Şimdi Ara

Microsoft: Android en iyi seçimimizdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yıllarca Android işletim sistemine sıcak bakmamakla ve bu nedenle Nokia markasını batırmakla eleştirilen Microsoft bu hafta ilginç bir açıklama yaptı. Eleştirileri kabul edercesine itiraf gibi bir açıklamaydı bu.

Yıllar sonra gelen itiraf

Bilindiği üzere firmanın çift ekrana sahip olan Surface Duo akıllı telefonu Android işletim sistemi üzerinde yükseliyor. Bir dönem modifiye edilmiş Nokia X Android telefonları saymazsak firmanın ilk Android işletim sistemli telefonu diyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Zombieland: Double Tapper indirmeye sunuldu

Microsoft ürün şefi Panos Panay yaptığı açıklamada Surface Duo için en iyi işletim sisteminin Android olduğunu dile getirdi. Panay yeni cihazın konsepti gereği Windows işletim sistemine uyumlu olmayacağının da altını çizdi.

Aslında Microsoft’u başka bir tercihi olmadığını da görmüş oluyoruz. Lumia telefonların fişini çektikten sonra Windows 10 mobile işletim sistemi de tarihe karıştı. iOS zaten Apple’a özgü bir sistem. Bu bakımdan geriye sadece Android işletim sistemi kalıyor. Zaten yeniden pazara çıkan Nokia markası da Android işletim sistemini kullanıyor.

Pek çok otorite Lumia döneminde Microsoft’un en azından bir seride Android tercihi yapmış olsaydı bugün hala mobil cihaz pazarında bir şansının olacağını düşünüyor zira o dönem Zeiss kamera, optik dengeleme, 40MP üzeri sensör gibi çok önemli silahları da boşa harcanmıştı.

• Başka ne var ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IOS var ama ....

• Size güvenip zamanında Windows Phone alanlara yazık. Gerçi iyi oldu, olur da ileri de yine mobil pazara kendi sistemleriyle girmek isterlerse bu sefer millet yemez.

• Microsoft da artık eleman oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android dışında bir seçenekleri yoktu zaten...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Microsoft zaten sürekli tükürdüğünü yalıyor, sürekli yanılıyor. Batırdıkları ie/edge içinde son çare yine google'ın chromium alt yapısına geçmekte buldular çareyi. Ha gerçi ne gerek vardı. Yani kullanan direk ham chrome u kullanır daha iyi ama tabi %10 da olsa piyasa tatlı.

• Günaydın

• Kendi işletim sistemimiz olmalı ..hem mobil hem masaüstü hem home eğlence hepsini tek çatıda toplamaliyiz, admini ABD olan sistemlerle işlemcilerle nereye kadar devam edeceğiz ...!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç OS daha var ama Android kadar gelişmiş değiller

• Yıllar evvel Microsoft fanboyluğu yapıp milletle kavga edenler aklıma geliyor...

Hatta son Mohikanlar Surface Phone ile Windows'un tekrar dirileceğini zannediyordu
  • Windows Phone 8 ve 8.1 yaramazdı ama Mobile 10 ile sistem oturmuştu. Tek eksiği mağazadaki uygulama azlığıydı. Microsoft geliştiricileri kendi mağazasına çekemedi. Olan Windows telefonlara para veren benim gibilere oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

IOS var ama ....
    var ama kullanabilir mi
  • emin olun onlar sizin kadar sorun etmiyorlardır. muhtemelen yatırımcı firmaları aynıdır. microsoftun kazanmadığı parayı google kazanıyordur yada apple. Dolayısıyla arka planda kazanan hep aynı kişiler.

Yoksa 40 yıldır işletim sistemi yazan firmanın sistem yazamayacağını mı düşünüyorsunuz. olayın aslı arka planda gerçekleşmiştir

• Bedava verseler düşünürüm, onun dışında yemez.

• Windows Mobile konusunda Microsoft'a ben de çok kırgınım ama Microsoft'a göre hava hoş. Adamlar zerre masraf etmeden satılan her Android telefondan sahibi olduğu patentler gereği için 5-15 dolar arası lisans ücreti alıyor.
    https://www.donanimhaber.com/Microsoft-Android-ile-ilgili-onuncu-patent-anlasmasini-Compal-ile-imzaladi--29925
    https://done-data.onedio.com/haber/microsoft-android-i-haraca-bagladi--289034

• Istese yapabilir. Microsoft uretimli IOS cihazlari.
  • Windows phone'un başarısız olmasının sebebi sistem yazamamak değil ekosistem yaratamamak. Bu microsoftun beceriksiz olduğu bir konu. Şirket dünyanın en çok kullanılan pc işletim sistemine sahip ve hala doğru düzgün bir ekosistem yaratabilmiş değil. Zamanında mobilde de bunu yapamadıkları için elendiler. Stratejilerini değiştirmezlerse pc tarafından da microsoftun geleceğinin orta-yakın gelecekte sonlanacağını düşünüyorum. Maalesef çok büyük şirketler hantallaşıyor, değişen dünyaya ayak uydurmakta zorlanıyor.

• Lumialar döneminin en iyi telefonlarındandı. Windows Phone mükemmel bir sistemdi ama en çok para harcaması gereken zamanda Microsoft arkasını döndü ve ne geliştirici kaldı ne kullanıcı. Şu an yeni Lumialar ile dönseler hemen alırım.

• Microsoft Windows Mobile 6.1 çok esnekti,
    Bilgisayar gibi her dosya üzerinde oynanabiliyordu, eğlenceliydi, keyifliydi.
    Meraklısı çoktu.
    Sonra Windows Phonelar cıktı , o eski keyfi vermedi.

Microsoft: Android en iyi seçimimizdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.