Şimdi Ara

Nvidia GTX 1660 Super’de kullanılacak bellek tipi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Üst seviyede ilk nesil RTX serisi kartlarını bir üst modelin kırpılmış GPU’suyla güncelleyen Nvidia giriş segmentinde ise aynı GPU’yu alıp hızaşırtma ve bellek güncellemesi stratejisi izliyor. Sızıntılara göre GTX 1660 Super’de GDDR6 bellekler göreceğiz.

GTX 1660'a GDDR6 bellek güncellemesi

TU116-300 GPU’sunu kalbinde barındıracak GTX 1660 Super’de 1408 Cuda çekirdeği sabit tutulurken 6 GB kapasiteli bellekler GDDR6 güncellemesi alacak. Böylelikle 8 Gbps’lik efektif frekans 14 Gbps’e tırmanırken bellek bant genişliği 336 GB/s’ye yükselecek.

Ayrıca Bkz.Intel vites yükseltiyor: Core i3 işlemcilerine de HT geliyor

Performans kanadında RX 5500 XT’den biraz daha hızlı olması beklenen kartın fiyatı henüz net değil ancak 250 dolar seviyesi konuşulmakta. Bu durumda henüz sonuçlar ortaya çıkmasa da bir tık yavaş kalacak RX 5500 XT 150$’lık fiyatı ve 8 GB kapasiteli belleğiyle daha cazip gibi görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

• rx 5500 xt rakibi anca 1650 olur 128 bit kart sonuçta cıksın da görelim

• asig kullanıcısına yanıt
    Rx5500 performans olarak gtx1650 rakibi olamaz AMD testlerinde gtx1650den ort %37 daha hızlı ve rx480'den ise %12 daha hızlı buda rx580 ayarı bir kart olacak demek

Rx5500 128bit belleğe sahip ama gddr6 bellek var buda gddr5 oranla eşit frekansta 2kat bant genişliği demek
    Yani 128bit gddr6 =256bit gddr5 bellek bant genişliği.
    (Gtx1650 gddr5 bellek kullanıyor)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crysef kullanıcısına yanıt
    umarım öyle olur esas beklediğim 5600 de bakalım ne zaman çıkacaklar yılbaşında gelirse tadından yenmez yanin birde mobil 7 nm işleci cıkarsı amd hemen alicam bir tane notbook
  • asig kullanıcısına yanıt
    1660 Super demek, 1660 Tİ demek bir bakımda. Bununla birlikte 1660 Super'ın çıkmasının sebebi, 1660 Tİ'ı 14 GBPS'de çalışan belleklerle güncellemek.1660 Tİ piyasadan çekilebilir.

• Hadi gelsin artık 1660 Super'ın Amd rakibi...
    Monitörüm Freesync destekliyor Nvidia almak istemiyorum.

• 1660 1408cuda gddr5
    1660s 1408cuda gddr6
    1660ti 1536cuda gddr6

Yani 1660ti ın gerisinde bir kart çıkıyor.
    1660 ın gddr6 bellek takılmış hali.
    1660ti çekilmez yani serideki en güçlü kart hala o.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Onu testler gösterecek. Bence arada çok bir fark kalmayacak Tİ ile Super arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eylül kabus -- 12 Ekim 2019; 21:38:12 >
  • Testler daha neyi gösterecek acaba?
    Veriler ortada, açıklamalar ortada, neyin peşindesiniz merak ediyorum.

• Kart 250$ olacaksa 1660 ların ucuzlaması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ti gayet güzeldi. super diye isimlendirmeye niye geçti ki nvidia. çok yapmacık geliyor kulağa.
    1660 GDDR5 LERİ 10000MHZ oc oluyor olamayanı dıymadım. Çerkidek hızı 2070 -2100 mhz çekildimi stok gtx 1660 ti perfomnasını yakalıyor. 1660 ti %5 fln az performans veririr.
  • Bu kartın çıkmasının sebebi neydi ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaştığınız değerler için teşekkürler gtx 1660 ti ı geçmesini beklemiyorum bende gtx 1660 superin. Kağıt üstünde geride

Msi 1660 ti gaming x kartımla çoookk mutluyum. Overclocklu kullandığımda 2025-2040 gpu clockta çalışıyor. Ama gerek duymuyorum performansından çok memnunum

Gtx 1660 ti hala fiyat performans olarak taş gibi kart bence. Nvidianın Ti ları gerçekten ap ayrı oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylül kabus

Hadi gelsin artık 1660 Super'ın Amd rakibi...
    Monitörüm Freesync destekliyor Nvidia almak istemiyorum.
    Nvidia Freesync monitörlere G-sync compatible desteği vermişti, sizin model desteklenmedi mi?
  • Nvidia s.çtı batırdı.

• nvidia bu süper işinde fiyat anlamında çuvalladı performansın rakipsiz olduğu tek segment en tepede onun dışnda insanlar fiyat odaklı bunu umursamıyor olması nvidia'nın büyük ayıbı...

GTX 1660 Overclock Rehberi Ve Topluluğu (1660Ti ile aynı performans !) Konusuna bir bakın lütfen, ben o konunun yalancısıyım. O konuyu ilk okuduğumda CUDA çekirdeklerinin 1660 Tİ da daha fazla olduğunu bilmiyordum. Konuda 1660'ın belleklerine hız aşırtma yapıldığında Tİ ile aynı performans gösterdiği yazıyor.

1660 Super ile Tİ'ın performansının neredeyse aynı olacağını düşünüyorum.
    Hatta biryerden okumuştum (Donanım haber'de olabilir) okuduğuma göre 1660 Tİ'ın Super geldiğinde piyasadan çekilme ihtimali var, bana mantıklı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eylül kabus -- 14 Ekim 2019; 11:15:4 >
  • Yok, baktım, benim monitör aralarında yok.
  • 1660 oc yapılıyor da 1660 ti oc yapılamıyor mu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.