Şimdi Ara

## ATi R600 Çıkmadan Overclock Aracı Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yaklaşık 6 aydır beklenen ve nihayetinde 14 Mayıs itibariyle piyasaya Radeon HD 2900XT modeli ile merhaba diyecek ATi R600 serisi yeni nesil grafik işlemciler ile ilgili hemen her gün yeni bir gelişme ortaya çıkıyor ve bizde bunları size aktarmaya gayret ediyoruz.

Overclock konusunda potansiyelini henüz bilmediğimiz R600 serisi grafik işlemcilere de destek veren yeni bir ekran kartı overclock aracı AMD GPU Clock Tool v0.7 piyasaya çıktı. Radeon HD 2900, 2600 & 2400 serisi ekran kartları ile tam uyumlu olduğu ifade edilen 3D/2D modları için ayrı ayrı değişiklik yapmak ile birlikte detaylı özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Not: R600 desteğine sahip olan uygulama geriye dönük olarak R5XX GPU'ları ile de çalışabilmekte. Ayrıca program Windows 2k, XP, Vista, 32-bit & 64-bit işletim sistemleri ile de tam uyumlu.

AMD GPU Clock Tool v0.7'yi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Mayıs 2007; 21:56:37 >

• bahsedilen ısı ve güç tüketimi ile ne kadar o-c olabilecek bakalım ...
  • çıldırmak üzereyim bu haberlere ama ya, artık kartın çıktığı haberini görmek istiyorum
  • valla bende sıkıldım. bari ismi değişsinler yeni bişi görmüş oluruz
  • üff ya kartın kendisi hariç herşeyi çıktı.Amd bizi kekliyo mu ne?
  • bide kart çıksa tam olcak
  • bu programı OC için hazırlayan başka bi program yok mu ?
  • R600 serisi cidden çok ısınıyor, oc performansı konusunda pek iyi şeyler yapacağa benzemiyor. İnşallah yanılırım da ATI kusursuz bir kartla çıkar karşımıza... Yoksa Nvidia pazarı ele geçircek ve belki de ATI'yı iflasa bile götürebilir. İşte o zaman 300$ seviyesine alınabilen 8800GTS'yi, 600$'a inmesi için bekleyip dururuz.
  • ısındığı ne malum ?
  • Hemen indirip denemek lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Atrinn

ısındığı ne malum ?

Harby ya aldımda kullandım havası sezdim

Boş laf yapıolar
  • daha ortada kart yok adamlar ovc. aracı gösteriyor
  • Bide kart Çıkmıyomuş :D
  • Güzel bir programa benziyor..Ama r600 un O.C. kapasitesi nedir acaba..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erowerlord

quote:

ısındığı ne malum ?

Boş laf yapıolar

Bence kimse boş laf yapmıyor,kimse kullanmadı ama testler malesef ısındıgını gösteriyor...

## ATi R600 Çıkmadan Overclock Aracı Çıktı ##

www.hardwarena.com'dan alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnavuti -- 5 Mayıs 2007; 13:24:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: erowerlord

ısındığı ne malum ?

Boş laf yapıolar

300 watt enerji tüketecek ve ısınmayacak ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 5 Mayıs 2007; 13:38:06 >
  • Ne meraklsınız felaket tellalığı yapmaya.
  • Ya arkadaşlar fazla ısınan birşey de o/c olur. Biliyorsunuz P4lerle GHZ'ler havada uçuyordu.(Çok fazla ısınmalarına rağmen.)

Bunda öyle bir durum olmayacağı ne malum. En kötü ihtimalle Hava soğutma ile fazla o/c yapamazsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Ne meraklsınız felaket tellalığı yapmaya.

kardeşim ne alaka tellallık falan ?? olanı söylüyoruz , bu güne kadar yapılan haberler var bunlara dayanarak yazıyoruz, yalanmı ? mantık lütfen evinizde 20 watt lık bir ampule 10 dk. sonra dokun bakalım ısı nasıl ? kaldıki 300 watt söz konusu ısınacak işte bunun başka açıklaması yok ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Ya arkadaşlar fazla ısınan birşey de o/c olur. Biliyorsunuz P4lerle GHZ'ler havada uçuyordu.(Çok fazla ısınmalarına rağmen.)

Bunda öyle bir durum olmayacağı ne malum. En kötü ihtimalle Hava soğutma ile fazla o/c yapamazsınız

LN2'yi neye versen oc olur. Önemli olan hava soğutma ile kapalı kasada günlük kullanımda fan böğürtüsü olmadan bunu başarmaktır.

Yukarıda bazı arkadaşlar R600'ün ısındığını uydurduğumu falan ima etmişler, galiba kendileri hiç yabancı site dolaşmıyorlar...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.