Şimdi Ara

Sony PS4 tüm zamanların en çok satan ikinci masaüstü konsolu oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• PS3 dönemindeki hatalarından ders alan ve PS4 konsolunda benzer hataları yapmayan Sony rekor kırmaya devam ediyor. Sony PS4 toplam satışları ile tüm zamanların en çok satan ikinci masa üstü konsolu olmayı başardı.

Halen satılıyor

Sony’den yapılan açıklamaya göre yılın üçüncü çeyreğinde 2.8 milyon adet PS4 ve PS4 Pro konsolu satıldı. Böylece toplamda 102.8 milyon konsol satılmış oldu. Orijinal PS konsolunu çok az bir miktarla geçen PS4 ikinciliğe yükseldi. PS2 ise 155 milyon satışla ilk sırada yer alıyor ve geçilmesi pek mümkün değil gibi. Taşınabilir konsol tarafında ise Nintendo DS modeli 154 milyon, Game Boy ise 118.69 milyon satış yapmış durumda.

Ayrıca Bkz.Asus TUF Gaming VG249Q oyuncu monitörü tanıtıldı

Buna rağmen Sony’nin konsol kadar akıllı telefon satışı yapamadığı görülüyor. Son çeyrekte sadece 600 bin adet telefon satan Sony’ye Xperia 1 gibi iddialı modeller de etki edememiş durumda.

Firmanın son çeyrekteki toplam geliri 20 milyar dolar civarında gerçekleşti ve yüzde 3 civarında bir düşüş yaşandı. Faaliyet karı ise 2.56 milyar dolar olarak rekor seviyeye ulaştı. Firmanın oyun bölümü yüzde 35 civarında kar kaybı yaşarken akıllı telefon bölümü de düşüş yaşadı. Yine de Spider-Man: Far From Home gelirleri ve sensör biriminin yüzde 22 büyümesi firmanın itici gücü oldu.

• Zaten kaç tane konsol var ki :)))

• mustafabarakli23 M kullanıcısına yanıt
    düsündügünden daha cok. Eskiden daha cok cikiyordu simdi PS, xbox, nintendo cikiyor sadece.

• ''masaüstü konsolu oldu'' derken neyi kastettiniz tam olarak anlaşılmıyor. masaüstü bilgisayar gibi olmuş. Oyun konsolu demek daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLuBu

''masaüstü konsolu oldu'' derken neyi kastettiniz tam olarak anlaşılmıyor. masaüstü bilgisayar gibi olmuş. Oyun konsolu demek daha doğru olur.
    Game Boy, PlayStation Portable gibi taşınabilir oyun konsolları ile karıştırılmasın diye masaüstü oyun konsolu demiş.

Sony PS4 tüm zamanların en çok satan ikinci masaüstü konsolu oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 30 Ekim 2019; 22:47:33 >

• Ps2 1. ama nedense bana türkiyede ps3 fazla satıldığı için ps3 1. gibi geliyordu :)

• PS2 hepsinden daha güzeldi. Şimdi o heyecanı vermiyor hiçbirisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "iddialı xperia 1 modeli" sıkıntı tam olarak burada ey sony! Sıkıntı cihazlarının iddialı olduğunu zannetmen

• Burda Ps4 başarısı kadar, Xbox başarısızlığı da büyük bir etken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Burda Ps4 başarısı kadar, Xbox başarısızlığı da büyük bir etken.
    Xbox kullanıcıları çok memnundu. Cihazlarını öve öve bitiremiyorlardı. Şimdi Xbox'a başarısız mı diyorsun? Bu mesajını görmemişlerdir. Hele bir görsünler, atağa geçerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

Xbox kullanıcıları çok memnundu. Cihazlarını öve öve bitiremiyorlardı. Şimdi Xbox'a başarısız mı diyorsun? Bu mesajını görmemişlerdir. Hele bir görsünler, atağa geçerler.

Alıntıları Göster
    sony böyle gitsin :D yolmaya devam etiği sürece xbox kulananlar kazanıyor
    the outer worlds ps4 de 390tl
    xbox one da game pass da bedava (game pass 5tl 1 aylık yılık 180tl )
    bu olay xbox kulananlara yaradı sayesinde xbox one kulanan kişiler ucuz yolu
    oyun oynuyolar ve oyun sorunları yok game pass ea ile filan :D
    ps4 kulananlar plus verdiği dandik oyunlar ile idare ediyolar :D

ps4 satış ile kazandı ama gerçek kazanan oyuncular gözünde xbox oldu son 1 yıl
    içinde yaptıkları ile.

