Şimdi Ara

Activision, Call of Duty'nin Neden 175 GB Boş Alan İstediğini Açıkladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  
    Call of Duty serisinin yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare'ın çıkışına bildiğiniz gibi az bir süre kaldı. Geçtiğimiz gün de oyunun PC için istenilen minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri açıklandı. Bu sistem gereksinimlerinde herkesin dikkatini tek bir şey çekti o da istenilen boş alan boyutu. Oyun sizden tam olarak 175 GB boş alan istiyor. 

Aynı gün boyut olarak daha büyük olacağını düşündüğümüz Red Dead Redemption 2'nin sistem gereksinimleri de açıklandı ve o 150 GB'tı. Bu yüzden insanlar bu boyutun fazla olmasından dolayı tepki gösterdi. Bunun üzerine ise Activison durumla ilgili açıklama yaptı.

Oyunun 175 GB boş alan istemesinin sebebi oyuna sonradan gelecek olan güncellemelerle birlikte bilgisayarınızda kaplayacağı alan açıklanmış. Yani ilk indirme boyutu o kadar fazla değilmiş. İlk indirme boyutu ise tam olarak açıklanmadı.

Minimum

İS: Windows 7 64-bit (SP1) veya Windows 10 64-bit
    İşlemci: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300
    Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950 - DirectX 12.0 uyumlu sistem
    Bellek: 8 GB RAM
    Depolama: 175 GB boş sabit disk alanı
    İnternet: Genişbant İnternet bağlantısı

Önerilen

İS: Windows 10 64-bit en son güncelleme
    İşlemci: Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X
    Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD Radeon R9 390 / AMD Radeon RX 580 - DirectX 12.0 uyumlu sistem
    Bellek: 12 GB RAM
    Depolama: 175 GB boş sabit disk alanı
    İnternet: Genişbant İnternet bağlantısı

• 80 gb inse 95 gb güncellememi gelecek oyundan daha büyük.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: speddy12

80 gb inse 95 gb güncellememi gelecek oyundan daha büyük.

aynen.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Senelerdir aynı grafik motoru aynı oyun, ek paket gibi oyun çıkar her sene tam oyun fiyatı iste. Çıkacak olan rdr 2 ye bak de buna bak sonra.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Boş verin bunu açın pc de yer RDR2 geliyor..
  • Şu oyunu satın alıp amerikan çıkarlarına yağ sürmeyin. Paranız cebinizde kalsın. MP için alacaklar da hiç almasın bf gibi bir şaheser varken bf1 bile aktif ben hala oynuyorum
  • 4K ara sahne diye video yaparlarsa olacağı bu..
  • Maksat oyun dolu gözüksün :)
  • dlc leri kastediyor

• quote:

Orjinalden alıntı: die4never2

Senelerdir aynı grafik motoru aynı oyun, ek paket gibi oyun çıkar her sene tam oyun fiyatı iste. Çıkacak olan rdr 2 ye bak de buna bak sonra.

Grafik motoru değişti.biraz araştırıp öyle yorum yapın.geçen seneki yorumunu kopyala yapıştır yaptın sanırım.

• Oyunun üçte biri zaten 4k videolar

• abi 4k ara sahneleri istemiyoruz ve 4k textureları da istemiyoz yani full hd ve 4k cılar için ayrı ayrı download hizmeti versinler seçme şansımız olsun. Sırf bu yüzden almıyorum bu oyunu param olmadığından değil he o da yok ama olsun.

• eskiden klasör yapardık oyunlar diye şimdi hdd disk yapıcaz rdr2 diski callof diski
  • Her şeye rağmen boyut çok fazla da olsa dürüstlüklerini sevdim. 2015 senesinde PS4 için GTA 5 indirmiştim. O zamanlar boyutu kırk küsur gigabyte idi. Bugün 2019 senesindeiz ve oyunun boyutu 75GB'ye ulaştı. Oyunun çevrimiçisine girmiyor, açık dünyasında kendimce rollplay yapıyorum. Online kısmı için gelen GB GB verileri otomatik indiriyor, bunu da kapatamıyorum. Durumun bu hale geleceğini bilseydim daha farklı bir yol izler miydim bilmiyorum lakin bilerek bir boka tutunmak bilmeyerek tutunmaktan daha az üzücü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.