Şimdi Ara

Samsung'un ülkemize getirmediği en iyi telefonu | Galaxy S10 5G inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Samsung'un ülkemize getirmediği en iyi telefonu olan Galaxy S10 5G'yi sizin için temin ettik ve incelemesini gerçekleştirdik. Galaxy S10 ailesinin 5G destekli versiyonu gibi görünse de, Galaxy S10+ ile kııyaslandığında ciddi farklarla geliyor, işte tüm detaylar. 

• Xiaomi al,sonra İstanbul'un göbeğinde Turkcell 4.5G çekmiyor,Turk Telekom 4.5G çekmiyor diye ağla.
    Kardeşim,Fatih'de merdiven altı telefon üreten bir tanıdığım var,Snapdragon 855 plus işlemcili 12 GB RAM'li telefon yapıyor,eğer senin için herşey yüksek Snapdragon işlemci ve Ram ise ben sana ayarlarım 2bin TL'ye.
    Neymiş Samsung'un ömrü 2 yılmış. Sen Xiaomiyi 3 yıl kullan da görelim. 6 yıldır Samsung Note 4 kullanan,5 yıldır S7 Edge kullananlar var. Çevremde J7 Prime ve J7 Pro sattıklarım var yıllardır sorunsuz kullanıyorlar.
    Samsung'un karşısına Huawei'yi koy ama Xiaomi'yi koyma.
    Bir bütün olarak ele aldığımızda ne Oneplus ne Xiaomi ne Oppo,Samsung'dan profesyonel cihazlar üretebilen firmalar değil. Herşey RAM ve işlemci değil.
  • Samsungun 6.7 inc lik en iyi telefonu
    A90 5g alacağıma bunu alırım daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S10 5g güzel cihaz ama s10+ ile arasında çok ciddi farklar olduğunu düşünmüyorum sonuçta note 10+ ile bir nebze Türkiye pazarında bu cihazın açığını kapattı samsung

• Erdi kardeşim işini yaptığından saygı duyuyorum, lakin videonun sonunda sorduğun soruya cevabım net hangi Samsung olursa olsun beş kuruş etmez üste para alınacak Samsung vardır o sebeple telefona para harcıyacak kişilere önerim şu OnePlus 7 ve 7t serisi alın derim Türkiye de resmi satış yok bunu bahane edenlerede Xiaomi mi 9 9t serisi yada mi mix veya oppo reno serisi tavsiye ediyorum.

• Selfie on kameralar ters cekiyor !

Dusuk isik dahil gunduz dahil halk dilinde camur gibi cekmesi cok bariz belirgin olmus :/

ToF mezro ozelligi yani olcum yapma sanki Eski Pixel telefonlarindaki gibi ! Yani ToF gercekten de aktif kullaniliyor mu ?! Elbette bunu anlamanin yolu testlerdir. Aklima ilk gelen basit bir test yonetimi sie : ToF kamerasini fiziksel olarak engellemek ! Eger ki o sekilde olcum yapiyorsa eski Pixel cihazlarindaki gibidir diyebiliriz!

Pixel 2XL cihazina sahip biri olarak bu ozellik Pixel in ilk cikan modellerindede var oldugunu belirtmek isterim ...

Sonucta ToF kamera sensoru VGA yani 640x480 ! ... 3 boyutlu nesnelerin taranmasi ozelligi bile hatta insan yuzuni 3 boyutlu tarama isinde ilk Android cihazi Sony yillar once keza kullanmaya baslamisti !

Huawei de de var eski modellerinde ama bircok kisi pratiksel olarak kullanamiyor! Yazilimla sonradan aktive edilmis denilse de ToF katkisi pratiksel bir fark olmamasi yani ToF olmadan da bircok efektler vs yapilmasi akla ToF verimli her kosulda kullanilmadigi suphesi olusturmaktadir! ToF sensoru yani 3 boyutlu derinlik algilama sensorunun reklamsal tanitim videolarindak fotograflarindaki seylerin hicbiri de yok !

S11 hazirliklar baslandi o yuzden S10 5G modeli pratiksel acidan eskimistir 5G li olsa da ... Note10 ve Note10 Plus un her ikisinin de 5G modellisi var yurt disinda . Elbette Turkiye'de yoklar ! Tipki 512 GB modellerinde olmamasi gibi ne ilk satista ne de suan icin !

Linux on Dex ozelligi gelmemesi de Note10 modellerine akla durdurulmus vazgecilmis oldugudur. Zaten beta surecinde idi gerek telefon .apk si gerek Ubuntu ARM64 imaj dosyasi da beta dir. Bir turlu esasli nihai final durumuna gecemediler! Ilan edilmemis bir iptali Note10+ ve Note10 cikisi ile teyid edilmis oldu dolayli da olsa ...

Samsung cabuk pes ediyor! ...

