Şimdi Ara

Apple'ın Mac satışlarında düşüş var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gartner tarafından yayınlanan son rapora göre, Apple’ın Mac serisi bilgisayar satışları 2019’un üçüncü çeyreğinde düşüş gösterdi. Cupertinolu şirketin bu çeyrekte 5.1 milyon Mac sevkiyatı yaptığı belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.iOS 13.2 ile birlikte Siri geçmişini silme özelliği geliyor
    2018 yılının aynı çeyreğinde ise sevkiyat rakamı 5.3 milyon seviyesindeydi. Dolayısı ile şirketin bilgisayar satışlarında bir azalma söz konusu. Ancak bunların tahmini rakamlar olduğunu hatırlatalım.

Apple'ın Mac satışlarında düşüş var

PC üreticilerinin pazar payları

Yukarıdaki tabloda tüm bilgisayar üreticileri ve pazar payları var. Apple'ın pazar payı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7.9'dan yüzde 7.5’e gerilemiş durumda. Şirket bilgisayar satışlarında Lenovo, HP ve Dell gibi şirketlerin ardından dördüncü sırada yer alıyor.

Apple'ın gelecek yıl yeni bir Mac Pro ve iMac Pro dahil olmak üzere yeni Mac modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu hamle şirketin bilgisayar satışlarını artırmasına yardımcı olabilir.

• Mac parasına canavar PC toplanır ondan.
  • Apple’ın şaşırmaması gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstediği kadar yeni model sunsun bu fiyatlara dunyada satması zor artık.Macler ölü yatırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPad'ler mac kadar güçlü diye reklam yapıyorlardı , e millet tabi almaz daha mac
  • Hem çok daha iyi pc toplanıyor (W10'a rağmen) hem de uyumluluk sorunu çıkmıyor. Genel anlamda dijital eğlence sektörü tekrar pc'ye dönüyor. Çünkü, çoğu marka ya pc ya da pc'ye yakın donanımları (android tv gibi) hedeflemeye başladı. İnsanlar dışarıda eğlenme olayını bırakmaya başladı. Hem maliyetler yükseliyor hem ayrılan zaman azalıyor hem de daha güvenli oluyor.

• Hackintosh meselesi olmasaydı durum çok farklı olurdu çok daha ucuza çok daha güçlü bir mac os’lu pc oluşturabiliyorsunuz kendinize custom bir sistemle.

• Mac parasına canavar kasa pc toplarım. İşletim sistemi olarak iyi olsa da donanımı fiyatına göre beş para etmez.

• Şu Cupertino yazmadan Apple haberi yapılamıyor mu ben merak ediyorum.. Oyle yazınca daha mı ilgili cekici oluyor ne kafayla ne mantıkla yazılıyor acaba..

• Mac parasına müthiş PC toplanır diyenler = E250 alacağıma full paket Passat alırım diyenler

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    editöre bilgiliymiş havası katıyor

• Netflix gibi bir şirketin uygulaması MacOs da bulunmuyor. Sırf bu yüzden Netflix aboneleri, seyredecekleri bölümleri download edip, internet olmayan ortamda offline izleyemiyorlar. 15000 lira verip macbook pro aldım, sırf bu yüzden ve daha bir çok yazılım uyuşmazlığı yüzünden binbir sıkıntı çektim. Apple ın iyi yaptığı şey günümüzde telefon ve tablet, onun dışında marka algısını kullanarak keriz silkelemekten başka bir şey yapmıyorlar. Paramla rezil oldum. Telefonda usb type C olmadığı için apple marka telefonumu yine Apple marka laptopuma bağlamak için ara kablo kullandım, bundan daha büyük bir utanç olamaz. Macbooku kardeşime verip kendime 6000 e canavar gibi lenovo aldım, yağ gibi akıyor.

• Burkiling kullanıcısına yanıt
    [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 23:7:54 >
  • Ben bilgisayarı daha çok oyun ve film izleme odaklı kullandığım için bana göre değil , hani video falan editlesem vs haklısınız belki . En basitinden bir codec ya da emulatör sıkıntısı yaşadığımda Windows’ta 10 tane farklı çözüm bulabilirken, macOS ta ya bir tane çözüm oluyor ya olmuyor. Biraz da kullanıcı sayısıyla alakalı 10 kişiden 9 u Windows kullandığı için Windows benim gibi oyun oynayanlar için daha uygun.

• Burkiling kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 22:46:24 >
  • onboardx O kullanıcısına yanıt
    Mac alanlar ki kendimde dahil muzik prodiksiyon isleri grafik islerinde kullaniyorlar ve ekonomik anlamda getirisi olan yatirimlar. Yurdum insani facebook a gitmek icin aliyorsa o biraz dusundurucu. Ek olarak isletim sistemi stabilitesi ile daha profisyonel kullanicilari hedefliyor yani 2. El 2011 model mac ile pc fiyatini bir karsilastir ölümü dirimi görürsün..

• Oyun icin neden mac kullanasinki? Mac in böyle bir idaasi yok. Kullanim amacin neyse ona göre alacaksin. Macler daha profsyonel kullanicilari hedefliyor. Muzik , grafik ,programlama ile ugrasiyorsan yolun mac ten gecer.

• En iyi dizdigin pcve normal bir mac ile rendering yap aradaki farki gör. Donanim faktöru ayni isletim sistemi icindeki bilgisayarlarla kiyaslanir. Esnaf kafasiyla yorum yapmayin lutfen.

• Drummerrrr kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 22:47:54 >
  • olur öyle şeyler... bazı bazı...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.