Şimdi Ara

OPEL VECTRA yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
104.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ***LPG**** li OPEL VECTRA B kasası olan arkadaşlar(2000cc).aracınızın şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimini yazarsanız sevinirim.saygılar...

• 1996 opel vectra cd 2000 cc.
    Şehirler arası 60 litre ile 900 km.90-100 km ile normal süratte 200 ykrş ,160-230 km süratte ise 450 km.sen hesapla,
    şehir içinde ise ortalama 320-350 ykrş yakıyor.
  • tüplüsü kaç yakarki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pikacu-06

tüplüsü kaç yakarki..

%40 vivarı bir tasarruf olur..
  • Benim arabam 2001 model Opel Vectra 2.0 CDX otomatik vites ve benzin sarfından oldukça keyifsizim.
    İstanbul'da şehir içi ortalama 13 lt/100km (yol bilgisayarı verisi) gibi bir sarfiyat var (0,40 YTL/km ediyor). Aracı satmak istediğimde ise ne yazık ki değerinin çok altında alıcı buluyor. Forumu takip ettikten sonra LPG konusuna daha sıcak bakmaya başladım. Bana tavsiye edeceğiniz İstanbul içinde en güvenilir (fiyatı hiç önemli değil) marka ve montaj için servis hangisi olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: harddiksman

Benim arabam 2001 model Opel Vectra 2.0 CDX otomatik vites ve benzin sarfından oldukça keyifsizim.
    İstanbul'da şehir içi ortalama 13 lt/100km (yol bilgisayarı verisi) gibi bir sarfiyat var (0,40 YTL/km ediyor). Aracı satmak istediğimde ise ne yazık ki değerinin çok altında alıcı buluyor. Forumu takip ettikten sonra LPG konusuna daha sıcak bakmaya başladım. Bana tavsiye edeceğiniz İstanbul içinde en güvenilir (fiyatı hiç önemli değil) marka ve montaj için servis hangisi olabilir?

Dostum beklediğin hata, 2000 CC o kasa vecra sıralı LPG ile 140 ykr ortalama şehir içi yakıyor.
  • Nasıl olur arkadaş. Kafayı yiyecem. Benzinde Şİ 40-ŞD 30 YKR, LPG'de Şİ 26-ŞD 18YKR yakıyor. Elemana gittim daha düşüremem arıza lambasını yakar durur olacağı bu kadar dedi. Neresine baktıracaz bunun az yakması için. İnmiyor.
  • bendede 1.6 vectra var şehir içi 26 ykr şehir dışı 18 ykr yakıyor. sen istersen aracı güzel bir bakıma sok kardeş ama tanıdığın bir servis olsun çünkü ihtiyacın olmayan parçalarıda değiştirirler iyice moralin bozulur bu sefer. yakıt tüketimini arttıran faktörler var forumda ara belki onlardan birisinde bir eksiğin vardır kardeş.
  • selam arkadaşım.2000 vectra için hangi sıralı sistem markası önerebilirsin?
  • ben taktırırsam prins olacak. daha hâla tam karar vermiş değilim ama prinsi çok övüyorlar alıpta şikayeti olan yok.
  • bizdede vardı 2001 model cdx 2.0, baya bi benzin yakıyodu, hele son demlerine doğru full depo 500km falan zor çıkarıyodu, eco diye bi tuş vardı, o bi nebze düşürüyo tüketimi.yinede lpg daha hayırlı olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo

bizdede vardı 2001 model cdx 2.0, baya bi benzin yakıyodu, hele son demlerine doğru full depo 500km falan zor çıkarıyodu, eco diye bi tuş vardı, o bi nebze düşürüyo tüketimi.yinede lpg daha hayırlı olur

hocam bir yanlışın var o eco tuşu benim bildiğim klimanın tuşu
  • yok hyr, motor ecotech diye zaten, eco ya alınca yol bilgisayarında tüketim değeri baya azalıyordu, tabi araç güçtende düşüyodu, bazen babam 30 km lik benzin kalıncaya kadar depoyu boşaltırdı,ecoya basınca o sayının 40 olduğunu bilirim.sonra bu araba gitmiyo böle diip eco dan çıkarırdı, o zamana kadar zaten benzinci bulurdu

edit: şimdi aklıma geldi, belki klima motordan güç çalıyorya, o gücü minimuma düşürüyor olabilir, sizin gözlemlediğiniz öle olabilir.çünkü klima öyle durumlarda sıcak hava üfürüyordu, tabi açmadığımız durumlarda belirttiğim gibi performansta düşüş oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 13 Mayıs 2007; 20:31:40 >
  • % 45 net tasarruf kazanırsınız.
    benzin lpg fiyat farkına göre bu oran değişir. ama % 40 ın altına düşmez
    quote:

