Şimdi Ara

Akıllı Tahtalar Pardus’a geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), milli işletim sistemi Pardus’u yaygınlaştırmak için TÜBİTAK ile önemli bir sözleşme imzaladı. Okullardaki akıllı tahtalarda Pardus işletim sistemi kullanılacak.

Hazırlanan sözleşme kapsamında Pardus’un akıllı tahtalara özel versiyonu Pardus ETA, tüm okullarda kullanılmaya başlanacak. İlk etapta 60 bin akıllı tahtada Pardus ETA işletim sistemine geçilmesi hedefleniyor.

Ayrıca Bkz.Adobe 7.5 milyon kullanıcının bilgilerini sızdırdı

TÜBİTAK, akıllı tahta ve eğitim kurumlarında kullanıma uygun bir şekilde Pardus arayüzünü revize etmiş ve Pardus ETA isminde yeni bir versiyon geliştirmişti. Pardus ETA, sadece akıllı tahtalarda değil tablet gibi dokunmatik ekranlı diğer cihazlarda da kullanılabiliyor.

Pardus ETA’nın yeni alınan 4K akıllı tahtalara uyumu için güncelleştirme yayınlanacak. Buna ek olarak Raspberry Pi benzeri ARM mimarili mini bilgisayarlarda kullanılması amacıyla Pardus ARM isimli özel bir sürüm hazırlanacak. Dilerseniz siz de cihazlarınıza Pardus ETA’yı kurabilirsiniz. Mini bilgisayarlar için özel hazırlanan Pardus ARM'ı da ücretsiz olarak kullanabileceğiz.

Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meb-okullarda-pardus-icin-dugmeye-basti-/1625832

• Güzel çalışmalar ,malum kesim tarafından sekteye uğrasada olumlu.Ama yobazlar istemezukçular gelmiş.Ne dar kafalı insanlar var ..sadece windows olsun nasıl olsa hazırı var değil mi en azından uğraşılsın bu konuda deneyim olsun tecrübe edilsin olmazsa windows orada yine yüklersin.Heykelden daha hayırlı yerlere harcanmış olur :) Öğretmenler gayet verimli kullanıyor akıllı tahtaları.Ya çacuğun yok yada akıllı tahta kullanamayan derste siyaset yapan emekli olmayan öğretmene denk gelmişsin .)
  • Kurmak yüklemek birşey değilde uygulamalarla desteklenmesi lazım.

• Zaten vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okula 100 lira vermezler bu maksatla firmanın birine dünyaları bayılaçaklar ögretmenler window iken kullanamıyorlar onu linuxsu nasıl kullanacaklar arkadaş milli egitim daha nete girmek için kullandığı serifika chromede falan çalışmıyor 64 bit sistemlerde sorun çıkarıyor bunu nasıl çözücekler. Komedi gibiler

• kaçıncı kez geçiyor?

• Geçen sene geçti.
    İyidir kötüdür bilemem.
    Ortalama bilgisayar kullanıcısı olarak, sınıfımla ilgili her türlü işimi rahatlıkla yapabiliyorum.

• Kodlari temelleri yine yabanci! Yerelestirmelerin cogu da zaten munafiklar hazir etmisti . Biraz yerlestirme ozellestirme biraz da paket kurma sistemi o kadar ...

Debian a gecilmisti ...

Gercek PArdus ekibi sutlandilar ...

Ismen yerli ...

Yerli donanim ne halde peki o akilli tahtalarda ?

Acilma sureleri bir bellekten okuma aktarma dahil ne tur rezalet seviyesinde GIDIM ilerleme saglanmis merak etmekteyim ...

Microsoft un Surface Hub 2S in dev ebatlisi siparis verilseydi ... En ideali olacakti...

Simdi ogrenciler Pardus ile mi alisacak ? Microsoft Windows 10 tabanlilar varken ?

Global sisteme entegre olunmali ... Pardus sarta sa secmeli bilgisayar derslerle verilir ...

• Pardus logosuna bakınca memleketimin bezmiş usanmış ruhunun somurtan suratına benzetiyorum. Ama olumlu bir adım. Yerlilik önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Kodlari temelleri yine yabanci! Yerelestirmelerin cogu da zaten munafiklar hazir etmisti . Biraz yerlestirme ozellestirme biraz da paket kurma sistemi o kadar ...

Debian a gecilmisti ...

Gercek PArdus ekibi sutlandilar ...

Ismen yerli ...

Yerli donanim ne halde peki o akilli tahtalarda ?

Acilma sureleri bir bellekten okuma aktarma dahil ne tur rezalet seviyesinde GIDIM ilerleme saglanmis merak etmekteyim ...

Microsoft un Surface Hub 2S in dev ebatlisi siparis verilseydi ... En ideali olacakti...

Simdi ogrenciler Pardus ile mi alisacak ? Microsoft Windows 10 tabanlilar varken ?

Global sisteme entegre olunmali ... Pardus sarta sa secmeli bilgisayar derslerle verilir ...
    göz boyamak için her şeyi yaparlar.
    mantık türkiyeyi terkedeli çok oldu.

• Xp de kurulsa birşey değişmez. Okullarda akıllı tahta da yapılan işlem belli. Zamanında tübitakdaki hainler yazılımı bozmasaydı şuanda tüm resmi kurumlarda Pardus kullanılacak ve f klavyeye geçilecekti. Çok önemli bir fırsatı kaybettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cavşırı -- 26 Ekim 2019; 20:47:43 >
  • Güzel haber.

• anlaşılan microsoft yetkilileri uzun zamandır gelmemiş türkiyeye daha önceki pardus seferinde microsoft yetkilileri gelince akıllı tahtalar microsoft olmuştu

• Bize geldi akıllı tahta, üniversiteye, içinde 5. Nesil i3 işlemci, 4 GB Ram, 500 GB Harddisk var, yavaşlıktan ders bile işlenmiyor üzerinde, tanesi 14.000 TL'ya içinde 1000 TL değerinde bilgisayarın olduğu bir cihaz vermişler, o cihazları değil Pardus, MacOS bile toparlamaz!!!

• Akıllı tahtalar ihale ile alınıyor. Eğer satan firma Pardus kullanıp fiyatını düşerse çünkü artık Windows lisans ücreti ödemeyecek, güzel haber.
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Linux 35 dolarlık Raspbery Pi de bile uçuyor. i3 de deli gibi çalışır.

• 2011 de geçmemiş miydi?

• sanal tahtalara bakan ve el becerisini bile kullanamayan
    salak bir nesil yetiştirmeye devam !

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.