Şimdi Ara

Teknoloji devlerine Dijital Hizmet Vergisi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
2.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknoloji devlerine Dijital Hizmet Vergisi geliyor

Toplanan vergi miktarının arttırılmasına ilişkin değişiklikler içerecek torba yasaya ilişkin ilk detaylar belli olmaya başladı. Torba yasa ile birlikte teknoloji devlerine yeni bir vergi geliyor.

Dijital Hizmet Vergisi nedir?

Dijital ortamdaki içeriklerin satışı ve dijital içeriklerin dinlenmesine, izlenmesine, oynanmasına, kaydedilmesine, kullanılmasına ilişkin tüm hizmetler ile bu hizmetlerin reklamlarından elde edilen hasılata yüzde 7,5 oranında Dijital Hizmet Vergisi uygulanacak.

Dijital ortam tanımı için herhangi bir limit koyulmamış. Fiziki olarak karşı karşıya gelmeksizin, çevrim içi faaliyetin gerçekleştiği her türlü ortam Dijital Hizmet Vergisi’ne tabi tutulacak.

Ayrıca Bkz.Sinemalarda mısır kavgasını sona erdiren kanun uygulanmaya başladı

Hasılatı düşük şirketler bu vergiye dahil edilmeyecek. Türkiye’den elde ettiği hasılatı bir önceki hesap döneminde 20 milyon lira veya dünya genelinde elde edilen hasılatı 750 milyon Euro’dan az olanlar muaf olacak.

Torba yasanın bu maddeyle birlikte yasalaşması halinde Spotify, Netflix, Google gibi teknoloji devleri, Türkiye'den elde ettiği hasılatının yüzde 7,5'ini Dijital Hizmet Vergisi olarak devlete ödeyecek. Bu değişiklik ile yabancı teknoloji devlerinden ciddi miktarlarda vergi geliri elde edilecek.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/dijital-vergi-yuzde-7-5-41355572

• Bu vergileri firmalar kendi ceplerinden verecekler zannedenler varsa diye yazayım dedim, tüm ürünlerine aynı oranda zam çakıp size ödetecekler. Devlet bu vergiyi onlardan değil sizden alacak. Hadi hayırlı traşlar.

Yol ortasında gaz cikarandan atık gaz vergisi, gulenden mutluluk vergisi, ağlayan dan mutsuzluk vergisi, sevgilisi olandan aşk vergisi , evli olandan aile vergisi, çocuğu olandan çoğalma ve üreme vergisi, nefes alandan hava vergisi, gözü açık gezenden görme vergisi, konusandan ses vergisi, yürüyen den kaldırım aşındırma vergisi, kosandan hızlı hareket vergisi, bisiklet süren den dönen tekerlek vergisi,

En önemlisi ölmeyip yaşayan dan var olma vergisi..
  • Teknoloji devlerine Dijital Hizmet Vergisi geliyor

• Vallahi ne desem bilemedim bence elbette kazançlarında vergi ödesinlerde bu bize ek maliyet olarak dönmesin.
  • 2020 de ucuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 22 Ekim 2019; 11:43:16 >
  • oh süper
  • verginin donup dolasip gireceği yer vatandasidin bir yeridir......

• Ülkemiz gerçekten de dünyada 1 numara❗

Tabi vergi toplama konusunda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borukuzen -- 22 Ekim 2019; 12:2:44 >
  • Yol ortasında gaz cikarandan atık gaz vergisi, gulenden mutluluk vergisi, ağlayan dan mutsuzluk vergisi, sevgilisi olandan aşk vergisi , evli olandan aile vergisi, çocuğu olandan çoğalma ve üreme vergisi, nefes alandan hava vergisi, gözü açık gezenden görme vergisi, konusandan ses vergisi, yürüyen den kaldırım aşındırma vergisi, kosandan hızlı hareket vergisi, bisiklet süren den dönen tekerlek vergisi,

En önemlisi ölmeyip yaşayan dan var olma vergisi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.5 diye vergi mi olur yapsana, şu nu 50 100 birsey

Hatla internete girme vergisi gelsin internete giren herkes her girdiği site için 10 tl vergi versin

Bence gayet mantıklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce haberde okudum. Yüzde 45 vergiden bahsediliyor. Kimleri kapsadığını çok bilmiyorum ama yüzde 45 nedir ya?! Benim bu kadar gelirim olsa ve devlet benden böyle bir oranda vergi tahsil etmeye çalışsa ödememek için her türlü yolu denerdim. Adalet, fakir-zengin ayırt etmeksizin herkese uygulanmalı. Kendi halkını sağımlık inek olarak gören bir yönetim nereye kadar baki kalır acaba. (İnek olmaktan memnun olmak var bide ya.. neyse)

• tabikide vergi ödemeleri lazım hatta vergi oranı %20 olması lazım.facebook twitter ,youtube,google vergi ödemeli .ben amerikadan bir ürün aldığımda yurtdışından geldiği için %20 gümrük vergisi ödüyorum.onlarda ödemeli sonuçta ithal ürün ,ithal hizmet sunuyorlar.

• Ben bir şey anlamadım
    Bunlar bugüne kadar neyin vergisini vermişler.?
    Yada bugüne kadar neye göre vergi almışlar?

Ps storeda oyunları daha pahalıya alacağımız anlamına geliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

7.5 diye vergi mi olur yapsana, şu nu 50 100 birsey

Hatla internete girme vergisi gelsin internete giren herkes her girdiği site için 10 tl vergi versin

Bence gayet mantıklı
    Onuda yaparlar.
    20 sene sorgusuz sualsiz oy verirsek.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Sen o vergiyi Amerika'ya mı ödediğini zannediyorsun
    Vergiyi her türlü Türkiye alıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cok gec kalindi yillardir somuruyorlar daha neyi bekliyorlardiki.

• Arkadaşlar lütfen yeni makam aracı da alınmasın mı yani,saraydan pardon saraylardan mı kısalım.

İtibardan tasarruf olmaz diyenlere oy verenler oldukça daha çok vergi gelir,zam gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

tabikide vergi ödemeleri lazım hatta vergi oranı %20 olması lazım.facebook twitter ,youtube,google vergi ödemeli .ben amerikadan bir ürün aldığımda yurtdışından geldiği için %20 gümrük vergisi ödüyorum.onlarda ödemeli sonuçta ithal ürün ,ithal hizmet sunuyorlar.
    O miktar vergiyi KDV olarak alıp devlete ödüyorlar zaten. Bu %7.5 diğer vergiye ek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bize boşuna maas veriyorlar yada şirket için kâr için uğraşıyoruz.
    Müşteriye devlete ait bi iban verelim direk ona yatırsin biz de karın tokluğuna çalışalım.
    Amaç aç kalmamak değil mi?

• Bu vergileri firmalar kendi ceplerinden verecekler zannedenler varsa diye yazayım dedim, tüm ürünlerine aynı oranda zam çakıp size ödetecekler. Devlet bu vergiyi onlardan değil sizden alacak. Hadi hayırlı traşlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.