Şimdi Ara

Xiaomi resmen açıkladı: Mi Note 10 beş arka kamera ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Xiaomi dün Mi CC9 Pro’nun 5 Kasım tarihinde tanıtılacağını açıklamıştı. Çinli şirket bunun hemen ardından bir başka bomba patlatarak yakında çıkacak Mi Note 10'un 108 megapiksel ana sensöre sahip dünyanın ilk beş kameralı telefonu olacağını duyurdu.

Ayrıca Bkz.Volkswagen elektrikli otomobil pazarında Tesla'yı geçmeyi hedefliyor

Mi Note 10, Mi CC9 Pro'nun global pazarda piyasaya sürülecek versiyonu olacak. Hatırlarsanız Mi CC9e ve Mi CC9 modelleri global pazarda Mi A3 ve Mi 9 Lite olarak lanse edilmişti. Şirket CC9 markasını sadece Çin pazarında kullanıyor.

Yonga seti farklı olabilir

Ancak akıllı telefonun teknik özelliklerinde bazı değişiklikler olabilir. Örneğin Mi Note 10'un, Mi CC9 Pro'dan farklı bir yonga seti ile geleceği söyleniyor. Henüz cihazın resmi lansman tarihi açıklanmadı ancak Kasım ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

• Abi bari kameraları yazsaydınız. Neyse ben yazayım cihazın özelliklerini:

-Boyutlar CC9 (Mi 9 Lite) ile neredeyse aynı olacak
    -Snapdragon 730G işlemci
    -108 mp (Piksel birleştirme ile 27 mp) 1/1.33 inçlik devasa sensöre sahip, f/1.7 kamera, sensör büyüdükçe f yani diyafram değeri daha çok önem kazanıyor. Bu cihaz f/1.5 diyaframlı Samsung cihazlardan sensör boyutu sayesinde çok daha fazla ışık alacak.
    - 5x optik, 10x hybrid, 50x dijital yakınlaştırmalı periskop kamera (P30 Pro misali)
    - 12 mp 1/2.55 inç f/2.0 diyaframlı 50 mm portre kamerası (bu ilginç olacak)
    - 20 mp 117 derecelik ultra geniş açı kamera
    - Megapikseli bilinmeyen 1,5 santimden çekim yapabilen bir makro kamera, umarım genelde yapıldığı gibi 2 mp yapmazlar, çıkan resimler yakınlaştırılmış çöp oluyor sadece
    - 32 mp (piksel birleştirme ile 8 mp) selfie kamera
    - 5170 mah batarya (İşte bu)
    - 30W kablolu, 20W kablosuz şarj

@CeradeTairin hocam, bu özelliklere göre bir değerlendirebilirsiniz o 5 kamera işe yarıyor mu :)

Edit: Az önce ortaya çıkan diğer özellikler:
    - Kıvrımlı ekran (ben sevmiyorum ve işlevsiz/gereksiz/boşuna ekran pahalandırıcı buluyorum ama seveni de var)
    - Dolayısıyla ekran kesinlikle Amoled
    - 3,5 mm kulaklık girişi
    - FM Radyo
    - Bu açıklanmasa da neredeyse kesin gözüyle bakabiliriz ki ekrandan parmak izi okuma da olacaktır

Kaynak: gsmarena.com
  • Nokianın gözleri yaşlı. Nerede o Nokia pureview?

• Asıl mesele o kameraları düzgün bir şekilde kullanıp en iyi kaliteyi ortaya çıkaracak yazılımda. Bu çinli firmalar telefona donanımı doldurup tüketicinin gözünü boyama peşindeler.

• Eskiden çekirdek yarışları vardı.8 çekirdek,12 çekirdek diye kapışırlardı.Şimdi de kamera sayısı yarıştırıyorlar.Pratikte o 5 kamera bir şeye yarıyor mu ona bakmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bari kameraları yazsaydınız. Neyse ben yazayım cihazın özelliklerini:

-Snapdragon 730G işlemci
    -108 mp (Piksel birleştirme ile 27 mp) 1/1.33 inçlik devasa sensöre sahip, f/1.7 kamera, sensör büyüdükçe f yani diyafram değeri daha çok önem kazanıyor. Bu cihaz f/1.5 diyaframlı Samsung cihazlardan sensör boyutu sayesinde çok daha fazla ışık alacak.
    - 5x optik, 10x hybrid, 50x dijital yakınlaştırmalı periskop kamera (P30 Pro misali)
    - Megapikseli bilinmeyen 1,5 santimden çekim yapabilen bir makro kamera, umarım genelde yapıldığı gibi 2 mp yapmazlar, çıkan resimler yakınlaştırılmış çöp oluyor sadece

@CeradeTairin hocam, bu özelliklere göre bir değerlendirebilirsiniz o 5 kamera işe yarıyor mu :)

- Kıvrımlı ekran (ben sevmiyorum ve işlevsiz/gereksiz/boşuna ekran pahalandırıcı buluyorum ama seveni de var)
    - 3,5 mm kulaklık girişi
    - FM Radyo
    - Bu açıklanmasa da neredeyse kesin gözüyle bakabiliriz ki ekrandan parmak izi okuma da olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 29 Ekim 2019; 15:42:3 >

• 5 tane kamera var insan bari ana kameraya ois koyar :)

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    - Diyafram farklı ile sensör farkı samsung arasında çok uçurum açmayabilir. Yani iki farklı etken birbirini dengeliyor diyebiliriz.

- 50mm sabit odak gerçekten farklı olur. Güzel bir lens ile doğal bokehli fotoğraflar çıkabilir. Tek heyecanlandıran bu olur beni.
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Sonunda nokia 808'de ki 41mp sensöre (1/1.2") yakın büyüklükte bir sensör ve piksel birleştirme (pureview) teknolojisini android telefonlarda kullanabilicez. Yazılımı iyi yaparlarsa harika iş çıkarır. Birde zengin ses kaydı için özel mikrofon koyarlarsa kamera tadından yenmez.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ur6La-ucGxM&feature=youtu.be&t=122
  • Arkayı tamamen kamera yapın da siz de kurtulun biz de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Abi bari kameraları yazsaydınız. Neyse ben yazayım cihazın özelliklerini:

-Snapdragon 730G işlemci

- 3,5 mm kulaklık girişi
    - FM Radyo

Kağıt üstünde iyi ama incelemeleri bi görmek lazım.Kağıt üstünde özellikleri doldurup da fos çıkan çok cihaz var.

• Yetmez bütün arka kasayı kamera ile donatsınlar :D

• Bence şaka falan bi yana 5 kamera iyi bir şey. 1 ana kamera, 1 Geniş açı kamerası, 1 derinlik algılayıcı, 1 makro kamerası,1 TOF kamera, 1 periskop kamera. Ne kadar koyarsan o kadar iyi. Makro kamerası iyi. Yakından bir şey çekiyorum. Fazla yakınlaşınca bulanıklaşıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.