• ps4 pro aldim bir kenara attim. tek basina cok sikici. belki 37 yasinda olusumdan, hic bir oyun bir gunden fazla ilgimi cekmedi. diablo 3 bile 1 gun surdu

• Ayrı zamanda en çok satan 5 konsolun 4 ü SONY'nin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendi işlemcisini üretemediği sürece
    benim gözümde o tam anlamıyla bir konsol falan değil !

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafabarakli23

Zaten kaç tane konsol var ki :)))
    İlk oyun jenerasyonundan beri 687 tane. 8. jenerasyon içerisindeyiz.

Bizim yaş dönemlerimize denk gelenlerden bir kaç tane sayayım: SNES, Nes, Wii, Dreamcast, Amiga, Gamecube, Wii U, Atari, Sega Mega, Ps1, Xbox 360, Xbox, Ps2, Ps3, Xbox One, Ps4, Ps4 pro, Xbox OneX...

Ps 2 hala birinci sırada. Ps4 2. sıraya yerleşti. En çok satan 5 konsolun 4 ü de yine Sony'den !

Aydınlandınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 31 Ekim 2019; 9:25:37 >
  • İlk seferinde ps2 sonrasında ps3 aldım. Sonra baktım ki Sony asla müşterilerini düşünen değil sadece kasaya nasıl para doldurup dururum diyen bir marka olduğunu öğrendim. Ve asla bir daha hiç bir markasını almadım. Ps3 çıktığı anda bir ay içerisinde ps2 nin oyunlarını piyasadan çekti. Ve sıra ile her model yüksetişinde bunu yaptı. Kendimi enayi gibi hissetmeye başladım ve bıraktım artık Sony i.

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Çok doğru katılıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xbox da geriye uyumluluk olmasaydı ps5 e ps4oyun uyumluluğunu getirmezlerdi önceki konsolları çok çabuk unutuyor sony ps plus ps3 de de var ama artık oyun çıkmıyo ona e xbox a bakıyosun ilk xbox a bile hala oyun veriyo live gold bugün ben xbox one da bi game pass ile the outer worlds,gears5,forza horizon4 gibi büyük çaplı oyunları aylık 30 tl ye oyniyabiliyorum 30! Ve 230 dan fazla oyun var sürekli ekleniyo xbox gold live da verilen oyunları üyelik bitse bile bizde kalıyo oyniyabiliyoruz yani demek istediğim arada 60 milyon fark olsa bile xbox da fazla özel oyun olmasa bile bu nesilde kendi xbox oyuncularının kalbini fethedip xbox kanadında kalmasını sağladi gelecek nesil ps5 hızı ile xbox ise gücü ile iddialı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu nesle damgayı sony vurdu, başarılı bir nesil geçirdiler. Microsoft tarafının bunda payı yüksek, umarım bu başarıyı görüp gelecek nesilde ciddi hamleler yaparlar.

Aralarında ciddi bir rekabet olmasını istiyorum, yoksa birinden biri rahatladığında piyasayı mahveder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

sony böyle gitsin :D yolmaya devam etiği sürece xbox kulananlar kazanıyor
    the outer worlds ps4 de 390tl
    xbox one da game pass da bedava (game pass 5tl 1 aylık yılık 180tl )
    bu olay xbox kulananlara yaradı sayesinde xbox one kulanan kişiler ucuz yolu
    oyun oynuyolar ve oyun sorunları yok game pass ea ile filan :D
    ps4 kulananlar plus verdiği dandik oyunlar ile idare ediyolar :D

ps4 satış ile kazandı ama gerçek kazanan oyuncular gözünde xbox oldu son 1 yıl
    içinde yaptıkları ile.

Alıntıları Göster
    Hoş geldin kardeş. Ben de senden bahsediyordum. Yalnız yanlış adama çattın. Xbox'a @evo_4 başarısız dedi. Başarısız diyen ben değilim. Ben aradan kaçayım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.