız.
    Günümüzde vizörün yerini tutan LCD’ler de kullanılmaktadır ama bunlar, vizör kadar hakimiyet sağlamaz. Dijital kameralarda ise birkaç tip vizör bulunur. Bunlar optik TTL vizör, elektronik vizör ve normal vizördür.
    Normal vizörler, makinenin sol üst köşesinde yer alır ve önden bakıldığında arkası görülebilen bir mekanizmadır. (alıntı....)

ses sonuna kadar açıksa yapacak bişey yok...

yeniden sağol! Çok acil yardım gerek
    ben bayağı poz aldım ki baktım içine 256 MB SD kart varmış. En son bi tane video aldım
    onu aldığım gibi 60 poz harcadı. şu an acilen KABLOYA GEREK DUYUYORUM
    ama her nedense kutudan BİLGİSAYAR BAĞLANTI İÇİN KABLO ÇIKMADI.

otomatik tanıyo mu bilgisayar kamerayı? gerçi onu da denedim ancak olmadı

• casio Exilim s770 kullanan varmı? çekim kalitesi hakkında yardımcı olurmusunz?
  • fatihilmi; genel özellikleriyle z serisinıin birçok modeliyle benzer.dolayısıyla önceki sayfalardaki fotolara ve yorumları okursan sana gerekli fikri verecektir.ilk makinen olacaksa gayet taminkar olacaktır.tasarımı için zaten söylenecek bişey yok.süper...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tunç:TheBrother -- 23 Temmuz 2008; 14:23:40 >
  • quote:

fatihilmi; genel özellikleriyle z serisinıin birçok modeliyle benzer.dolayısıyla önceki sayfalardaki fotolara ve yorumları okursan sana gerekli fikri verecektir.ilk makinen olacaksa gayet taminkar olacaktır.tasarımı için zaten söylenecek bişey yok.süper...

çok teşekkürler ilk makinam olcak inşallah :)
  • Ben hoparlör alacağım için 2 haftalık siyah Exilim-z9 'umu satıyorum. Garantisi faturası herbirşeyi mevcuttur. İlgilenen var ise :

http://forum.donanimhaber.com/m_24955546/tm.htm
  • quote:

fatihilmi; genel özellikleriyle z serisinıin birçok modeliyle benzer.dolayısıyla önceki sayfalardaki fotolara ve yorumları okursan sana gerekli fikri verecektir.ilk makinen olacaksa gayet taminkar olacaktır.tasarımı için zaten söylenecek bişey yok.süper...

dostum biraaz üstteki son mesajıma bakar mısın?
  • Selam Casiocu gençlik :)
    Uzun süre oldu, ne var ne yok diye bi baktım. Başlığı hala ilk sayfada bulabilmek güzel. Alanlara alacaklara hayırlı olsun.

Gelmişken birkaç bişey ekleyeyim bari...
    Kendimi bi tane tripot aldım. Çekeceğiniz komposizyonu da bulunda gece çekimleri hiç de kötü değilmiş bizim makinenin yahu!

Bandırma, İskele Binası:
     CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye)

Şimdilik bu kadar. Elimde tonlarca fotoğraf var. Bugün çektiğim bi kaç fotoğraf ile birlikle 9900lü sayılara ulaştım. Yakında 10,000. fotoğrafımı çekeceğim yahu

• quote:

Orjinalden alıntı: phm

Selam Casiocu gençlik :)
    Uzun süre oldu, ne var ne yok diye bi baktım. Başlığı hala ilk sayfada bulabilmek güzel. Alanlara alacaklara hayırlı olsun.

Gelmişken birkaç bişey ekleyeyim bari...
    Kendimi bi tane tripot aldım. Çekeceğiniz komposizyonu da bulunda gece çekimleri hiç de kötü değilmiş bizim makinenin yahu!

Bandırma, İskele Binası:

Şimdilik bu kadar. Elimde tonlarca fotoğraf var. Bugün çektiğim bi kaç fotoğraf ile birlikle 9900lü sayılara ulaştım. Yakında 10,000. fotoğrafımı çekeceğim yahu

OHAAAAAAAAAAAAA!

• kobem; zannedersem kablo mevzundan bahhsediyorsun.kablo olmadan pc bağlantısını şöyle yapabilirsin...bi tane cart reader alırsın.zaten çok pahalı bişi değil.ama pc ye fotoğraf atmak istediğin her sefer kartı makineden çıkarıp reader a takman gerekecek.bu da can sıkıcı olabilir.sen en iyisi al makinanı git bi elektronikçiye.makinanın soketini göster.ona göre bi kablo al....
  • quote:

kobem; zannedersem kablo mevzundan bahhsediyorsun.kablo olmadan pc bağlantısını şöyle yapabilirsin...bi tane cart reader alırsın.zaten çok pahalı bişi değil.ama pc ye fotoğraf atmak istediğin her sefer kartı makineden çıkarıp reader a takman gerekecek.bu da can sıkıcı olabilir.sen en iyisi al makinanı git bi elektronikçiye.makinanın soketini göster.ona göre bi kablo al....

kart okuyucum istanbulda kaldı
  • arkadaslar exılım ex s10 almayı dusunuyorum nasıl bır makınadır bu ıslerde yenıyım!!!!!!!!!!!

dun darty ye gıttım orda adam bana onun yerıne canon ıxus 75 onerdı onun yerıne ama ben tasarım gorunus olarak durusu olarak cok hosuma gıttı bu ex s10 ..sızce bunların hangıs daha ıyıdır . ozellıkle vıdeo cekımı olarak=???????????
  • yavuzazgin; valla video çekimi bir fotoğraf makinesinne göre oldukça iyidir casio ların.gönül rahatlığıyla alabilirsin...
  • imam bayıldıııı
  • quote:

Orjinalden alıntı: truva06
    imam bayıldıııı

Alo 112 acil servis mi?()...
  • quote:

yavuzazgin; valla video çekimi bir fotoğraf makinesinne göre oldukça iyidir casio ların.gönül rahatlığıyla alabilirsin...

Tunç, sen neden fotoğraf falan koymuyorsun yahu? Özledim senin kediyi :)
    ---
    Bu kareyi çektiğimde keşke daha iyi bi maiknem olsa diye iç geçirdim... Ayın konumu gerçekten çok hoş bi kare oluyordu ama güneşin batış saatlerinde olduğu için ışık azdı. Üstelik 3x optik zum kullandım. Dolayısıyla uzun pozlama yapmak daha iyi olurdu. Tripod yanımda yoktu zaten. O yüzden ISO'yu biraz açıp böyle kumlanmaya kurban gidecek şekilde çekmek zorunda kaldım. :(

---
    @truva06, sen mi yaptın? Eline sağlık :)

• Uzun zaman oldu paylaşım yapmayalı özlemişim... CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye)

• MustyLiv kardeş resimler harika emeğine sağlık
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.