• Engin.1974 E kullanıcısına yanıt
    Arayüze bile reklam koyan xiaomi almalıyım evet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • butun hasmetiyle duran telefonda, butun kameralar ayni anda kullanilabiliniyor mu? yoksa birini kullanirken "bekle haci oyle hepsi ayni anda yok" mu diyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 16 Ekim 2019; 17:55:56 >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Ama arkadaş sen alma Xiaomi deki reklamların kapatıldığını söylemim sana gözün açılmasın , sen dünya genelinde düşüş yaşayan 1 yıl sonra vereceği güncelleme ile zaten yavaş olan telefonunu bilinçli bir şekilde sahada yavaşlatan ve en dandik hatta Amerika'ya bile veremeye cesaret edemediği exynos işlemcili ederi bana göre telefon üste para alınması gereken Samsunga hak ettiğinin çok çok üstünde para ver al tamam mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Engin.1974

Ama arkadaş sen alma Xiaomi deki reklamların kapatıldığını söylemim sana gözün açılmasın , sen dünya genelinde düşüş yaşayan 1 yıl sonra vereceği güncelleme ile zaten yavaş olan telefonunu bilinçli bir şekilde sahada yavaşlatan ve en dandik hatta Amerika'ya bile veremeye cesaret edemediği exynos işlemcili ederi bana göre telefon üste para alınması gereken Samsunga hak ettiğinin çok çok üstünde para ver al tamam mı?
    Reklamların kapatıldığını bende biliyorum da o reklam koyma vizyonsuzluğu, açgözlülüğü yapan telefonları en ala şekilde yavşaklatmaktan da çekinmez emin ol. Çinli koreli fark etmiyor. Hepsi yapıyor.

• Xiaomi al,sonra İstanbul'un göbeğinde Turkcell 4.5G çekmiyor,Turk Telekom 4.5G çekmiyor diye ağla.
    Kardeşim,Fatih'de merdiven altı telefon üreten bir tanıdığım var,Snapdragon 855 plus işlemcili 12 GB RAM'li telefon yapıyor,eğer senin için herşey yüksek Snapdragon işlemci ve Ram ise ben sana ayarlarım 2bin TL'ye.
    Neymiş Samsung'un ömrü 2 yılmış. Sen Xiaomiyi 3 yıl kullan da görelim. 6 yıldır Samsung Note 4 kullanan,5 yıldır S7 Edge kullananlar var. Çevremde J7 Prime ve J7 Pro sattıklarım var yıllardır sorunsuz kullanıyorlar.
    Samsung'un karşısına Huawei'yi koy ama Xiaomi'yi koyma.
    Bir bütün olarak ele aldığımızda ne Oneplus ne Xiaomi ne Oppo,Samsung'dan profesyonel cihazlar üretebilen firmalar değil. Herşey RAM ve işlemci değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Reklamların kapatıldığını bende biliyorum da o reklam koyma vizyonsuzluğu, açgözlülüğü yapan telefonları en ala şekilde yavşaklatmaktan da çekinmez emin ol. Çinli koreli fark etmiyor. Hepsi yapıyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım reklam sadece Xiaomi de var kaldıki ilk önce Oneplus yazdım Türkiye'de resmi satışa çıkmış bir cihaz olmadığı için oppo ve Xiaomi'yi örnek gösterdim oppo da reklam yok mesala ve şahsen reklamı dandik işlemciye tercih ederim yazılımı bir şekilde kontrol edersin de donanımı yani dandik exynoslu samsung almak için kör olmak lazım ben 3 yıldır OnePlus 3t kullanıyorum değiştirmeye de niyetim yok çünkü adamlar sattığı malın arkasında yazılım olarak da duruyor kısaca Oneplus yada oppo alıpda memnun olmayanı görmedim ama samsung alıpta şikayet eden çok gördüm 3 yıl öncesine kadar bende samsung'u yapanlara çok salladım gerisi sen anla..

• Ben daha 2 yılı çıkaran Samsung kullanmadım ama 3 yıldır Oneplus 3t kullanıyorum yüksek ram ve işlemci değil anlatmak istediğim en dakdik işlemci exynos örnek s8 neden android 10 almayacak biliyor musun çünkü yeni telefon satışı düşmeye başlayan Samsung zararı artar 2. yılında bilinçli yavaşlatıyor biraz global internet ve araştırma sitelerinin göz gezdir başka bir örnek vereyim s7 ile aynı anda piyasaya çıkan Oneplus 3t kullanıyorum s7 android 8 de kaldı ben ise Oneplus 3t de android 9 kullanıyorum kaldıki önümüzdeki bir ay içinde özel trom sayesinde android 10 bile yükleyeceğim garanti s7 yi geçtim s8 android 10 almayacak bir telefona özel rom bulsa yükle bulabilirsen tabi ..

• Xiaomi alıpta 4.5 çekmeyem görmedin etrafındabir çok ki bar akrabalarımda var mesala annem yeğenim arkadaşlarım vs hemde düzce gibi bir ilde saklarken biraz tutarlı tarafı olsun belliki ederinin üstünde satılan Samsung a verdiğiniz paranın gerçekten hakkını veremeyen telefon olduğu duymak pek işinize gelmemiş gibi

• Şu bir gerçek bütün dünya snapdragon işlemciyi birinci sınıf olarak değerlindiyor doğru mu ee bu Samsung övündüğü ve ne hikmetse ABD ve Kore ye vermediği exynos neden dayatıyor?
    Serbest neden bırakmıyor isteyen istediğini almıyor mesala ABD Avrupa veya bizde örnek note10 plus snapdragon işlemcili veya exynos işlemcili teçih biz neden yapamıyoruz düpedüz çifte standart ha servisi unutmayalım herşey kullanıcı hatası diyerek şikayetler dolmuş taşmış durumda

• Apple 5G'li versiyonu getirmedi. Samsung'da bu yüzden getirmemiştir. Zaten Apple telefonlara zam yapınca Samsung'da zam yapıyor. Sanırsın yan kuruluşu bu Koreliler Apple'dan bağımsız hareket etseler şaşardım doğrusu ama Çinliler öyle değil en azından 😄 şimdilik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.