Şimdi Ara

Ford'un yeni nesil multimedya sistemi SYNC 4'ten ilk detaylar geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ford, şirketin yeni nesil bilgi-eğlence sistemi SYNC 4 ile ilgili ilk bilgileri paylaştı. Pek çok yeni özellikle geleceği söylenen sistemin SYNC 3’ten iki kat daha fazla işlem gücüne sahip olacağı açıklandı.

2020’den itibaren belirli Ford modellerinde görmeye başlayacağımız SYNC 4, standart olarak bulut desteğine sahip olacak. Bu sayede navigasyon sistemindeki harita sürekli yenilenerek trafik ve yol durum bilgisini en doğru şekilde sürücüye sunacak. Gelişmiş sesli kontrol sistemi de sürücü ve yolculardan gelen tüm komutları rahatlıkla algılayıp hızlı tepki verebilecek.

Daha gelişmiş bir arayüz ve grafikler ile karşımıza çıkacak olan SYNC 4’e eklenecek yeni özellikler ekran boyutuna ve modele göre değişiklik gösterecek. Fakat multitasking özelliği sistemin tüm versiyonlarında standart olacak. Bu sayede ufak pencerelere bölünebilen ekran, sürücü ve yolcuların farklı işleri aynı anda kontrol edebilmesine imkan verecek.

Ayrıca Bkz.Porsche, internet sitesi üzerinden otomobil satışına başlıyor

SYNC 4 bilgi-eğlence sistemi 8 ila 12 inç arasında değişen dokunmatik ekranlarla tercih edilebilecek. Ayrıca 15.5 inçlik dikey yerleşimli bir ekran da seçenekler arasında olacak. Bu ekranın arayüzünde bulunan “Adaptive Dash Cards” isimli kartlarda sıklıkla kullandığınız özellikler veya uygulamalar bulunacak. Bu sayede popüler uygulamanızı açmak için her seferinde menüye girip seçim yapmanız gerekmeyecek.

Ford’un yeni bilgi-eğlence sistemiyle ilgili altı çizilen özelliklerden biri de Waze, Alexa gibi SYNC Applink uygulamalarının yanı sıra kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğinin gelmiş olması. Yeni SYNC 4 bilgi-eğlence sistemi 2020 itibariyle belirli Ford modellerinde kullanılmaya başlanacak. Mustang esintileri taşıyan elektrikli SUV modelinde de bu sistemi görmemiz muhtemel görünüyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Ford'un yeni nesil multimedya sistemi SYNC 4'ün özellikleri açıklandı

• Şu tablet ekran muhabbeti kadar tiksindiğim başka bir şey yok. yap 7-8 inç bi ekran , apple car , android auto adam gibi çalışsın yeter bana. telefondan her şeyi sizin koydunuz o tabletlerden çok daha iyi yapıyoruz. yansıtma ekranı olarak kullanın yeterli. geri kalan bilgileri gösterge panelinin orada olması , klima kumandalarının düğmeli olması , bunun sürekli dijital ortama eklenme çabasını niye bu kadar üsteleniyor anlamıyorum.
  • Çok paradır😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tabletleri arabanın göğsüne yapıştırıp satma modasına Ford da katılmış. Eee biraz geç olmuş ama olsun. Bende tutmaz diyordum ama tuttu işte.
    Ama Headup display ve göstergeleri dijital olan arabaları beğenmiyor değilim.

• Şu tablet ekran muhabbeti kadar tiksindiğim başka bir şey yok. yap 7-8 inç bi ekran , apple car , android auto adam gibi çalışsın yeter bana. telefondan her şeyi sizin koydunuz o tabletlerden çok daha iyi yapıyoruz. yansıtma ekranı olarak kullanın yeterli. geri kalan bilgileri gösterge panelinin orada olması , klima kumandalarının düğmeli olması , bunun sürekli dijital ortama eklenme çabasını niye bu kadar üsteleniyor anlamıyorum.

• O kadar para alıyorlar 2binlik ipad kadar düzgün çalışmıyor hiçbirisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki nokta önemli:

1) Kablosuz android auto , car play ve applink. Sanırım bunu sunan şimdilik yok. Şu an pek çok kişi telefonu bağlamak zahmetli geldiği için android auto vs kullanmıyor. Ben mesela SYNC3 te sürekli telefonu bağlamaktan bıktım. Digital radyoları dinlemeyi sevmeme rağmen bazen üşenip bağlamıyorum ve dandik on air lokal radyoları dinliyorum.

2) Bulut tabanlı navigasyon. Yandex, google vs bağlılığı bitirecektir.

Gerçi bu özellikler muhtemelen lokasyon bazlıdır ve bize gelmesi de uzun sürer. Mesela şu an TR de SYNC 3 ile hiç applink uygulaması kullanılamıyor. Boşu boşuna var o
  • 2019 toyotalar da daha carplay bile yokken avrupalı firmalar bu tür oyuncakları güzel yapıyor arabalarında

• TncyKrmn kullanıcısına yanıt
    Biz VW'e saydırıyoruz da adamlar o işi çok güzel yapıyor. 8 inç ekran, CarPlay/Android Auto desteği mis. Bu ekranlar yine eski modeller gibi kol mesafesinden uzak Allah'a yakın olacaksa hiç gelmesin daha iyi :D

• x-rayted kullanıcısına yanıt
    Çoğu firma CarPlay/Android Auto için para istiyor ve maalesef, şu an kablosuz olarak hiçbir aracın AA/CP desteği yok genel olarak gecikmesiz cihaza bağlanmak istediği için.

• Ford SYNC 3 te çok iyi şahsen focus ta kullanıyorum ve kesinlikle çok memnunum

• Az daha uzun olsa dikiz aynasiyla birlesicek

• Maliyetleri düşürüp karı arttırmak için...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.