Şimdi Ara

Paylaşım Programlarının Kullanımını engellemek istiyorum modemden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta böyle bir problemim olduğunu yazmıştım. Bİr arkadaş bu pogramların kullanımını engellemekden bahsetmişti sanırım. Şİmdi durumum şu

Biz apartmanda ortak olarak internet kullanıyoruz. 256 kbps. Bu aralar internet çok feci yavaşladı. sayfaları bile açmakta zorlanıyorum. Dosya indirirken 4-5 kbit ile zar zor...Upload da aynı şekilde. Sabahın köründe açıyorum pc yi yine yavaş öğlen yine .... Bu durumlardan ötürü ben ortaklardan birinin bu torrenet bearshare gibi paylaşım programlarından birini kullandığından şüpheleniyorum. İnternet benim adıma değil.
    İnternet explorer den modeme girebiliyorum. Sahibi fabrika şifresini değiştirmemiş. Modem Zyxel marka.
    Ben şimdi modeme girerek, kimseye çaktırmadan ( paylaşım programının kullanan hariç :) ) bu programların kullanımını engelleyebilir miyim? portlardan falan bahsedilmişti sanırım.

İnşallah böyle birşey yapabiliyorumdur. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşının kullandığı paylaşım programının kullandığı portları öğrenirsen modeminden o portları kapatırsn..
    Bu şekilde arkadaşın paylaşım programını kullanamaz.
  • Bunu duyduğuma biraz sevindim Ortakların hiçbirini tanımıyorum çünkü. Yani sorarak öğrenemem portu
  • kullandığı programı bile bilsek yeterli aslında çünkü belli programların kullandığı belli portlar var.
    Bir şekilde program adını öğrenebilirseniz portu biz bulabiliriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahi anlamındaki de -- 5 Mayıs 2007; 18:46:09 >
  • Onu da öğrenemem

Şöyle yapsak, bu programlardan en yaygın kullanılanların portlarını kapatsak nasıl olur ?
    Mesela ben pek bilmem ama benim bildiğim en yaygın olanlar torrent ve emule galiba. Bunların kini biliyorsanız bunları kapatalım şimdilik
  • Torrent da yaygın olarak kullanılan port : 55444
    emule da ise 4662 ve 4672 portları kullanılıyor.
    arkadaş bu paylaşım programlarını kullandığına göre modemde bu portların açılmış olması lazım.
    açık olan portları silersen portları kapatmış olursun.

eğer şanslıysak ve arkadaşın kullandığı program bu portlardan birini kullanıyorsa tamamdır
  • Şimdi acemiliğe devam. Port nerdedir? Modeme girdim ama port yazan biryer bulamadım. Markası Zyxel
  • internette bir adres buldum.http://www.tcpsecurity.com/doc/windows/portguvenlik.html
    Biraz zahmetlice bir iş Müsait bir zamanımda yapmaya çalışacağım. Arkadaşım söylediğin portlaı kapatmaya çalışacağım.
    Yardımın için teşekkürler
  • Modemim zyxel olmadığı için kesin birşey söyleyemicem fakat şöyle birşey buldum.

"menüden Advanced setup tan NAT'ı seçiyoruz

edit details tıklıyoruz,

Burada 2 seçenek var birincisi All portsu seçerek tüm portlarımızı açmak yada
    istediğimiz portları girmek bu tercihde size kalıyor. "

burda yazan menüye girdiğinizde portun yanında "delete this setting" gibi birşey varsa bununla o portunu kapayabilirsin.
  • ortak internet kullanıyorsunuz
    ortak kullandığın adamları tanımıyorsun?

sen birisinin kullandığı kablosuz ağa girip, bide hat sahibinin dosya indirmesinimi engelleyeceksin anlamadım?
    ortak kullanırken, nasıl tanışmıyorsunuz?
  • http://www.tcpsecurity.com/doc/windows/portguvenlik.html

bu sitede yazılanlar senin bilgisayarında portu kapatmaya yarar. Modemde değil..
    Bu nedenle işine yaramaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: J.Jonah Jameson

http://www.tcpsecurity.com/doc/windows/portguvenlik.html

bu sitede yazılanlar senin bilgisayarında portu kapatmaya yarar. Modemde değil..
    Bu nedenle işine yaramaz

saol hocam , bana da tuhaf gelmişti zaten.

Yamuk abi, kablolu olarak kullanıyoruz interneti. Ben sadece sahibini tanıyorum. aslında onu da tanımıyorum. sadece ayda bir gidip para veriyorum o kadar. benim bi komşum vardı. onun sayesinde girmiştim bu ortaklığa. şimdi o komşum da yok.
    Engelleme işine gelince de, eğer tahminimdeki gibi adamın biri paylaşım programlarını kullanıyorsa, ve bunu devamlı kullanıyorsa engellenmesi lazım. Ben internete giremiyorum onun yuzunden. Madem o kadar indireceği şey var basar parayı alır kendine sağlam bir bağlantı.
    Durum boyle işte...

Teşeşkküürler

• edit details de durum bu

http://www.resim*upload.com/ds325653128_adsız1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekir__ -- 6 Mayıs 2007; 8:21:03 >
  • Şuan o adamın pc kapalı. internete çok rahat girebiliyorum ve dosya çekmeyi denedim. normal hızında indiriyor 25-26. bu hafta komple flashget le bile 4-5 le indiriyordu sabah akşam.

Benim bu sorunu sahiibine söylemem lazım. En iyi çözüm bu olacak da, ya sahibi kullanıyorsa bu programları
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bekir__

edit details de durum bu

http://www.resim*upload.com/ds325653128_adsız1.html

resimden görüldüğü kadarıyla modemde port açılmamış gözüküyor. Demek ki paylaşım programı kullanmıyor.
    Fakat rapid kullanıyor olabilir. Onun için port açmaya da gerek yok.
    Fakat ona engel olamayız :(

quote:

Orjinalden alıntı: Bekir__

Şuan o adamın pc kapalı. internete çok rahat girebiliyorum ve dosya çekmeyi denedim. normal hızında indiriyor 25-26. bu hafta komple flashget le bile 4-5 le indiriyordu sabah akşam.

Benim bu sorunu sahiibine söylemem lazım. En iyi çözüm bu olacak da, ya sahibi kullanıyorsa bu programları

Bence de bir konuşmakta fayda var

• Teşekkür ediyorum arkadaşım yardımların için
  • bide 1410 portunu kapat dc++ için şuan kullandığım port bu
  • @novaljin artı malesef modem ayarlarından baktığımızda hiç bir portun açık olmadğını gördük.
    Bu da büyük ihtimalle paylaşım programı kullanmıyor demektir
  • kesinlikle rapid accounet almış veya bulmuş bir yerden. Ayıp ama yaa, hattaa yuh... Bende de şifre var, forumdan arkadaş verdi, ama kullanmıyorum evde. Millet nası internete girsin o zaman...
  • arkadaşlar şöle bişi olmazmı..interneti tüm bilgisayarlara eşit dağıtmak gibi..yani şu port 15kb down 5kb up yapsın gibi aslında ben bir yerde okumuştum bunu yapabilen modemler ve nasıl yapıldığı yazıyordu..benimde böle bir modeme ihtiyacım var..biz beş kişiyiz birbirimizi tanıyoruz hepimiz memuruz..1024/256 adsl var ve modem benim evde..5 eşit parçaya bölcez interneti ama nasıl..bendeki modem g500 3 yıllık bir modem ilk çıktığında almıştım..bunu değiştircem fiyat önemli değil 5/1 vereem:))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.