Şimdi Ara

EA oyunları resmen Steam'e geri dönüyor: İşte dev anlaşma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EA oyunları resmen Steam'e geri dönüyor: İşte dev anlaşma

Electronic Arts oyunları uzun bir aranın ardından Steam'e geri dönüyor. Bugün konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlayan EA, popüler oyunlarını yavaş yavaş Steam platformunda yayınlayacağını duyurdu. 

EA-Steam ortaklığının ilk ürünü önümüzdeki ay yayınlanacak olan Star Wars Jedi: Fallen Order olacak. Fallen Order şimdiden Steam'de ön siparişe açılmış durumda. Oyunun fiyatı 399 TL olarak belirlenmiş. 15 Kasım'da oyunseverlerle buluşacak.

Yayınlanan blog yazısında EA; Battlefield V, FIFA 20, The Sims 4, Apex Legends gibi diğer popüler yapımların da önümüzdeki aylarda Steam'de yayınlanacağı belirtmiş. Yani EA'nın tüm sevilen oyunlarını yakında Steam üzerinden satın alabileceksiniz. 

EA oyunları resmen Steam'e geri dönüyor: İşte dev anlaşma

Star Wars Jedi: Fallen Order'ın Steam sayfasında 3. Parti DRM uyarısı dikkat çekiyor. EA oyunlarını Steam'den satın alsanız dahi oynayabilmek için Origin uygulamasına ihtiyacınız olacak. Steam'den başlattığınız oyun Origin aracılığıyla açılacak. Bu aynı zamanda tüm oyuncuların aynı serverlarda oynayacağı ve oyuncu havuzunun bölünmeyeceği anlamına geliyor.

Electronic Arts'ın popüler servislerinden olan EA Access de yine Steam kullanıcılarıyla buluşacak. Steam EA Access'in oyun kütüphanesi anlamında Origin Access'ten farklı olacağı, daha çok PlayStation 4 ve Xbox One platformlarındaki EA Access'e benzeyeceği belirtiliyor.

Electronic Arts oyunlarının Steam'de yayınlanacak olması özellikle ülkemizdeki oyuncular için sevindirici bir haber olarak değerlendirilebilir. Origin platformunda bildiğiniz gibi oyunları Euro cinsinden satın almak zorunda kalıyorduk. Steam ise hem TL cinsinden satıyor hem de birçok oyunda ülkemize özel fiyatlandırmalar uyguluyor. Star Wars Jedi: Fallen Order'ın 399 TL'lik fiyatının elbette pek de iyi bir işaret olmadığı söylenebilir ancak önümüzdeki dönemlerde Origin'e göre çok daha ucuz fiyatlardan satılan oyunlar da görebiliriz.

Kaynak:https://www.ea.com/en-gb/news/ea-and-valve-partnership

• Origin, epic, uplay... bunlar sanki oyuncu platformu gibi değilde digital ürün satımı yapan ve aynı zamnda bu ürünleri IDM gibi indirme yöneticisi görevi yapan program gibiler. En azından benim gözumde öyleler. Bir platform olmadılar steam yanında öyle çok eksiklikleri var ki. İçime sinmiyor oralardan oyun almak.
  • crysis 3 ü multiplayer oynamak istiyorum.

• Origin'i komple kapatsa keşke.

• quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

Origin'i komple kapatsa keşke.
    +9999
  • Epic games sayesinde oluyor herhalde bu hamleler :D

• Sırf Battlefront oynayabilmek için Origin hesabı kullanıyordum. Keşke ben satın almadan önce bu anlaşma yapılsaydı.

• oyun fiyatları uçtu. Bir asgari ücretli 4 bilemedin 5 oyun alabiliyor.

• Belki taşınabilir . Yarın ne olur kimse bilemez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olması gerekendi. Herkesin temennisi piyasanın mümkün mertebe mağazalar çöplüğü haline gelmemesi, yapımcıların hakkının yenmediği, oyuncunun sömürülmediği derli toplu bir düzen.

(Editörü gösterdiği hassasiyetinden ötürü tebrik ediyorum, objektifliğinden mütevellit diğer mesajı üstüne almaması temennisi ile siliyorum. İyi yayınlar..)

• Origin kadar dandik bisi yok habire coker durur mantikli karar tam bos zamanim var dersin pat origin yok gelmiyoda saatler suuyor gelmesi daha originden oyun almam zaten

• Origin hiç bir zaman o kadar popüler olamadı. O yüzden sonunda dönmeleri normal. Ama steam yerine epic'i de tercih edebilirlerdi, çok daha düşük komisyon sonuçta. Belki gizliden kan kaybeden steam, ea'ye özel bir komisyon ayarlamış olabilir epic'e gitmesin diye.

• Valla Origin'in BF1 Premium'u 33 liraya (5 euro olması lazım) vermesi gibi atraksiyonlarını Steam'den beklemek hayal olur.
    Ahan şu an bile 60 euro 399TL'den daha ucuza geliyor :D

• Origin crysis 3 zamanları güzeldi ancak şu an batırmışlar.

• Origin access varken almak saçma olur. Access'i steame getirirler mi acaba?

• Epic games effect..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

Origin'i komple kapatsa keşke.
    Origin access olmasaydı katılırdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubi de gecen günlerde ticari hata ve pazarlamadan dolayi oyunlarin düsük satis basarisindan bahsediyordu. O da yakinda tekrar steam e gelirse şaşırmam.

• Origin, epic, uplay... bunlar sanki oyuncu platformu gibi değilde digital ürün satımı yapan ve aynı zamnda bu ürünleri IDM gibi indirme yöneticisi görevi yapan program gibiler. En azından benim gözumde öyleler. Bir platform olmadılar steam yanında öyle çok eksiklikleri var ki. İçime sinmiyor oralardan oyun almak.

• Steam para kazanırsa Half Life 3 çıkmaz. Ayrıca fiyatı da yüksek.

• Origindeki sahip olduğumuz oyunlarda steam kütüphanesinde görünecek mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.