Şimdi Ara

iOS 13 kullanım oranı yüzde 50'ye ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS 13 kullanım oranı yüzde 50'ye ulaştı

Apple, 19 Eylül'de genel kullanıma sunulan iOS 13'ün yüzde 50 kullanım oranına ulaştığını açıkladı. Ayrıca yeni mobil işletim sistemi son dört yıl içinde piyasaya sürülen tüm iOS cihazlarının % 55'ine yüklenmiş durumda.

Ayrıca Bkz.Windows 10'un Hesap Makinesi yeni özellikler kazandı

Ancak iOS cihazların yüzde 41'i hala iOS 12 yazılımını kullanıyor. Yaklaşık yüzde 9'unda ise işletim sisteminin daha eski versiyonları yüklü. iOS 13 kullanım oranını geçen yıl yayınlanan iOS 12 ile aynı hızda artış gösteriyor.

iOS 13 kullanım oranı yüzde 50'ye ulaştı

iOS 13.2 geliyor

Eylül ayında kullanıma sunulan iOS 13 güncellemesinde birçok hata vardı. Şirket daha sonra bu hataları giderecek düzenli güncellemeler yayınladı. Apple ayrıca Kasım ayı içerisinde yayınlanması beklenen iOS 13.2 sürümü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2019/10/16/ios-13-adoption

• belli bir cahil kesimden dolayı en güncel en iyidir mantığıyla yapıyor
    ne bilsin her güncellemede cihazın yavaşlatıldığını
    tüm sürümlerin imzalarını açsınlar bak kim 13 kullanıyor hem zorla güncelletiyorlar sonra şu kadar kişi kullanıyor diye övünüyorlar :D:D:D

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    6s plus kullanıyorum son sürüme güncelledim yavaşlama yok. Üstüne hızlanma söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 17 Ekim 2019; 19:18:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jb li 6 var bende de ama 12 çok kastırdığı için yüklememiştim
    10.3.2 halan devam

Zorunlu güncellemelerde hep art niyet var bana göre.

• böyle bir haber nasıl oluyor hala anlamış değilim.

Sizin gibi bir cahil kesim de aynen böyle düşünüyor, imzaları açsınlar oran yüzde 1 bile değişmez.

• İPhone 10 son güncelleme dahil herhangi bir yavaşlama yok
    iPhone geçmişte pil sebebiyle işlemci hızlarını düşürme nedeniyle
    telefonlarda yavaşlama yaşanıyordu pil sorunu olmayan telefonlarda
    yeni sürümle farkedilir bir yavaşlama yaşanmıyor.

• joven kullanıcısına yanıt
    Hocam o konuda bir yanlış var pil sorunu olmayanlarda yaşanmıyordu sorun bunu bizzat deneyimlemiş biriyim üstelik bu olay ayyuka çıkmadan önce, eski ip6’mın bataryasını kendim yan sanayi bir batarya ile değiştirip bunu test ettim ki o zamanlar bu olay hakkında konuşulmuyordu telefon aynı sürümde siyahla beyaz kadar fark olacak şekilde değişti ilk günden bile daha hızlıydı ki telefonu değiştirmeden önce ios12’ye de güncellemiştim hiçbir sıkıntı yoktu sadece ram yetmiyor günümüz için ki zaten Apple gelen güncellemeri telefona göre uyarlıyor mesela İp6’ya bir çok ios12 özelliği gelmemişti donanımsal eksiklikler yüzünden fakat hala canavar gibi çalışıyordu.

Ziyadesiyle akıllıymışsınız, iOS 10'da kalmışsınız. Lakin iOS 8-9 kullananlar sizden akıllı olsa gerek... Sürüm yükseldikçe cehalet oranı artıyor zira. Keşke herkes sizin kadar akıllı olabilse, madalyayla ödüllendirilmelisiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.