Şimdi Ara

İki yeni Pentium ve Celeron işlemcisi duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel’in 14nm sürecindeki son serisi olan ve düşük güç tüketimiyle ultra ince dizüstüler ile ikisi bir arada tablet modelleri için geliştirilen Comet Lake mimarisi iki yeni üyeye daha kavuştu. Pentium ve Celeron işlemciler serinin en altında yer alıyor.

Pentium 6405U ve Celeron 5205U özellikleri

14nm++ üretim süreci ile geliştirilen Intel Comet Lake ailesinde 10xxx ile başlayan isimlendirmeler görmekteydik. Pentium 6405U ve Celeron 5205U işlemcileri bir anlamda bu isimlendirmeyi çeşitlendirmiş oldu. Bu iki işlemci kendisine Comet Lake-U serisinde yer bulmuş.

Ayrıca Bkz.Moto Razr katlanabilir telefonu karşınızda

Pentium 6405U işlemcisinde 2 çekirdek ve 4 izlek birimi görüyoruz. 2.4GHz taban hızı aslında serinin en yükseği diyebiliriz. 2MB L3 ön bellek barındıran işlemci 15W enerji tüketiyor. UHD 610 grafik birimi ise 950MHz seviyesinde. DDR4 2400MHz desteği sunan işlemci için 161$ fiyat etiketi belirlenmiş.

Celeron 5205U işlemcisi ise 2 çekirdekli ve izlek birimi yok. Çekirdekler 1.9GHz hızında çalışıyor. UHD 610 grafik birimi ise 900MHz seviyesinde. Ön bellek, TDP ve bellek desteği abisi ile aynı. İşlemci 107$ fiyat etiketine sahip.

• Celeron dedin mi uzaklaşacaksin oradan

• Ussuz kullanıcısına yanıt

Celeron 333 başkaydı.
  • Celeron 333 ve ardından

Pentium 3 650..

Hey gidi günler.

• 2 çekirdek 0 izlek 107 dolar Allah bereket versin.

Celeron 500 üm vardı, yıllarca kullandım taki Core 2 duo alana kadar. adam olana celeron çok bile

• Bunu alacak enayi varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Celeron n3350'lü laptopum var, tdp limiti kaldırıp 15 watt'a kadar elektrik çekmesine izin verdim belki inanmazsınız ama 2k 60 fps videoyu dropsuz oynatıyor aşırı memnunum fan yok bir şey yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan biz (amd) nerdeyiz bu müptezel p..venk nerde
  • Çöp.
  • İki yeni Pentium ve Celeron işlemcisi duyuruldu

• gömülü sistemlerde,
    en azından işlemciyle gpu nun aynı saat hızında çalışacağı günü bekliyorum.

bununda dışında hiç bir şey,
    son kullanıcının beklentisini karşılayamaz !

• Bu işlemcilerin kullanım alanı gömülü sistemlerdir. Tabii milleti her zamanki gibi i7'den, Ryzen 7'den aşağısı kesmediği için malum yorumlar birbiri ardına düşmeye başladı.

• 160 dolara pentium işlemci

• Ne cift cekirdekmis be 15 yildir hayatimizdan cikmadi intel saolsun.

• @gun Güne böyle uyandık. Ayda bir kaç kez bununla karşılaşıyoruz.

İki yeni Pentium ve Celeron işlemcisi duyuruldu
  • Yeter be kardeşim Apple bile A13'le nerelere geldi biraz daha gayretle bu işlemciyi geçemiyor musunuz. Senin çoktan i7-840QM'yi de geçmen gerekiyordu 9 sene önce çıkmış işlemciyi 4 çekirdek olsun olmasın. AMD mobilde de bir atılım yapsa da bu adamlar artık eski-yeni tüm mobil klasmanında ilk 200lere Celeron ve Pentium performansı getirseler. 2720qm bile yer yer sürünürken bu işlemcilerle iş yapılmaz.
  • 2. Nesil Celeron B815 var win7 classic tema 😂 internet YouTube office işlerimi çok iyi görüyor bide ssd taktım namıssıza 4sn de açılıp kapanıyor arada bi cs 1.6 atıyorum o kadar işte bu devirde nasıl alalım yeni leptop yeni nesil donanım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu işlemcinin yapılış amacı nedir ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.