Orjinalden alıntı: pikacu-06

tüplüsü kaç yakarki..
  • benim arabam 2001 model vectra daha yeni aldım atiker tüp takılı ancak şehir içinde 240 ykr yi buluyor yakıtı ve ben çok fazla diyorum çünkü arabayı almadan önce yakınlarımdan yapmış olduğum araştırmada aracın 180 - 190 ykr şehir içi tüketimi var demişlerdi hadi biri yanıldı diyelim ama ben kaç kişiye sorduysam öyle ayarı bozuk olabilir diye düşünüyorum onu da yaptırdıktan sonra bi daha bakacağım şayet aynı yakarsa satacağım
  • harbiden bu eco tuşu klima değil mi ya basınca klima açılıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihr1

benim arabam 2001 model vectra daha yeni aldım atiker tüp takılı ancak şehir içinde 240 ykr yi buluyor yakıtı ve ben çok fazla diyorum çünkü arabayı almadan önce yakınlarımdan yapmış olduğum araştırmada aracın 180 - 190 ykr şehir içi tüketimi var demişlerdi hadi biri yanıldı diyelim ama ben kaç kişiye sorduysam öyle ayarı bozuk olabilir diye düşünüyorum onu da yaptırdıktan sonra bi daha bakacağım şayet aynı yakarsa satacağım

Arkadaşım bu benzin fiyatlarıyla 1,6 araçalr bile 380-400 kuruş yakıyor bunun altını söyleyen yalan söler. Bende de 2.0 scenic sehir içi 10 litrenin altına düşmüyor şehirler arasıda 6,5 litrenin altına düşmüyor buda ş.içinde 400 kuruş civarı yakıt eder şehir dışında ise 230 civarı yapıyor. Millet yalan söylüyor aracım şunu yakıyor bunu yakıyor diye. Senin aracın gayet normal yakıyor hiç merak etme. Şehir içinde benzinle hiç bir c sınıfı araç 350 nin altında yakmaz. Tüp sarfiyatını da yüzda 40 ını düşerek hesapla. Sen milletin dediğine bakma daha idda eden olursa bin aracxına göster de bakalım ne diyecek. Ya da sen yakınlarına sorduğunda benzi 2.5 lira tüp 1,3 lira idi şimdi benzin 3.8 lira tüp ise 2,1 lira. Gerisini sen hesapla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Benim arabam 2001 model Opel Vectra 2.0 CDX otomatik vites ve benzin sarfından oldukça keyifsizim.

Dostum beklediğin hata, 2000 CC o kasa vecra sıralı LPG ile 140 ykr ortalama şehir içi yakıyor.

hangi ülkedeki lpg fiyatı ile hesapladınız anlamadım lütfen birazdaha destekli atalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihr1

benim arabam 2001 model vectra daha yeni aldım atiker tüp takılı ancak şehir içinde 240 ykr yi buluyor yakıtı ve ben çok fazla diyorum çünkü arabayı almadan önce yakınlarımdan yapmış olduğum araştırmada aracın 180 - 190 ykr şehir içi tüketimi var demişlerdi hadi biri yanıldı diyelim ama ben kaç kişiye sorduysam öyle ayarı bozuk olabilir diye düşünüyorum onu da yaptırdıktan sonra bi daha bakacağım şayet aynı yakarsa satacağım

bende de 97 model 2.0 CD var lendirenzo kitli , sehir ici 9 litre \100 km; sehir disi 90 km\s sabit hizla 7.2-7.3 litre \ 100 km sarfiyat yakaliyorum .bu da sehir ici 18-19 kurus , sehir disi 14-15 kurus gibi bi sarfiyata denk gelio , yakinlarinizdan duyduklariniz gayet dogrudur.

Ayrica aracin teybinin uzerindeki bolmedeki ECO tusu sadece ve sadece klimanin daha ekonomik calismasini saglar , direkt motora etki eden ve yakit tuketimini azaltan bir fonksiyonu yoktur , belki klima acikken
    ECOya basarsaniz klimanin guc sarfiyatini azalttigi icin dolayli yakit tuketimin azaltabilir ki bu da ihmal edilebilecek kadar azdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sxn4 -- 31 Mayıs 2010; 22:16:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dayıcım

quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

quote:

hangi ülkedeki lpg fiyatı ile hesapladınız anlamadım lütfen birazdaha destekli atalım...

Türkiye'de 3 sene önceki fiyattan bahsediyor arkadaş..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.